Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Toszka 08:31, 19 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dereń lubi lekko kwaśną glebę i wilgotną. Hakone też. Sesleria nie - od wilgoci żółkną jej końcówki, lubi wapienną glebę (jak większość sucholubnych)

Sesleria może fajnie uzupełniać na krawędzi rabaty stopy rozchodników - to może być bardzo udany mariaż
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 08:44, 19 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
Dereń lubi lekko kwaśną glebę i wilgotną. Hakone też. Sesleria nie - od wilgoci żółkną jej końcówki, lubi wapienną glebę (jak większość sucholubnych)

Sesleria może fajnie uzupełniać na krawędzi rabaty stopy rozchodników - to może być bardzo udany mariaż


Uuuuuu,a wymyśliłam tę seslerię bo ona szybciutko wiosną jest ładna i ten jej seledynek jest super. A na brzeg rabaty nie będzie za duża?

Jakoś tak ciągle rezygnuję z hakone,może jednak dam jej szansę. Ta moja strasznie jeszcze marna po podziale choć muszę przyznać,że chyba się wybiera. Jakbym pod każdym dereniem wsadziła 3 to starczy ? Może za 5 lat doczekam się efektu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Makusia 08:57, 19 lip 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Nooooo!!! Niezły kawał roboty za Wami! Obsadzanie to już chyba najprzyjemniejszy etap. Trzymam kciuki, żeby Ci sił starczyło i pogoda żeby dopisała!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Margerytka40 10:21, 19 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
Nooooo!!! Niezły kawał roboty za Wami! Obsadzanie to już chyba najprzyjemniejszy etap. Trzymam kciuki, żeby Ci sił starczyło i pogoda żeby dopisała!


Pogoda dziś dopisuje aż za bardzo.
Wyznaczam ścieżkę. Zobaczcie
Tu widok z altany


I z innych stron



Trochę słabo chyba widać ale w słońcu trudno zrobić lepsze fotki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 10:38, 19 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asiu jaką szerokośc mają ścieżki?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 10:47, 19 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Asiu jaką szerokośc mają ścieżki?

55cm a ten kawałek od altany do rozwidlenia 70cm.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 11:16, 19 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
To nie za wąskie? Wydaje mi się, że ciut szersze bardziej proporcjonalnie wyglądałyby do rabat a przede wszystkim łatwiejsze w użytkowaniu.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 11:37, 19 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
To nie za wąskie? Wydaje mi się, że ciut szersze bardziej proporcjonalnie wyglądałyby do rabat a przede wszystkim łatwiejsze w użytkowaniu.


Zastanawiałam się też nad tą szerokością i masz chyba rację,poszerzę je trochę. Może wszystkie po 70 cm. Jak rośliny się rozrosną i tak te ścieżki bedą sprawiały wrażenie węższych.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ren133 12:33, 19 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Też mi się nasunęło, że trochę za wąsko ... aczkolwiek kształt jest extra ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
makadamia 12:45, 19 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Rozłożenie ścieżek bardzo fajne, ale co do szerokości to zgadzam się z Anią.
Jeżeli zamierzasz "wypuścić" rośliny na ścieżkę (tak jak np tu lub tu - uwielbiam ten efekt), to musisz poszerzyć ścieżki.

Stań na ścieżce i wymierz, jaka szerokość wydaje się odpowiednia estetycznie i praktycznie. Z tego co czytałam - 60-70 cm to minimum. Do tego dodaj 15-20 cm z każdej strony na rośliny. Metr szerokości wychodzi jak nic.

Póki rabata pusta, będzie się wydawało za szeroko. Ale jak zostawisz takie wąskie, to później całkiem znikną w gęstwinie i efektu nie będzie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies