Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

AngelikaX 11:18, 21 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ale mnie ominęło... zdecydowanie lepiej z szerszą ścieżką... Inversę chyba Ci ukradnę, bardzo mi się podoba



____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:19, 21 lip 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
edit:

Przypomnisz, co na obrzeżach będziesz sadzić, bo widzę, że miejsca tam sporo wolnego masz
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Toszka 11:39, 21 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Margerytka40 napisał(a)
Tu mi coś nie pasowało. Jakoś tak nieforemnie ta część wyglądała


I po poprawkach



Chyba lepiej


Przy Inversie z jednej strony bym chyba dała głazy (2-3) przy głazach kulki tujowe ale cięte w bardziej płaskie poduchy. Tak by głazy z poduchami tworzyły kompozycję. Spod głazów wychodząca trawa (albo hakone, albo jakiś zółty? carex) A za świerkiem i poduchami trawy (np.Variegatus, lub inny miskant wysoki, kwitnący + niski, rozplenica i sedum) dla zrównoważenia gnomowatości.
Ewentualnie przy świerku derenie, np. Ivory. Niskie o jasnych liściach i hortki.
Niezaprzeczalnie Gnoma bym zrównoważyła dodatkowo molinią 'Heidebraut' rosnącą w 'V".

Też mówię "nie" obstawianiu dereni kulkami. Kulki zestaw w grupę lub w pasek, ale nie rób z nich obwódek wokół roslin, zwłaszcza, ze to tuja mająca płytkie rozległe korzenie co będzie kolidować z płytkimi korzeniami dereni.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 11:40, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Makusia napisał(a)
Ale hektary! Teraz dopiero widzę ogrom tej rabaty!
Ja się nie wypowiem w zakresie: co przy czym i obok czego, ale podziwiam ogrom pracy!
PS. Ślicznie kwitnie koniczynka


Proszę się nie śmiać z mojej koniczynki bo prócz niej dużo innych inszości tam rośnie. Chyba wszystko prócz trawy. Na razie trawnik sobie odpuszczam. Nie wiem czy jeszcze z niego może być piękny zieloniutki dywanik. Jak nie to trzeba będzie nowy siać.

A myślałaś Martuś,że bez mała 3 miesiące to ja bawię się z rabatą 2 na 3? Widzisz teraz ile tego jest? Chyba sama siebie zaraz zacznę podziwiać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:02, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka głazom w tym miejscu mówię stanowcze nie. Nie mogę na nie patrzeć i w ogóle chyba ich nie chcę ,może gdzieś gdzie nie będę musiała ich ciągle oglądać. Poza tym ta część z Inversą nie jest jakaś wielka,zmierzyłam i w najszerszym miejscu ma 280 a w najdłuższym 600cm. Sporo zajmuje świerk i wydaje mi się,że nie zmieszczę tam tego wszystkiego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:05, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AngelikaX napisał(a)
edit:

Przypomnisz, co na obrzeżach będziesz sadzić, bo widzę, że miejsca tam sporo wolnego masz


Angela pod dereniami hakone,przed hortkami rozchodniki pewnie A czy coś jeszcze to nie wiem.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 12:21, 21 lip 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Toszka głazom w tym miejscu mówię stanowcze nie. Nie mogę na nie patrzeć i w ogóle chyba ich nie chcę ,może gdzieś gdzie nie będę musiała ich ciągle oglądać. Poza tym ta część z Inversą nie jest jakaś wielka,zmierzyłam i w najszerszym miejscu ma 280 a w najdłuższym 600cm. Sporo zajmuje świerk i wydaje mi się,że nie zmieszczę tam tego wszystkiego.


Szkoda - mnie też pasowały te głazy do inwersy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 12:32, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie chciałabym wyjść na ignorantkę co to upiera się i odrzuca dobre rady. Trochę się chyba pogubiłam. Gdzie byście kochane widziały te kamiory. Przyznam,że M pewnie ucieszył by się gdyby tam zostały bo nie musiał by ich przenosić daleko. One są naprawdę duże. Narysujcie mi to proszę bo juz nie wiem sama gdzie jest za świerkiem gdzie z jednej strony

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:16, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie gra mi coś z tą częścią. Wydaje mi się że ten Inversa nie dobrze wygląda tak przy brzegu. Lepiej by było gdyby był bardziej wciągnięty do środka. O tak



Nawet za cenę lekkiej nieforemności tej części.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:17, 21 lip 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie gra mi coś z tą częścią. Wydaje mi się że ten Inversa nie dobrze wygląda tak przy brzegu. Lepiej by było gdyby był bardziej wciągnięty do środka. O tak



Nawet za cenę lekkiej nieforemności tej części.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies