Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Toszka 13:28, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)




Widzę, że cię przytkało

Aśka kombinuje... a to tylko po to abyśmy o jej kominku zapomniały!
to jej chytry plan
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 13:29, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
anbu napisał(a)




Trzymaj się Ania!
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 16:11, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Pokombinowałam i na razie wyszły mi takie 2 wersje:
z większym narożnym kółkiem


i z mniejszym


Wydaje mi się, że to mniejsze wygląda trochę lepiej. Zastanawiam się czy nie powinno być jeszcze bardziej zamknięte od dołu, czy tyle wystarczy.

Toszko, czy urwanie tyle trawnika już jest ok, czy mam go zabrać jeszcze więcej?
No i czy kombinować dalej?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 17:02, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
I jeszcze jedno ustawienie- chociaż nie wiem czy tu nie za bardzo przesunęłam narożne kółko w prawo, ale chyba ta wersja jest najbardziej zbliżona do planu.


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 17:31, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
I jeszcze jedna opcja, która całkiem, całkiem mi się podoba. Najlepiej wygląda od strony wejścia do ogrodu, a i z tarasu jest ok.
Ale trawnika nie zabiera za dużo, więc nie wiem co Toszka na to.



i widok z tarasu:

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 19:34, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
niepokoi mnie wąska rabata pod płotem od ulicy... będziecie siedzieć na tarasie, a ludzie będą was oglądać

Zobacz, masz tam tylko paseczek żurawek...jak tuje zmężnieją to żurawek już tam nie wciśniesz Nic tam nie wciśniesz...ech...

najlepiej by było gdyby narożne kółko było tej samej wielkości co rabata przy tarasie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 20:15, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
W tej chwili to jest najmniejszy łuk jaki udało mi się zrobić, żeby w ogóle wyglądało to na łuk. W większości przypadków koło wchodziło wręcz na tą rabatę. Jest mało miejsca od ścieżki do krawędzi rabaty- 80 cm i na tym trzeba wyprowadzić łuk. A jak się wchodzi w ścieżkę, to wygląda już fatalnie.

Ta rabata z żurawkami ma w tej chwili 170 cm szerokości. Tuje są sporo odsunięte od płotu, bo psy biegają koło płotu i nie chciałam żeby niszczyły rosliny. Przed tujami jest pas odętki białej ogrodzony obrzeżem żeby nie wyłaziła i dopiero przed nimi pas żurawek. Ale faktycznie już jest ciasno, a jeszcze myślałam żeby tam plamy szałwi dodać.
Tą rabatę planowałam poszerzyć do szerokości tej żwirowej, czyli na 2,5m, ale wtedy za cholerę łuku się nie da tam zrobić.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 20:21, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jak wysuniesz bardziej ząbek narożnego koła to uzyskasz lepszy punkt do poprowadzenia tego łuku, który jeszcze bardziej będzie wyraźny, jak zaokrąglisz rabatę przy tarasie.
Widzisz, opierałam się na planie, ale wysunięte od płotu tuje nie były zaznaczone. Teraz już jasne czemu miejsca w realu brakuje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 20:25, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
ok, spróbuję w takim razie jutro jeszcze raz. A jesli chodzi o wysunięcie na środku, na przeciwko tarasu, to tyle wystarczy?
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 20:33, 23 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nie wiem... trzeba cierpliwie jak Makusia wytyczać linie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies