Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

ell 07:26, 15 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
Beatko popieram Monic. To drzewko z przodu ( to chyba michałek ) rzeczywiście przeszkadza i ta trzmielina na pniu (o ile mnie wzrok nie myli) stojąca z boku rabatki powinna być bardziej w centrum.
Ale najlepiej byłoby gdybyś zrobiła prosty szkic kształtu i już rosnących roślin (z góry), a na pewno wiele osób podpowie co dosadzić lub przesadzić, żeby wszystko grało ze sobą.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
Gardenarium 10:08, 15 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Też tak myślę, że plan jest potrzebny, natomiast zawijasek chyba nie pasuje tutaj, kulki ok, a nawet bym dodała kulek z innych roślin, cięła jak Richie np. tawuły japońskie żółte, wtedy zrobi się kolorowiej i dodać żurawek ciemnych, bordowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 10:25, 15 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Słuchajcie Kochani... nie ma co robić planu, bo tam nie rośnie nic ciekawego oprócz tej dużej sosny i posadzonego nutkaja.
Migdałka przesadzę w inne miejsce, bo mnie wkurza, modrzewia na pniu też dam w inne miejsce.
Pozostałe rośliny to cyprys i jakaś thuja. Na dole posadzony bluszcz i kilka poduch z kostrzewy. Reszta to "nic ciekawego" upchnięte tymaczasowo z innych zakątków.
Ale pomału - dzięki Wam - już mi coś świta.
Pod sosną kilka rhd białych i .... muszę jeszcze pmyśleć....
MUSI być ładnie, bo tę rabatkę widać ze wszystkich stron a najbardziej właśnie z tarasu i altany
A ten nutkaj w tym miejscu bardzo nie pasuje ????
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 10:50, 15 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
To jest to miejsce, tylko po lewej stronie w miejscu Smaragdów rośnie teraz Nutkaj. Kształt tej rabaty może ulegać zmianie. Jestem otwarta Po prawej stronie widać kawałek żwiru. To jest okrąg żwirowy pod trampolinę. Myślałam o tym, żeby może jakoś połączyć je np takie zachodzący okrąg na koło żwirowe ? Dziwnie to brzmi
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
ell 22:00, 15 wrz 2011


Dołączył: 28 kwi 2011
Posty: 4333
A te zielone poduszeczki , to co to jest? Bardzo ładne.
____________________
Ela - Ogródek na chabrowym wzgórzu
justi 22:03, 15 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
TO chyba karmnik ościsty, ale nie jestem pewna.
A może kostrzewa niedźwiedzie futro? Z daleka nie widać za dobrze.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
BEATA_S 22:12, 15 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Elu - te poduszeczki to kostrzewa niedzwiedzie futro .
Justynko karmnik ościsty też tam rośnie, ale go nie widać
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
justi 23:46, 15 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Fajne poduchy z nich.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
BEATA_S 22:59, 18 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
W związku z tym, że nic mi ciekawego nie przychodzi do głowy tzn brakuje mi konkretnego pomysłu na tę rabatkę z sosną i nutkajem - to pochwalę się tym co ostatnio zrobiłam
Przód - wiśnie posadzone.... i .... coś jeszcze na środku - co to?


Rabata po stronie północnej
Tak było:

Tak jest:


____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Sebek 23:05, 18 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Łaaadna ta rabata - tylko jeszcze dodać tam nasadzeń w postaci hortensji, żurawek, host, bukszpanów i będzie cudnie


Na razie nasadziłbym tam mnóstwo krokusów
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies