Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe szaleństwo ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe szaleństwo ...

Nowalijka 19:30, 18 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Radziu2013 napisał(a)
Fiołek wonny pewnie by się sprawdził no bo to w końcu jest pod drzewem czyli taki półcień tylko że on jest niziutki. Wysokie mogłyby być tylko to zależy jak wysoko od ziemi zostały poprowadzone pierwsze gałęzie od drzewa
Ta gailardia mogła by być, ja bym ją tylko czymś rozbielił - krwawnik kichawiec może...
Sprawdzić tam też by się mógł kuklik chilijski, świcznice, serduszka...

Poczekajmy jeszcze na wypowiedzi innych

ok)) dzięki
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
BasiaLT 07:48, 19 lip 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Obwódka z bukszpanów pasuje do wszystkiego, pytanie czy chcesz mieć w środku coś ozdobnego z liści czy kwiaty. Bo jeśli z liści to ja bym tam widziała żurawkę Marmolade. Pięknie by się komponowała kolorystycznie z bukszpanem. Ale jeśli kwiaty to może szałwia?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Nowalijka 09:26, 19 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
BasiaLT napisał(a)
Obwódka z bukszpanów pasuje do wszystkiego, pytanie czy chcesz mieć w środku coś ozdobnego z liści czy kwiaty. Bo jeśli z liści to ja bym tam widziała żurawkę Marmolade. Pięknie by się komponowała kolorystycznie z bukszpanem. Ale jeśli kwiaty to może szałwia?

Basiu a ta żurawka może być na słońcu? To jest dość słoneczne miejsce. Faktycznie wyglądało by to ładnie.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
Monia81 09:33, 19 lip 2017


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Elu ja mam posadzoną tą żurawkę marmolade w słońcu, ładnie rośnie, bezproblemowo
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
zoja 09:49, 19 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
ja głosuję na żurawkę
ostatnio lubię kolorowe liście
poza tym wiosną chcesz mieć tulipany to najpierw zakwitną one, a potem zabłysną żurawki i nigdy pusto nie będzie
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 10:07, 19 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
Zoju, Basiu wygrałyście. Jeszcze jedno zadanie przed Wami. Ile zurawek zakupić na ten kawałek 1m x 1m? dziekuje za pomoc.
Radziu zurawki wygraly. A tulipany dam tam żółte lub białe. Co Wy na to?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 10:16, 19 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
myślę, że jak sadzisz tam bukszpany (w tym metrze2) to pewnie 4 wystarczą do środka
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Nowalijka 10:32, 19 lip 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
zoja napisał(a)
myślę, że jak sadzisz tam bukszpany (w tym metrze2) to pewnie 4 wystarczą do środka

Zoju bukszpanów ma 32 sadzonki ale takie malutkie jedna gałązka z malutkimi korzonkami. Pewnie dopiero za dwa lata zrobi się z nich jakaś obwodka. Cierpliwie poczekam. Myślisz ze osiem na każdy bok wystarczy?
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
zoja 10:40, 19 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Nowalijka napisał(a)

Zoju bukszpanów ma 32 sadzonki ale takie malutkie jedna gałązka z malutkimi korzonkami. Pewnie dopiero za dwa lata zrobi się z nich jakaś obwodka. Cierpliwie poczekam. Myślisz ze osiem na każdy bok wystarczy?


w zeszłym roku takie sadziłam i już w tym roku teraz wyglądają prawie albo tak samo jak te wiosną w tesco sprzedawane w 6-pakach
ja je w zeszłym roku przycięłam więc się rozkrzewiają
daję im tylko wodę i obornik granulowany sypałam (najpierw przy sadzeniu do dołka) a potem wiosną na rabatę...
8 na pewno wystarczy i obwódka będzie gęsta i zwarta - u mnie na łukowej mam posadzone co 18-20 cm- i wydaje mi się trochę za daleko - u Ciebie wyjdzie jakieś 12 cm to powinno być w sam raz
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
zoja 10:42, 19 lip 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
a! bukszpany dużo podlewaj i odsuń od trawnika żeby korzenie miały swoje miejsce
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies