Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród za grosze

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród za grosze

Rosa 20:16, 05 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
hostowisko przybiera na masie a i jarzmianki pokażą w tym roku co potrafią

no i niezawodna gaura

i niezawodny stary biały tulipan nn
Toszka 20:36, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Buksa sadź koniecznie. Będzie kulka, albo kwadrat, albo co tam chcesz...nawet kaczor Pilnuj tylko podlewania, bo dużo korzeni stracił. Łysą część "schodkowo" przystrzyż - wypełni się ładnie odrostami. 2-3 lata to zajmie ale śladu nie będzie.


Gaurę dopadł grzyb. Pryskaj na grzyba, bo szkoda jej, a te piegi uroku nie dodają.

Kalina ma za wysokie ph i chlorozę. To są takie same, typowe objawy co pokazuje zazwyczaj rodek, magnolia i inne kwasoluby, czyli żółte liście z zielonymi nerwami - brak żelaza, magnezu etc. Trzeba interweniować i obnizyć ph, a tym samym wspomóc pracę korzenia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rosa 21:28, 05 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Toszka napisał(a)
Buksa sadź koniecznie. Będzie kulka, albo kwadrat, albo co tam chcesz...nawet kaczor Pilnuj tylko podlewania, bo dużo korzeni stracił. Łysą część "schodkowo" przystrzyż - wypełni się ładnie odrostami. 2-3 lata to zajmie ale śladu nie będzie.


Gaurę dopadł grzyb. Pryskaj na grzyba, bo szkoda jej, a te piegi uroku nie dodają.

Kalina ma za wysokie ph i chlorozę. To są takie same, typowe objawy co pokazuje zazwyczaj rodek, magnolia i inne kwasoluby, czyli żółte liście z zielonymi nerwami - brak żelaza, magnezu etc. Trzeba interweniować i obnizyć ph, a tym samym wspomóc pracę korzenia.

Dzięki Tosiu za cenne wskazówki. Zrobię tak jak radzisz, tylko, że moja gaura wyhodowana z nasion zawsze miała takie piegi. Te plamki nie powiększają się i nie zmieniają. Myślałam, że taka jej uroda. Kalinie dam kwaśniej próchnicy, dostała już kompost i obornik. Zobaczymy, tylko o ile mnie pamięć nie myli zawsze miała taką wiosenną zieleń liści i dlatego mi się spodobała .
Bukszpan dostanie szansę i jak się odbuduje pójdzie w dobre ręce .
Rosa 21:32, 05 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Gdyby to był na gaurze grzyb Tosiu, to jest możliwe, by żadna inna roślina nim by się nie zaraziła przez 4 lata?
Toszka 22:11, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rosa napisał(a)
Gdyby to był na gaurze grzyb Tosiu, to jest możliwe, by żadna inna roślina nim by się nie zaraziła przez 4 lata?


możliwe
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rosa 22:13, 05 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
można ją potraktować miedzianem a za tydzień PW?
Toszka 23:20, 05 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
zapytaj Mazana
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
elka_ 22:58, 07 maj 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Rosa napisał(a)
hosty nareszcie kły rozwijają



Jajecznica pyszna była
Hostowisko będzie imponujące, a oczko cudnie ujęłaś, to odbicie budynku w wodzie... fenomenalnie
____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
BasiaLT 10:03, 08 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Fajnie posadzone trawki wokół oczka, jak podrosną będzie naprawdę fajnie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Rosa 13:28, 09 maj 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
elka_ napisał(a)


Jajecznica pyszna była
Hostowisko będzie imponujące, a oczko cudnie ujęłaś, to odbicie budynku w wodzie... fenomenalnie

Troszkę smardzy ususzyłam

kuklik Flames of Passion



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies