Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

AngelikaX 09:03, 11 maj 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
anna_t napisał(a)
Ania właśnie zalezy które odmiany hortek bo limki i diamantino stoja jak zaklete a polar bear juz spore. i to nie chodzi o stanowisko bo diamamntino i polar bear maja podobne, chyba ze to chodzi o to ze miśki mam blisko domu.. i sa bardziej zakryte od wiatrow? hmm...

Asia to było traumatyczne przyżycie... wymiana wenflonu bo małpa za mocno zakręciła, ściskanie tak maleńkiej rączki aż krew wyciekała z drogi :/ coś okropnego zwłaszcza że to oddział pediatryczny i tym bardziej powinny byc cierpliwsze..


Moja siostra tak nadmienie z 4 latka niedawno była na oddziale w Poznaniu z wyrostkiem juz w takim brzydkim stadium spędziła tam 3 tygodnie z przerwą na dwa dni w domu - pędem wróciła z zapaleniem otrzewnej (wiadomo jak to się mogło skończyć) przezyły tam koszmar, a pięlegniarki to dopiero zołzy były...

ps. Mogę zapytac czy szczepiłaś na rotawirusy? Ciekawa jestem czy one skuteczne... Zdrówka życzymy
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
margaretka3 09:09, 11 maj 2017


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Dobrze, że już jesteście w domu. Złość na piguły odreaguj w ogrodzie
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
MirellaB 09:20, 11 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jak najdalej od szpitali. Teraz już będzie tylko lepiej. Pozdrawiam Was serdecznie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 09:23, 11 maj 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Angelika mój Kubuś był szczepiony na rotawirusy i pneumokoki - było i jest ok.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
AngelikaX 11:14, 11 maj 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Moje dzieciaki też i rota i pneumokoki - ciekawa jestem na ile te szczepienia są skuteczne... bo słyszałam, że zdarzają się przypadki przy rotawirusach, że dzieci szczepione mogą przechodzić wirusa ale zdecydowanie łagodniej...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
anna_t 13:28, 11 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
dziewczyny dziekuje za ciepłe słowo!
słuzba zdrowia to kolejny temat rzeka zaraz za edukacją, bez dwóch drinków na rozluźnienie lepiej go nie zaczynać pocieszam się tylko tym ze mała już nic nie pamięta z tych łez które musiała w szpitalu wylać..
na rotawirysy nie szczepilismy tylko na pneumokoki. różne sa opinie generalnie na temat szczepień, moja koleżanka przedstawicielka medyczna odradzała rotawirusy bo ponoć dostępna w Polsce szczepionka nie chroni i tak przed najczęściej spotykanymi rotawirusami. poza tym ich jest tyle odmian co pewnie jeżówek
i faktem jest że nawet zaszczepione dziecko może zachorować na daną chorobę ale poprostu przechodzić ją łagodniej, u mnie to sie z wiatrówką sprawdziło.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 17:04, 11 maj 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Współczuję przeżyć z małą. Niech zdrowieje
Mój jako maluch też gehennę przeżył. Wydawało się, że zapomniał, ale po 8 latach w CZD sobie przypomniał tak, że aż psychiatrę wezwali Jednak na tamtejsze pielęgniarki złego słowa powiedzieć nie mogę. Cierpliwość jakie wykazały godna była najwyższego odznaczenia

anna_t napisał(a)


jutro zrobie demolkę w korzeniach, mam jeszcze worek ziemi do iglaków wmieszam w dołki. korzenie namoczę w wodzie. i więcej siarki moze dam..?


Aniu, najlepiej by było sprawdzić ph na samym dole dołka. Może zasadowy podsiąk? A może wręcz za kwaśno? to też źle. Trzeba przyczynę znaleźć. I dopiero sypanie siarką.
Ziemia do iglaków nie. lepsza zmieszana do borówek (skład powinien być: torf kwaśny, kora, obornik) lub pod różaneczniki. patrz na skład, by to sam torf nie był. A gdybyś była w CO to obornik weź. Kompostowany, nie granulat.


____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margarete 17:54, 11 maj 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Aniu dobrze że już z małą lepiej i że w domciu jesteście.
Ogród powolutku widze rozkreca sie
Jakiego koloru masz te orlimi od Małej Mi ? ja dostałam kiedys od niej białe i mi sie fajnie rozrosły, mam tez ciemnoniebieskie - moge cie poczęstować, ale chciałabym takie ciemnoczerwone - jedna z forumowiczek mi obiecała ale...może zapomniała. Jakbys trafiła na takiego to daj znac

Buziaki!
Jak Aleksandrina ? jest ok ?
wszyscy wspólnie wybieralismy więc powinna byc ok
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
inka74 21:01, 11 maj 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Zdrowia dla małej i mocny drink dla mamy. Mam porównanie 4 szpitali w Warszawie i okolicach na oddziałach dziecięcych. Nigdy więcej na Niekłańską i do CZD. Jak już coś się dzieje cudowni lekarze i pielegniarki są w pediatrycznym UM.

Pogoda ma się poprawić. Liczę, że róże ruszą bo niektóre ciągle w letargu śpią. Jak u ciebie? Przy okazji - moja Swany wylądowała na kompoście - uśmierciłam ośmiornicę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
alis 22:42, 11 maj 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dobrze mówi Iwonka-zdrówka dla córci mocny drink dla mamy

Aniu szerszy kadr z Amanogawą możesz dać?

____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies