Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Nowocześnie z różAnką :D

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowocześnie z różAnką :D

Magda70 20:46, 09 maj 2017


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
anna_t napisał(a)
nic nie będę w prywatnych wiadomościach pisać, niech każdy przeczyta że facet z Zapolic leci w kulki z klientami. wiadomo zadowoleni z jego cisów są ale chodzi o to aby tych nie zadowolonych poprostu szanować...


Kurde...nie wiedzialam, że Łukaszowi padly wszystkie.
Nawigatorka mnie pytala jak moje...na razie się trzymają. Ale bacznie je obserwuję.

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kasja83 08:01, 10 maj 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
anna_t napisał(a)
Dziewczyny kochane jesteście...leżę z małą w szpitalu z rotawirusem :/ dramat będzie jeśli okaże się że starsza też zdążyła złapać, kolejnego tygodnia na szpitalnej lezance nie wytrzymam..

Przykre wieści...zdrowia życzę. Obyś przynajmniej Ty uchowała się przy tych rotawirusach. Ja pod tym kątem to masakra-na mnie ktoś chory spojrzy i od razu wymiotuję!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
AgataP 11:13, 10 maj 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
To widzę że też masz przejścia, ja już Zośkę posłałam do przedszkola, ale 5 tygodni siedzenia z nią w domu mnie wykończyło.
Buziaki trzymajcie się
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 19:35, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Toszka napisał(a)


Aniu, korzenie trzeba sprawdzić, bo może są zbite, źle rozerwane (dokładnie tak! korzenie trzeba zazwyczaj rozerwać, a nie tylko poluzować - ma być placek!)... a może woda stoi+zalega i korzenie duszą się z braku powietrza... a może dołek zbyt wąski i korzenie nie mają się jak rozrastać...

Jakiś czas temu Danusia podrzuciła fantastyczny artykuł jak zabić rododendrona
Polecam

Pocieszeniem jest to, że rodki są twarde i wykopanie nie ma ubocznych skutków - o tym jak są twarde mówi metoda nr1.

jak sadzić

jak rozerwać bryłę korzeniową od minuty 1,50 Tu dodam, ze rozrywam jeszcze mocniej, czyli po pokazanej procedurze cały spód rozrywam na 4 strony. Zwróć też uwagę, że w doniczce (na filmie) jest ściółka z korą i innymi dobrociami, a nie czysty torf. Ziemia w jakiej sadzona jest roslina także jest bogata w materię organiczną.


stan na dziś


jutro zrobie demolkę w korzeniach, mam jeszcze worek ziemi do iglaków wmieszam w dołki. korzenie namoczę w wodzie. i więcej siarki moze dam..?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:45, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
fajnie że zagladacie pomimo tego ze mnie u mnie tak mało... wiem ze nie potrafie tak pięknych fotek robić jak Wy i dlatego ogrniczam ich ilość..
Wyszłysmy ze szpitala choć mała jeszcze ma biegunkę ale cudne pielęgniarki tak ją zraziły ze gdy już przestała goraczkowac i lepiej się czuła nie pozwalała podłaczać sobie kroplówek. na szczęście dzisiaj zaczęła jeść i pić... straciłam reszte szacunku do wykonujących ten zawód, niecierliwe, złośliwe małpy!

a teraz ogrodowo, parę fotek z sobotniego koszenia, trochę nam się zapuściło


buksik chyba delikatnie za żółty? to moje pierwsze, nie znam się..

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:48, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
róże zdrowiutkie tfu tfu! RT i PW od miesiąca chyba działają

i zimowa strata, narazie nie wyrzucam moze da radę..

Amanogawy kwitną

____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:49, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
hortensja polar bear

vanilka

diamantino
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:54, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
kłosownica

jarzmianki

pospolite niezapominajki otrzymane przypadkowo od Bogdzi

orliki od Małej Mi, jeszcze nie widziałam jak kwitną. wiosna dzieliłam 2 szt na pół i teraz mam 4. jesli to sa ładne byliny to ich podział jest banalny i będę je rozmnażać
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:56, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
żurawkowo
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
anna_t 19:58, 10 maj 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
floksy od Jankosi

klony od Bogdzi
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies