Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

Przetacznik 21:41, 13 cze 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Ewo z uśmiechem rozejrzałam się po Twoim ogrodzie. Z uśmiechem bo tak jak i Tess widzę podobieństwa miłe. Po pierwsze moja działka też ma 300m. Po drugie ja też mam rabatę srebrną - młodziutką, a na niej także czyściec, rogownicę, dmuszek jajowaty i dla urozmaicenia smagliczkę.
Po trzecie także hortensję staram się, żeby była błękitna - czyli podlewam nawozem specjalnym.
A po czwarte ogrodnicy i szkółkarze - Andrzej Kordus i jego brat Rajmund Kordus z synem Andrzejem to znajomi moich rodziców, bywałam u nich w dzieciństwie. ( teraz niestety już nie )
Pozdrawiam Cię i bardzo lubię takie działki są pełne uroku i wielkość jak najwłaściwsza.
Weronika
____________________
EwaG 18:46, 14 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Tereso, Weroniko (co za przemyślna gra słów między imieniem i nickiem) dzięki za odwiedziny. Nie bardzo rozwijam swoje ogrodowe opowieści. Trochę przerabiam swój ogródek, bo wycięte drzewo całkowicie go odmieniło. Wymarzło mi też parę roślin. Co zabiorę aparat to okazuje się, ze nie starcza czasu na zrobienie zdjęć. Ale może uda mi się nadrobić to w najbliższym czasie.
No muszę przyznać, że większość roślin mam ze szkółki Kordusów. Każdemu polecam.
Tereso, moja propozycja "wizji lokalnej" aktualna (mama już dochodzi d siebie w domu, dziś nawet pojechała sama! na działkę, bo na pewno truskaki już dojrzały).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Przetacznik 21:18, 14 cze 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
no to czekamy na zdjęcia do zobaczenia : )
____________________
Tess 23:32, 14 cze 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
EwaG napisał(a)

Tereso, moja propozycja "wizji lokalnej" aktualna (mama już dochodzi d siebie w domu, dziś nawet pojechała sama! na działkę, bo na pewno truskaki już dojrzały).


Cieszę się, że z mamą lepiej

Spoko, nie zawracaj sobie na razie głowy "wizją" Mam tyle roboty w pracy, że nie "nadanżam". Nie mam czasu i siły zrobić szkicu działki, więc pewnie nieprędko będę mogła zając się przeróbką ogrodu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
EwaG 20:41, 16 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
W fotograficznym skrócie relacja z ogródka:

wejście czy wyjście?


obwódki z bodziszka


"żurawie dzióbki"


peonia co nie pachnie


bukszpanowy misz-masz


"spontaniczna" ścieżka do kompostownika


słodkie lenistwo



Dziś był zły dzień na fotografowanie; zbyt duże kontrasty, więc zdjęć niewiele.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EwaG 21:06, 16 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
I jeszcze relacja z balkonu. Moje plany na razie nie są realizowane i pewnie nie będą. Okazało się, że balkon jest strasznie wietrzny, więc nic co wystaje poza obudowę i zwisa/pnie się nie wchodzi w grę. A najlepiej, żeby doniczki były przyspawane do balkonu. Na razie mam głównie zioła (mięta, melisa, lawenda, rozmaryn, bazylia, macierzankę). No i parę tradycyjnych balkonowych: bratki i pelargonie.








____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Przetacznik 21:41, 16 cze 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Nie dość, ze lubię duże kontrasty to sposób wyeksponowania tego co chcesz pokazać Ewo + odpowiednio dobrany komentarz wprowadzają w atmosferę ogródka - można poprosić o więcej?
Bratki ogromnie lubię - dobre - wesołe zestawienie kolorów...
____________________
Sebek 22:34, 17 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
EwaG napisał(a)
I jeszcze relacja z balkonu. Moje plany na razie nie są realizowane i pewnie nie będą. Okazało się, że balkon jest strasznie wietrzny, więc nic co wystaje poza obudowę i zwisa/pnie się nie wchodzi w grę. A najlepiej, żeby doniczki były przyspawane do balkonu. Na razie mam głównie zioła (mięta, melisa, lawenda, rozmaryn, bazylia, macierzankę). No i parę tradycyjnych balkonowych: bratki i pelargonie.










Pięknie połączyłaś barwy
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
EwaG 22:00, 01 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Moje hosty trochę mnie przerażają. Porobiły się z nich jakieś hosty giganty. Linię rabaty mają za nic. Do tego nie bardzo pamiętam co kupowałam. Mam tę przypadłość, że od nazwy rośliny ważniejszy jest dla mnie efekt i "funkcja" rośliny. Tu mają zasłaniać i zadarniać. Świetnie się sprawują w cieniu domku.


Ta złocista to 'Sum and Substance' (tak myślę), a z niebieskim nalotem to może hosta sieboldiana.


Ta to chyba 'Francee'


NN


Młoda 'Sum and Substance' . Jak się dobrze przyjrzeć to między liśćmi (w górnym lewym rogu) widać hostę 'Stiletto', ktora miała zadarnić powierzchnię, jako że rozrasta sie przez rozłogi. Ale runianka okazała się silniejsza i dla 'Stiletto' muszę znaleźć inną kwaterę.

A w okolicznym parku mały "land arcik".
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Przetacznik 22:39, 01 lip 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Pięknie zdrowe i soczyste te funkie, a w dodatku tak lubię zestaw zieleni ciepłej i zimnej - niebieskawej. Dobrze im w tym ogrodzie, to widać...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies