Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

EwaG 21:02, 10 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Sebku, Weroniko - dziękuję, że zostawiacie te nieliczne ślady pobytu, ale może inni zaglądają niezauważeni jak wojownicy ninja.

Tego zazwyczaj się nie pokazuje czyli trochę ogrodowej kuchni.

Kompostownik pracowicie zakonserwowany na brązowo przez mamę.


A z kompostownika wyrasta co chce. Niech sobie rośnie


Stosik brewion ze ściętej śliwy czeka. Może będzie z nich ścieżka do kompostownika?


Te drewienka spotka wtedy ten sam los co tę palisadkę - rozpadnie się i wróci do stanu pierwotnego czyli stanie się glebą.


A co tak omszało? To nic innego jak pustaki robiące od wielu lat za tymczasowe schody.


A tu ogrodniczka suszy swoje zamoczone przy podlewaniu "buciczki" nr 40.


Woda do podlewania pomidorów grzeje się do temperatury otoczenia.


Bukszpany nie okulkowane


rabaty nie oplewione.



Ale za to zakwitła pierwsza dalia z nasionek


i kwitną liliowce.



____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
EwaG 19:02, 12 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wieczorne imprsje z wczoraj.

Rzut oka w lewo na nielubiane ostatnio ogródki działkowe z tęczą




rzut oka w prawo (niemalże w tym samym czaie dział się ten spektakl na niebie co tęcza)
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Przetacznik 22:01, 12 lip 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
EwaG napisał(a)
Wieczorne imprsje z wczoraj.

Rzut oka w lewo na nielubiane ostatnio ogródki działkowe z tęczą




rzut oka w prawo (niemalże w tym samym czaie dział się ten spektakl na niebie co tęcza)


Ewo Twoje cudne zdjęcia wskazują za pomocą tęczy na przymierze Boskie z działkowcami, czyli nie mamy się czym martwić. Takiej tęczy nie rzuca się na wiatr...

A ja też noszę trzewiczki nr 40 - 41,w moim kompostowniku także wrze samowolne życie i nie uważam, żeby trzeba było wciąż plewić - w ogóle co to za podział na rośliny i chwasty?
Widzę, że lubisz swój ogród w najmniejszych szczegółach i to mi się podoba. Takie porosty na pustakach na przykład...
____________________
Gardenarium 23:56, 14 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać duszę artystki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
hanka_andrus 08:05, 15 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ewuniu,to ja jestem tą,,podglądaczką" co to śladu nie zostawia,ale bywam często......nie powiem,że codziennie.Twój ogród ,to ma coś w sobie,że mu się oprzeć nie można.Masz wszystko przemyślane,nie to co u mnie ....pełna dowolność.Gratuluję.

Życzę miłej niedzieli bez deszczu......
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Pszczelarnia 10:06, 16 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I głęboka refleksja. Ogrody działkowe są potrzebne. Jestem o tym przekonana. W Bawarii należą do miasta i rodziny czekają na przydział takowego (Augsburg). Monachium ma specjalny projekt miejski Slow Food Garden.
Pozdrawiam.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Borbetka 20:54, 16 lip 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Ewo, tak lubię "Cię" czytać. Mimo tylu wątków, w których gubię się już zwróciłaś moją uwagę tym bardziej, że obrończynią ogródków działkowych jesteś, jako i jak jestem. Stoję murem za "rodzicową" działeczką.
____________________
borówcowy wizytowka
EwaG 13:53, 17 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Jak się cieszę, że zaglądacie (sprawdzam czasami licznik odwiedzin).

Weroniko ciągle Cie podglądam.

Danusiu miło, że mnie odwiedziłaś; dusza - och ciaglę nie mogę rozpoznać tych talenów danych z góry. Mam nadzieję, ze nie skonczy się na szukaniu.

Haniu, ja za dużo myślę nad swoim ogródkiem. Ciąglę coś bym zmieniała. Ale ostatnio to konieczność (straty po zimie) i wycięte duże drzewo, co radykalnie zmieniło "klimat". Totalne odsłonięcie z jednej strony - strasznie jednak denerwuje i ciągle zastanawiam się nad rozwiązaniem tego problemu.

Ewo - Pszczelarnio fajnie, że popierasz ideę ogródków działkowych. Kiedyś w Wysokich Obcasach przeczytałam reportaż (choc może to za duże słowo) o miejskich farmach tworzonych na dachach wieżowców (też mam wrażenie, że pomysł bliski ideą slow food garden). I tak się zastanowiłam czy u nas muszą najpierw powstać wieżowce/biurowce/apartemantowce w miejscu ogródków działkowych by potem zakładać na ich dachach produkcję warzyw? Argumenty władz samorądowych mnie zupełnie nie przekonują, bo miasto jest dla ludzi, a nie maszynką do zarabiania pieniędzy dla samorządowców.

Borbetko, w wielości siła (co widać np. Ogrodowisko)! Choć rzeczywiście jak odwiedzam Ogrodowisko, zaczynam się trochę gubić.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
agniecha973 14:53, 17 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Pozdrowienia od ninja
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
magnolia 20:48, 17 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
ja tez zaglądam- lubię tu wpadać bardzo.
Zdjęcia piękne.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies