Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na 300 metrach kwadratowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na 300 metrach kwadratowych

EwaG 13:48, 19 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Takie tam impresje ogólne dla podglądaczy. "Detale" odkładam na później.












Chyba powinna zmienić nazwę na "Ogród z dziewannami".. Dla niektórych maja złe konotacje tzw. wiejskie (jakby to było coś złego, większość roślin jest "ze wsi" ), ale u mnie bardzo "robią ogród". Przez swą wielkość, a potrafią dorosnąć do ponad 2 metrów, przyciągają uwagę.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
sylllwia 14:04, 19 lip 2012


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
EwaG napisał(a)


rzut oka w prawo (niemalże w tym samym czaie dział się ten spektakl na niebie co tęcza)


Spektakl rzeczywiście zapierający dech, można patrzeć i patrzeć....
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Pszczelarnia 17:05, 19 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Podglądacz ninja - impresje też proszę.
Ewo, to tak jak z projektem w Wiedniu: ule (bardzo przemyślane ekologiczne, trendy, projekty) na dachu uniwersytetu. Można, ale po co?
Bo niektórzy mają taki kompleks wsi kojarzonej z nędzą, robotą i ubóstwem. 40 lat PRLu wystarczyło by tak niekorzystnie zmienić (i zantagonizować) myślenie o wsi polskiej. Ale mamy zmiany na lepsze. Ewidentnie!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
EwaG 19:32, 21 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Obiecane detale:
drewniane kołki przekształcone w ścieżkę do kompostownika


a tu w formie tymczasowego (trwa to już dwa miesiące) suchego "murka".


Okółki z bodziszka korzeniastego


Daliowy żywopłot


Nowe hostowisko


i mocny akcent z przetacznika. Tak liczyłam, że nagietki będą pomarańczowe. Niestety większość jest żółtych i jeden bladożółty (te bardzo lubię, chyba zbiorę nasiona).

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Ewcia88 09:41, 25 lip 2012


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 222
Śliczne dalie, bardzo mnie w tym roku na nie wzieło pozdrawiam
____________________
plackarnia http://www.ogrodowisko.pl/watek/2025-pomysly-na-wejscie-do-ogrodkaprzedogrodek
agniecha973 09:53, 25 lip 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ale ładny ten nagietek z przetacznikiem!
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
noemi 10:04, 25 lip 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Piękne zdjęcia Gratuluje Ewo
____________________
ogród magdalenka
popcorn 10:22, 25 lip 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Cudnie Fajna działeczka
____________________
Mój nowy ogródek
Tess 11:13, 25 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
EwaG napisał(a)
Takie tam impresje ogólne dla podglądaczy. "Detale" odkładam na później.












Chyba powinna zmienić nazwę na "Ogród z dziewannami".. Dla niektórych maja złe konotacje tzw. wiejskie (jakby to było coś złego, większość roślin jest "ze wsi" ), ale u mnie bardzo "robią ogród". Przez swą wielkość, a potrafią dorosnąć do ponad 2 metrów, przyciągają uwagę.


Fajne te inspiracje A dziewanny - piękne. Rzadko spotykane, to fakt. W sam raz do mojego ogrodu nadbużańskiego
Musze poczytać, czy słońce znoszą, bo u mnie tam patelnia

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
EwaG 13:53, 26 lip 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Ewciu i Agniecho z numerami, Sylwio z dwoma s w środku, Magnolio miła, Pszelarnio- moja imienniczko, Noemi, Popcarol, Tess i wszyscy inni goście kolejna mała impresja trochę ogrodowa, trochę nie. Jak się zbiorę to zamieszczę więcej zdjęć wątku o polskich ogrodach (a zbieranie tu jest nie od rzeczy, bo już drugi raz piszę tego posta, najpierw na Internet Esplorerze, oczywiście zdjęcia się nie wgrywają, więc kopiuję treść przechodzę na Chroma; w między czasie okazuje się, że jednak nie skopiowałam treści, a usunęłam ją; jak tu się nie wkurzyć na samą siebie, takie frazy bezpowrotnie stracone ).









I (mam nadzieję, że nikogo nie urażę i żadnych podtekstów tu nie ma; typu: A teraz drogie dzieci...)

Nie mogłam się opanować, musiałam zrobić to zdjęcie (i kilka innych):

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies