Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Agam

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Agam

Jagodaa 21:58, 24 kwi 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Aga od momentu założenia wątku Twój ogród pięknie się zmienił i uporządkował, choć i tak był już wtedy bardzo ładny. Wielkie gratulacje . Bardzo mi się u Ciebie podoba, wszystko dopracowane i zadbane, to niesamowicie dużo robi dla ogólnego wyglądu ogrodu. Będę śledzić tegoroczne zmiany i udoskonalenia .

Chciałabym Cię zapytać, jakie masz zdanie na temat szybkości wzrostu choiny kanadyjskiej. Czy ona faktycznie tak wolno rośnie, jak się czyta?

A bukszpaniki takie malutkie kupowałam w zeszłym roku, też na all Może ten sam sprzedawca, bo tak samo były zapakowane. Dziś się im przyjrzałam, mają mnóstwo młodziutkich listków i oczywiście na zapas się boję miodunki, grzybów itd, itp .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
agam 08:35, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Jagoda ogród się zmienił, sama zaczynam to dostrzegać, wreszcie . Uporządkowanie to jest to co lubię i w tym kierunku podążam, no i trawnik jest bardzo ważny dla ogólnego wyglądu.
Ty zresztą też stawiasz na porządek na rabatach

Co do choiny to nie wydaje mi się żeby rosła powoli, wręcz przeciwnie. Moje sadziłam w dwóch partiach, te pierwsze lepiej rosną są ciemno zielone, mają fajne nowe przyrosty, te drugie marniejsze, ale to chyba moja wina bo zaczęłam kombinować z nawożeniem itd zanim te bidulki zdążyły się zakorzenić i zaaklimatyzować. Jak na razie są zielono żółte i przyrosty są słabe. Jestem w trakcie ich reanimacji.

Moje bukszpaniki też mają pączki, ciachnęłam je zaraz po posadzeniu. Thu, thu u mnie mało chorób grzybowych więc tak bardzo się nie boję. Zauważyłam zresztą że im bardziej kombinuję z nawożeniem, pryskaniem itp tym gorzej wszystko się przyjmuje i rośnie. Danusia ma rację że przygotowanie podłoża i podlewanie to podstawa.

Pozdrawiam
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 08:36, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Asisko_2005 napisał(a)
To mój tylko pyskaty, głody nie jest nigdy.


Ja nie wyrabiam z jedzeniem. Cały czas powtarzam że lepiej je ubierać niż żywić
____________________
Aga i Ogródek Agam
elzbieta_g 09:25, 25 kwi 2014


Dołączył: 18 wrz 2013
Posty: 4785
śliczne te Twoje dwa głodomorki na fotce pełen luz u mnie rożnica wieku 5 lat a leją się nawzajem, kłócą, dopiero jak wrzasnę, porozdzielam po kątach to 5min spokój a za chwile dalej granda
____________________
Ela-Ogród Eli, / Wizytówka
agam 09:34, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
elzbieta_g napisał(a)
śliczne te Twoje dwa głodomorki na fotce pełen luz u mnie rożnica wieku 5 lat a leją się nawzajem, kłócą, dopiero jak wrzasnę, porozdzielam po kątach to 5min spokój a za chwile dalej granda


U mnie dokładnie to samo, wrzask tylko pomaga i to na krótko . A jak wrzeszczę to słyszę od razu nie krzycz na nas, nie wolno krzyczeć na dzieci ...
____________________
Aga i Ogródek Agam
Tusiala 09:35, 25 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Oliwia śliczne imię
Mój Mąż chciał Oliwier ale po męsku mi się nie podoba ale Oliwka przeładnie
W wekendzik napstrykaj zdjęć żebym miała co oglądać w poniedziałek takich z dalekiej perspektywy i z bliska też ok?

agam 10:15, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wczoraj miałam wypad do ogrodniczego po roślinki do oczka i przyjechałam z dwoma Umbrelkami i hortkami Wisienki takie bidulki wkopane w ziemię, korzonki było im widać ech... Mówię pani że tak brutalnie z nimi postępują a ona e tam .... Ale ogólnie fajne, bardzo wysoko szczepione, dokładnie nie wiem ile ale mąż 1.90 ma więc one 2.20 mogą mieć.

Wkopałam jedną przy wejściu do domu, z drugą nie wiem co zrobić. Sylwia pisała kiedyś że powinnam posadzić dwie asymetrycznie.

Hortensje posadziłam jak ciemno było, przesadziłam dwa Variegatusy i musiałam wyeksmitować "Morning Light".

Zdjęcia chciałam pstryknąć ale bateria padła

Na kompostownik czekam nadal, muszę interweniować chyba.
Żurawki też nie przyszły
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 10:16, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Tusiala napisał(a)
Oliwia śliczne imię
Mój Mąż chciał Oliwier ale po męsku mi się nie podoba ale Oliwka przeładnie
W wekendzik napstrykaj zdjęć żebym miała co oglądać w poniedziałek takich z dalekiej perspektywy i z bliska też ok?



Oliwia dostała imię ze wg na ta "Oliwkę"

Zdjęć napstrykam, dalsza perspektywa niezbyt ciekawa
____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 10:28, 25 kwi 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Pomóżcie mi z tą drugą wiśnia. Pierwszą wkopałam zgodnie z projektem Sylwi, zielone kółko. Gdzie wsadzić drugą? Na tej rabacie po prawej?





____________________
Aga i Ogródek Agam
Tusiala 11:08, 25 kwi 2014


Dołączył: 14 paź 2013
Posty: 3937
Aga a może lepiej dać ją tu?



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies