Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pokażę nasz ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Pokażę nasz ogród

Donia72 17:52, 25 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
asica napisał(a)
A może zlikwidować tą wąską rabatę pod ganeczkiem i zasiać tam trawę, a poszerzyć do równego łuku rabatę rododendronową?


Asiu, ja bym nie likwidowała tej rabaty pod ganeczkiem Wiadomo, że przy murze trawy się tak ładnie nie skosi, chyba że podkaszarką. Na tej rabacie masz fajne trawki i chyba żurawki? one dają taką lekkość. Ale decyzja i tak należy do Ciebie
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Toszka 17:56, 25 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
asica napisał(a)

Telepatia myślę o łuku przy placyku
Toszka podoba mi się pomysł zrobienia okręgu, choć trochę się go boję . I jak na zamówienie obejrzałam w sobotę na Domo 8 odcinek "Pokochaj swój okrąg". I jak na zamówienie było i koło i było przejście przez łuki-pergole hehe. Bardzo mi się spodobało, i od razu zobaczyłam je przy planowanym okręgu. Tylko czy Ty go widzisz w tym miejsu co ja?
Ja myślę o tym:






Dokładnie o łuku w tym miejscu myslałam Myślałam wczesniej, ale bałam się proponować, byś mnie nie ofukneła za babciną kiczowatość... ale pomysł jest silniejszy od strachu przed tobą Na szczęście i ty łuk zobaczyłaś w tym miejscu... ufff ulga ogromna
Domo niestety nie mam i słuchając opowieści o tym programie żałuję... choć po prawdzie to my prawie telewizji nie oglądamy....
jeszcze przy łuku, pod altany ścianą wcisnęła bym perowskie (jest normalna, ok 1,5-2m i liliput do 50cm). U stóp róży bym ją wcisnęła tak by przeplatały się potem gałązki z kwiatami róży. A zimą będziesz miała niebieskie łodygi jako dodatkowa ozdoba w ogrodzie, bo perowskie tniemy wiosną. I w to jeszcze bym upakowała stipę, albo rozplenice hammel... W stipę można by powsadzać np.jeżówki, a na wiosnę szafirki i białe z różowymi tulipki. Taki pastelowy, całoroczny zaułek....

to se popisałam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 18:11, 25 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przed ganeczkiem tez bym rabaty nie likwidowała, ale na ten ceglany filar (wiem, dojrzałam, ze tam rynna biegnie) dałabym kratownicę niewielką i posadziłabym dwa powojniki o róznych terminach kwitnienia.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 18:54, 25 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Toszka napisał(a)
Przed ganeczkiem tez bym rabaty nie likwidowała, ale na ten ceglany filar (wiem, dojrzałam, ze tam rynna biegnie) dałabym kratownicę niewielką i posadziłabym dwa powojniki o róznych terminach kwitnienia.

Był tam powojnik przez 3 lata, coś mu nie pasowało, niemal nie urósł.
Ale może spróbować z powojnikiem montana; mam takiego od jesieni , pięknie i szybko rośnie na pergoli.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 18:59, 25 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kompost mu w dołek, garść dolomitu... ja swojemu jeszcze na start dałam hydrożel...
z powojnikami czasami tak jest - widocznie uważają się za elitę i dlatego takie chimeryczne
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 19:31, 25 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ja pierdziu jaki zajefajny łuk (dla niezorientowanych mowa o łuku z wyżej wspomnianego odcinka)
Jestem za!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 19:54, 25 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Linkować wolno prawda?
http://loveyourgarden2.wordpress.com/get-the-look/get-the-look-2013/get-the-look-tuesday-16th-august-episode-8/ep-8-gtl-flower-circles/
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Toszka 20:18, 25 cze 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Prawda
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
asica 20:24, 25 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Jeszcze przypomnę tą trawnikową ścieżkę, kiedy kwitną wrzosy i rozplenice. Wtedy mi się podoba:
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
asica 20:25, 25 cze 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies