Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To właśnie tu

Pokaż wątki Pokaż posty

To właśnie tu

Dzidka 19:19, 04 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Jeszcze kwitnąca roślinka


też odwiedzana przez pszczółki.


Ma taką osobliwą polską nazwę : pluskwica, dlatego dopiszę jej łacińską - Actaea.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Sebek 19:21, 04 lis 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ciekawa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Dzidka 19:32, 04 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Witaj Bogdziu i ty Sebku.

O dziwo w ogrodzie kwitnie jeszcze sporo roślin.
I tojady


i róże
____________________
Dzidka - To właśnie tu
bacowa 19:46, 04 lis 2011


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
gardenarium napisał(a)




Czy to jest parczelina?
Witam ,bardzo dziękuję za opis parczeliny ,moja parczelina to odmiana aurea ( znalazłam w.net.) Krzaczek jest raczej zwarty w sobie , kolor "wściekły seledyn" ,już kwitła , ale nasienników jeszcze się nie doczekałam . Potwierdzam , roślina mało problematyczna , właściwie rośnie sama . Na tle ciemnych iglaków fajnie wygląda . pozdrawiam Ewa
Dzidka 20:31, 04 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Daj jej czas , a zaowocuje.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Joku 21:50, 04 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Dzidko, ja pamiętam pluskwicę jako Cimcifuga. Zmieniła się nazwa, czy to jakaś odmiana?
A te biało - różowe róże to Nostalgia?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dzidka 22:09, 04 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Joku napisał(a)
Dzidko, ja pamiętam pluskwicę jako Cimcifuga. Zmieniła się nazwa, czy to jakaś odmiana?
A te biało - różowe róże to Nostalgia?


Masz rację. Do niedawna była tak klasyfikowana. Zmiana nazewnictawa nastąpiła na podstawie badań DNA. Ale jak to zwykle bywa, część naukowców z tym się nie zgadza i możliwe, że nastąpi powrót.

Tak, to ta róża .
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Joku 22:39, 04 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Jak tobie rośnie ta róża? Mam do niej sentyment z pewnych względów . Dochowałaś się dużego egzemplarza? Możesz napisać jak ją pielęgnujesz?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Dzidka 18:05, 05 lis 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Zacznę może od tego, że rośnie na bardzo nieodpowiednim stanowisku, bo w pobliżu brzóż. Ale nieźle sobie radzi . Mierzy poniżej 1 m.
A to, że przetrwała minioną zimę bez kopczykowania i okrycia, to też jest nie bez znaczenia.
Byłam dzisiaj sprawdzić i mogę napisać, że jest z tych zdrowych róż.
Sentyment z Nostalgią ładnie się splata.
Spróbujesz ?
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Joku 18:31, 05 lis 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Pewnie że spróbuję. Kupiłam w ubiegłym roku, ale nie przetrwała zimy (kopczyka nie usypałam ). Cały tegoroczny sezon do niej wzdychałam i tęskniłam. Pięknie pachnie.
Pierwszą hodowałam w donicy na balkonie. Nie miałam żadnych problemów z chorobami, szkodnikami. Też moim zdaniem bardzo zdrowa. Przywiozłam ją do mojego ogrodu, nie zdążyłam wysadzić z donicy do ziemi. No i nie przeżyła biedaczka śniegów i mrozów.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies