Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marbrz 17:11, 07 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Tomasz czy nawozisz siewnikiem kołowym czy recznym?
I podnieś troche noże kosiarki by trawa miała ok 5-6 cm po skoszeniu.

@tomgroch
Zobacz tom trawnik po 3 tygodniach od nawożenia dosyć mocnego



Potem nawiozłem 4,5 kg saletrzaku 25 maja i po 2 tygodniach przed koszeniem




A po koszeniu wygląda tak


tomasz_holch... 17:59, 07 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 9
Używam siewnika gardena do rozprowadzania nawozu , ale jeśli masz jakiś lepszy sposób to z chęcią skorzystam, gdyż przy takim drobnym granualcie nie działa to tak jak powinno.


Od następnego koszenia podniose wysokość

marbrz 20:07, 07 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Tomku zmień siewnik na ręczny, bo masz sporo pasów nie nawiezionych, dobrze widocznych na fotkach. Całość nawiezienia zajmie Ci kilka chwil ale będzie chociaż równo rozsiane i efekt lepszy. Najważniejsze, że powoli widać ekekt. Tam gdzie są duże puste place dosiekwa i przykrycie lekko ziemią.
R0BERT 19:08, 08 cze 2015

Dołączył: 05 maj 2015
Posty: 8
Witam ponownie...

mam wielki problem z trawnikiem przed domem. Trawnik został założony z siewu w czerwcu zeszłego roku. Od początku słabo rósł... w tym roku nawiozłem go na wiosnę, podlałem humusem active i miesiąc temu ponownie nawiozłem.

Po ostatnim nawożeniu było widać pasy (i jest do dziś), trawa rosła nawet dobrze. Ale od jakiś 2 tygodni robią się 'suche plamy' na trawniku. Nie wiem czy to spalenie (dorzuciłem nawozu na pasy, które i tak nie zniknęły) czy zagłodzona trawa...



Dodam, że na żywo wygląda to gorzej niż na zdjęciach

Proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Robert
Lacki80 20:53, 08 cze 2015


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 75
Robert jak czesto go podlewasz? Mi sie wydaje,ze wiecej wody mu potrzeba.U nas po tych upalach prawie wszedzie tak trawniki wygladaja
____________________
Pozdrawiam :) Izabela
Gardenarium 20:54, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Postaw człowieka albo wachlarze i lej wodę ile wlezie. Trawnik błaga o wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pati_xd 21:16, 08 cze 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 12
Dzieki waszej pomocy , mój trawnik wyglądał do pewnego czasu nawet dobrze ale jak dzis scielam na krótko i nagle pojawiły sie takie o to plamy i tak sobie czytam porady i albo brakuje mojemu azotu albo wody ?! I tak proszę o poradę znowu bo ze mnie taki ogrodnik ze głowa mała ))) właściwie zrobiłam juz wszystko i powoli sie poddaje

buziaki przesyłam i dziekuje.


Dodam fotkę z bliska :
____________________
Gardenarium 21:24, 08 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nierówno posiany nawóz. Następnym nawożeniem się wyrówna. Ale siej równomiernie a nie jak popadnie. Patrz gdzie spada nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pati_xd 21:37, 08 cze 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 12
A dziekuje za odpowiedz, siewnik mam taki reczny z kolowrotkiem , jest cos lepszego ? Moje oko jest bardzo nie precyzyjne Zakupilam wlasnie tez nawoz w plynie ktory tu tez polecaliscie. Zabieram sie do nast naworzenia bo termin wypada wlasnie w tym tygodniu, oby tym razem poszlo lepiej Pozdrawiam
____________________
R0BERT 22:24, 08 cze 2015

Dołączył: 05 maj 2015
Posty: 8
no to nie pozostaje nic innego, jak lać więcej wody... a myślałem, że 2-3x na tydzień starczy...

dziękuję za odpowiedzi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies