Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marcin544 20:44, 11 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131


Witam

Jestem kolejnym który ma problem z trawnikiem
Trawa posiana w zeszłym roku
Różne odcienie trawnika -albo mieszanka źle wymieszana albo czegoś brakuje tej trawie ??
Posypałem miesiąc temu nawozem yara mila complex ale to nic nie zmieniło.
W niektórych miejscach placki trawy wyschły nie dawno
Trawnik podlewam dziennie czyli wody mu nie brak
Ziemia raczej piaszczysta ph ziemi 7,0
Ta trawa wygląda jak zfilcowana końcówki suche chociarz kosze co 4 dni i przed kazdym koszeniem ostrze nóż ( może go źle ostrze)
Prosze o porady co z nim zrobić aby był tak piekny jak wasze ?
Pozdrawiam

MichalG 20:58, 11 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 6
Witam

Jestem nowy na tym forum i witam serdecznie. Mam problem z trawa.
W niektórych miejscach trawa wysycha i robia sie placki.
Na poczatku wiosny wykonana byla wertykulacja i posypany nawoz Multigreen PRINTEMPO. Trawa okolo 2 tyg temu byla nawozona - nawoz Multigreen Clasic Somero a nastepnie po tygodniu spryskany srodkiem przed chorobami grzybowymi Polyversum WP firmy Target. Trawnik podlewany jest co drugi dzien .
Bardzo prosilbym o pomoc.
Gardenarium 21:09, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A co jest pod spodem w tych suchych miejscach? Szambo? beton?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:11, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 wklej zdjęcia poglądowe, opis to za mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MichalG 21:13, 11 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
A co jest pod spodem w tych suchych miejscach? Szambo? beton?

Ziemia , takich miejsc na trawniku jest kilka . To tylko przykladowe zdjecie. Ale wszedzie gdzie sa "placki" trawa tak wyglada.
marbrz 21:54, 11 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
@Marcin 544- po pierwsze nie podlewaj trawy za dnia, tylko po zachodzie słońca jak ziemnie troche przestygnie, albo zainwestuj w automatykę. Po drugie nie podlewaj codziennie bo nie ma takiej potrzeby w naszym klimacie gdyż jednoczesnie pozbawiasz glębę skladników odżywczych. Po trzecie musisz się nauczyc równomiernie siać nawóz. To co widzisz ciemniejsze to tam masz sypnięte deko więcej nawozu, a to co blade to tam już nie ma składników odżywczych. Skoro kosisz co 4 dni, to co 3 lub 4 koszenie musisz zasilić trawnik nawozem w dawce podanej przez producenta. I na moje oko podnieś conajmniej o 2 pozycje wysokość koszenia bo trawa trochę jest za niska.

@michalg- czy przypadkiem nie siejesz nawozu siewnikiem kołowym ? Czy jedziesz ręcznie.? W wypalonych miejscach patrząc po kolorze trawy z innych miejsc mogło dojść do wypalenia nawozem, brakiem podlewania w tym miejscu, wypaleniem środkiem na grzyby, albo też brakiem nawozu. Jeśli by to był siewnik na kółkach stawiam na to ostatnie.
marcin544 22:05, 11 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
A więc jaki nawóz zastosować i jaki siewnik bo ręcznie to raczej nie zasili się równo.wiadomo że jak siewnikiem się stanie to wiecej się nasypie nawozu .
Jak to nawozic zeby było równo nawiezione .Czy ph 7,0 to nie zadużo ?/
Czym to obniżyć ?
Czemu końcówki są suche czy kupic nową kosiarke albo nóż wymienic ? Ten nóż wydaje się z jakiejs miękiej stali bo po koszeniu trawy jest ztepiony.
Gardenarium 22:07, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 napisał(a)


Witam

Jestem kolejnym który ma problem z trawnikiem
Trawa posiana w zeszłym roku
Różne odcienie trawnika -albo mieszanka źle wymieszana albo czegoś brakuje tej trawie ??
Posypałem miesiąc temu nawozem yara mila complex ale to nic nie zmieniło.
W niektórych miejscach placki trawy wyschły niedawno
Trawnik podlewam dziennie czyli wody mu nie brak
Ziemia raczej piaszczysta ph ziemi 7,0
Ta trawa wygląda jak zfilcowana końcówki suche chociaż kosze co 4 dni i przed kazdym koszeniem ostrze nóż ( może go źle ostrze)
Prosze o porady co z nim zrobić aby był tak piekny jak wasze ?
Pozdrawiam



Tu gdzie nawozu trawa dostała to w miarę zielona, a tu gdzie kiepska, brakuje.

Nierówno posiałeś nawóz. Za mało wody w dawce dziennej zapewne, bo widzę jak mój sąsiad się męczy z podlewaniem i cięgle za mało i przysycha.

Myslisz że lejesz a to i tak za mało teraz.

Być może też za nisko kosisz, podnieś o jedne stopień.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:09, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MichalG napisał(a)

Ziemia , takich miejsc na trawniku jest kilka . To tylko przykladowe zdjecie. Ale wszedzie gdzie sa "placki" trawa tak wyglada.


Ziemia chyba jest zatruta czymś chemikaliami, może jakieś coś po budowie ktoś wylewał?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marbrz 07:37, 12 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
marcin544 napisał(a)
A więc jaki nawóz zastosować i jaki siewnik bo ręcznie to raczej nie zasili się równo.wiadomo że jak siewnikiem się stanie to wiecej się nasypie nawozu .
Jak to nawozic zeby było równo nawiezione .Czy ph 7,0 to nie zadużo ?/
Czym to obniżyć ?
Czemu końcówki są suche czy kupic nową kosiarke albo nóż wymienic ? Ten nóż wydaje się z jakiejs miękiej stali bo po koszeniu trawy jest ztepiony.

Podstawowa dawka complexu powinna wynosić 2 kg na 100m2. Wysiewaj ją regularnie co 3 tygodnie. Dorzuć do tego co wysypujesz dodatkowo 1 kg saletrzaku z magnezem także na 100m2. Siewnik kup z kołowrotkiem i zaczynaj wysiewać nawóz z małymi dawkami by się nauczyć z tym "chodzić". Ph spadnie Ci od zwiększenia nawożenia azotowego, którego w complexie brakuje. Końcówki trawy schną głównie z powodu braku właściwych składników odżywczych i jej obecnego stanu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies