Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 17:02, 12 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mateuszxxxx4 napisał(a)



Za nisko kosisz trawnik, podnieś co najmniej o jedn stopień, trawa nie ma "piórek" a samo rżysko, jak ma odbić skoro wszystko ścinasz?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:09, 12 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin544 napisał(a)

Gardenarium
Możesz napisać krok po kroku jaki nawóz jaki siewnik?
Skoro za mało wody to ile wody dziennie przeznaczać na 1m2
Jezeli zrobić automatyczne podlewanie to jakie zraszacze wynurzeniowe bo gardene odradzałaś
Pozdrawiam


Jaki nawóz ? Do trawnika. Każdy ma swoje preferencje.

Jaki siewnik ? własne ręce, ale jeśli nie umiesz ? z tym się nikt nie rodzi, tego się trzeba nauczyć i spalić kilka trawników

Siewnik taki - ręczny



Na terenie Polski przyjmuje się dawki wody na trawnik:

- gleba gliniasta 3 l/m2 w początkoweje fazie wzrostu, potem mniej
- piaszczysta 5-6 l. W zal. od rejonu Polski, czasem nawet 7

To trzeba określić we własnym ogrodzie na przykładzie obserwacji i cienia lub słońca. Pomacać, zainteresować się, odkopac na brzegu, zobaczyć a nie jakie? ile i dlaczego. Ucz się, obserwuj tak jak ja przez te 40 lat ogrodowania



Zraszacze wynurzeniowe TORO, ale są też inne aby nie amatorska Gardena.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 13:04, 14 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Piszecie żeby dzwignąć nóż kosiarki .
W tej chwili mam 5 cm jeżeli dzwigne nóż to będzie 7 cm
Czy 7 cm to jest odpowiednia wysokość albo jeszcze wyżej ?
Pozdrawiam
Gardenarium 13:56, 14 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za duże skoki w kosiarce z tą wysokością, aż co 2 cm?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 14:16, 14 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Gardenarium napisał(a)
Za duże skoki w kosiarce z tą wysokością, aż co 2 cm?

Jest to kosiarka elektryczna i nie jakaś firmowa wiec regulacja jest jaka jest.są tylko trzy pozycje koszenia 3,5,7 cm.
Jak trzeba to kupie nową bo trawnik dla mnie jest ważniejszy niż fryzjer od zony haha tak mi mówi
ertunio 12:52, 16 cze 2015


Dołączył: 16 cze 2015
Posty: 2
Witam serdecznie,

jestem nowy na forum i jest to mój pierwszy post - dopiero zaczynam przygodę z "ogrodnictwem", które póki co skupia się na moim trawniku. Do rzeczy.

W zeszłym roku kupiłem dom z działką i w lipcu została posiana trawa (jeszcze przez dewelopera) więc niedługo trawnikowi stuknie roczek. Niestety w miejscu gdzie znajduje się zakopany zbiornik od przydomowej oczyszczalni opadła mi kostka wraz z trawnikiem. Prawdopodobnie ziemia była źle ubita i osiadła po roku. Kostka została poprawiona jednak na trawniku pozostał dół, który chcę wyrówniać. Pytanie brzmi jak to zrobić? Czy zerwać trawę szpadlem, podsypać ziemi i na to znowu położyć uprzednio zerwaną trawę licząć, że się przyjmie czy może polecacie inny sposób? Różnica wysokości jaką muszę wyrównać to około 10cm. Dodaję zdjęcia, na których zaznaczyłem o jaki obszar chodzi.



I drugie pytanie. W miejscu gdzie w ziemi zakopany jest drenaż od oczyszczalni co jakiś czas pojawia się w trawie takie coś jak na zdjęciu. Co to takiego? Czy może sobie rosnąć czy też należałoby się tego pozbyć?


Z góry dziękuję za zainteresowanie moim problemem i za ewentualne rady.

Pozdrawiam!
Maciek
Gardenarium 23:59, 16 cze 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie pierwszego pytania dobrze kombinujesz. Natnij trawnik nożem do ciecia brzegów trawnika w paski, zdejmij, podsyp ziemi i połóż trawnik ponownie dokładnie dopasowując. Podlewaj i na pewno się przyjmie.

Na drugie nie znam odpwiedzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ertunio 16:39, 17 cze 2015


Dołączył: 16 cze 2015
Posty: 2
Dziękuję za odpowiedź. Dzisiaj znalazłem czas żeby zrobić część i jutro ciąg dalszy. Wygląda całkiem ok


Pozdrawiam
wszystkoCOmam 15:54, 18 cze 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 47
Witajcie mam pytanie odnośnie trawnika, firma/ludzie robiący u mnie trawnik nawieźli ziemię w której znajduję cały czas szkła na powierzchni, trawa w kilku miejscach nie rośnie. Chcą na swój koszt nawieźć dobrej ziemi i zasiać trawnik jeszcze raz. Czy Waszym zdaniem powinni zebrać jeszcze jakąś warstwę? i dopiero po tym dosypywać i ile cm? Jeszcze jedno pytanie w niektórych miejscach ziemia po deszczach jest bardzo miękka, to chyba problem z kiepskim uwałowaniem? czy mogę poprosić o wskazówkę co zrobić?
____________________
Ogród symetryczny
amelia_b 18:20, 18 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
I ja mam problem z trawnikiem, siany dopiero na początku maja. Czym mogę go popryskać i co zrobić z ta trawnicą zanim opanuje mi cały trawnik?
____________________
Pogubiłam się po drodze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies