Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marbrz 08:19, 09 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
@pati_xd powiedz najpierw czym nawiozłaś, w jakiej ilości i kiedy. Minie nie wygląda to na nierówno posiany nawóz tylko na jego brak. I to dokładnie azotu. Przyjrzy się kolorowi tego co usycha czy nie wpada w różowo - czerwony. Po drugie podnieś wysokość koszenia do 5 -6 cm, bo zbyt niskie powoduje zwiększenie prawdopodobieństwa choroby trawnika. Jeśli możesz popraw fotkę tą drugą bo wyszedł zły balans bieli i nie widać na niej praktycznie nic. W pobliżu żywopłotu jest jakby mniej tych plam co też może mieć związek z podlewaniem. Zależnie od pory dnia może tam być cień i dlatego jest wilgotniej.
pati_xd 09:38, 09 cze 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 12
Hej marbrz,
Trawa ma ponad rok jest z rolki, po zimie wygladała tragicznie. w tym roku po całej rekonstrukcji trawy, gdzies na początku maja zrobiłyśmy wapiowanie, tak jak zalecił ogrodnik. W tym tygodniu wypada termin nawożenia, zakupiłam spray tajemnica zielonego trawnika zeby lepiej rozprowadzić. U mnie pogoda była na przemian duzo deszczu , duzo słońca wiec suszy na trawie nie było. Wrzucam fotkę z bliska:

A tamtej fotki teraz nie mogę zrobić , bo duzo słońca jest i złe wyjdzie
____________________
marbrz 09:43, 09 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Czy dobrze rozumiem że oprócz wapna nie było nic nawożone do tej pory? czy była robiona analiza gleby by sypać wapno w celu podniesienia PH. Jeśli Ph jest w okolicy 6,5 nawet jeśli brakuje wapna w glebie, nie potrzeba nawożenia kredą.
pati_xd 09:56, 09 cze 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 12
Hej, nie było innego nawożenia do tej pory,był dodany kompostownik z ziemia do dosiewu trawy. Robiliśmy tez analizę gleby i wyszło na poziomie 5 pH .
Przy wysokości 5-6 cm trawa wyglada nawet ładnie , ale
Jakby przyjrzeć sie bliżej to takie sa suche ? Płaty a gleba wilgotna. Wapniowalam, bo jestem nowa w tym fachu i słuchałam sie ogrodnika z pobliskiej szkółki.
____________________
marbrz 10:06, 09 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Jeżeli PH jest w okolicy 5 to działanie prawidłowe. Ponadto trawnik jest jak sądzę na permanentnym głodzie, skoro nie było innego nawożenia.
Podaj wyniki analizy gleby to oblukam co mu potrzeba.
pati_xd 10:23, 09 cze 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 12
dziekuje za fatygę. Wyniki musze znaleść, wiec troche potrwa. Ta firma co niby miała pomagać telefonicznie po rozłożeniu trawy, wogole telefonu ani razu nie odebrała tak sie biznes teraz kręci . Dobrze ze sa ludzie tacy jak na tym forum, pomocni. ;-*
____________________
piotr_purzycki 20:16, 09 cze 2015

Dołączył: 09 cze 2015
Posty: 3
Witam.
Bardzo fajne forum z wieloma cennymi radami.
Sam mam problemy se swoim trawnikiem i po przeczytaniu dziesiątek stron z kategorii trawa coś już powoli zaczynam rozumieć

natomiast:
1) jaka jest optymalna wysokość koszenia trawy? Mam trawę z rolki jeśli ma to jakieś znaczenie. Czy przy upałach kosić ją wyżej?
2) czy przy nawożeniu kosić trawę niżej? Tak żeby związki lepiej mogły przeniknąć?
3) czy po nawożeniu powinno się nie dopuszczać dzieci do trawnika? Mam na myśli szkodliwość nawozów.

Pozdrawiam
pati_xd 12:22, 10 cze 2015

Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 12
Witam ponownie, niestety nie mogę odnaleźć tej tabelki z wynikami testu , a firma ktora robiła nie ma kopi. Zakupiłam tak zwana multiwitaminowy nawóz do trawy w spray Bio Nutria i liczę na efekt. Dziekuje za chec pomocy Panie marzbrz.
____________________
marbrz 14:01, 10 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Domniemam, że ten nawóz w dalszej perspektywie będzie niewystarczający, jeśli poprawi kondycję to tylko na chwilę. Musisz zacząć nawozić doglebowo, inaczej nici z trawnika i włożonych w niego kosztów.
waldek727 17:58, 10 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
piotr_purzycki napisał(a)
Witam.
Bardzo fajne forum z wieloma cennymi radami.
Sam mam problemy se swoim trawnikiem i po przeczytaniu dziesiątek stron z kategorii trawa coś już powoli zaczynam rozumieć

natomiast:
1) jaka jest optymalna wysokość koszenia trawy? Mam trawę z rolki jeśli ma to jakieś znaczenie. Czy przy upałach kosić ją wyżej?
2) czy przy nawożeniu kosić trawę niżej? Tak żeby związki lepiej mogły przeniknąć?
3) czy po nawożeniu powinno się nie dopuszczać dzieci do trawnika? Mam na myśli szkodliwość nawozów.

Pozdrawiam

1.2) 4cm
3) Każda nowo wprowadzona do ogrodu substancja chemiczna może stanowić zagrożenie zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies