Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

MichalG 14:33, 12 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 6


@michalg- czy przypadkiem nie siejesz nawozu siewnikiem kołowym ? Czy jedziesz ręcznie.? W wypalonych miejscach patrząc po kolorze trawy z innych miejsc mogło dojść do wypalenia nawozem, brakiem podlewania w tym miejscu, wypaleniem środkiem na grzyby, albo też brakiem nawozu. Jeśli by to był siewnik na kółkach stawiam na to ostatnie.


Nawoz byl siany nsiewnikiem kolowym Gardenia. Ustawione mialem oczka na 5.
Przyznam sie ze w te miejsca dalem troche wiecej preparaty na grzyby bo w tym miejscu trawnik zaczął dziwnie wygladac. Podlewanie mam automatyczne sprawdzalem dziala poprawnie.
Bardzo bylbym wdzieczny za jakas rade jak odratowac trawnik. Czy moge zastosowac jakis regenerator do trawnika np. firmy Substral.

Pozdrawiam
mateuszxxxx4 14:41, 12 cze 2015

Dołączył: 12 cze 2015
Posty: 1
Witam, potrzebuje pomocy od Was

Trawnik z rolki wyłozony 2 miesiace temu piekny zielony równy.
Regularnie podlewany wieczorami i z rana
Skoszony 3 tyg po rozłożeniu oraz 3 dni temu
Gleba glina plus torf plus ziemia matka


Trawa zaczyna wysychać żółknąć plus suche placki ?
W czym problem nie mam na to sił każdy mówi co innego

Czy przeprowadzić aeracje aby dopowietrzyć bo darń wydaję sie bardzo zbita ?
Nawozic ?


HELP !
marcin544 14:49, 12 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Gardenarium napisał(a)


Tu gdzie nawozu trawa dostała to w miarę zielona, a tu gdzie kiepska, brakuje.

Nierówno posiałeś nawóz. Za mało wody w dawce dziennej zapewne, bo widzę jak mój sąsiad się męczy z podlewaniem i cięgle za mało i przysycha.

Myslisz że lejesz a to i tak za mało teraz.

Być może też za nisko kosisz, podnieś o jedne stopień.


Gardenarium
Możesz napisać krok po kroku jaki nawóz jaki siewnik?
Skoro za mało wody to ile wody dziennie przeznaczać na 1m2
Jezeli zrobić automatyczne podlewanie to jakie zraszacze wynurzeniowe bo gardene odradzałaś
Pozdrawiam
marbrz 14:55, 12 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
MichalG- Widzisz, patrząc na twoje zdjęcia trawnika zobaczyłem co masz w garażu do nawożenia. Moja rada wywal gardenę na śmietnik, kup dobry siewnik ręczny z kołowrotkiem. Potem na wstępie wypróbuj preparat z firmy Zielony Dom "Pożegnanie z brązowymi plamami na trawniku". Powinno zacząć odbijać do max 2 tygodni. Jeśli nie, to dosiewka trawy.Domniemam także, że podlewasz często, jak nie codziennie, dlatego z nadmiaru wody masz grzyby. Takie czarne małe placki na ziemi. Czy się mylę?
MichalG 15:01, 12 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 6
marbrz napisał(a)
MichalG- Widzisz, patrząc na twoje zdjęcia trawnika zobaczyłem co masz w garażu do nawożenia. Moja rada wywal gardenę na śmietnik, kup dobry siewnik ręczny z kołowrotkiem. Potem na wstępie wypróbuj preparat z firmy Zielony Dom "Pożegnanie z brązowymi plamami na trawniku". Powinno zacząć odbijać do max 2 tygodni. Jeśli nie, to dosiewka trawy.Domniemam także, że podlewasz często, jak nie codziennie, dlatego z nadmiaru wody masz grzyby. Takie czarne małe placki na ziemi. Czy się mylę?


Podlewam trawe co drugi dzien. Okolo 4 rano, kazda sekcja ( 3 sekcje) okolo 20 minut.
marbrz 15:08, 12 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Gdybym nie przerabiał tego tematu u siebie nie zadawał bym pytań. Zmniejsz nawadnianie na 15 min i co 3-4 dni. Jak nawieziesz równo ten nawóz co siejesz nie powinno być placków z kolorami na trawie. Jak kosisz często musisz nawozić co 3 tygodnie albo nawet częściej. Kolor trawy generalnie jest ok.
MichalG 15:13, 12 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 6
marbrz napisał(a)
Gdybym nie przerabiał tego tematu u siebie nie zadawał bym pytań. Zmniejsz nawadnianie na 15 min i co 3-4 dni. Jak nawieziesz równo ten nawóz co siejesz nie powinno być placków z kolorami na trawie. Jak kosisz często musisz nawozić co 3 tygodnie albo nawet częściej. Kolor trawy generalnie jest ok.


Kosze trawe raz na tydzien . A czy nawoz ktory stosuje - Multigreen Classic Somero, ktory jest nawozem wolnodzialajacym mozna stosowac co 3 tygodnie?

Pozdrawiam
marbrz 15:15, 12 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
mateuszxxx4- nowy trawnik z dwukrotnym dziennym podlewaniem i bez nawożenia to mistrzostwo świata.
marbrz 15:20, 12 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
MichalG napisał(a)


Kosze trawe raz na tydzien . A czy nawoz ktory stosuje - Multigreen Classic Somero, ktory jest nawozem wolnodzialajacym mozna stosowac co 3 tygodnie?

Pozdrawiam

Już sprawa jasna. Nawoź jeśli chodzi o skład jest dobry dlatego kolor trawy jest ok. Zatem u Ciebie na ta chwilę tylko równomierne jego rozprowadzanie wchodzi w rachubę. I przyglądaj się kolorowi. Jak z intensywnego zrobi się seledynowy nawóź ponownie.
MichalG 15:27, 12 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 6
marbrz napisał(a)

Już sprawa jasna. Nawoź jeśli chodzi o skład jest dobry dlatego kolor trawy jest ok. Zatem u Ciebie na ta chwilę tylko równomierne jego rozprowadzanie wchodzi w rachubę. I przyglądaj się kolorowi. Jak z intensywnego zrobi się seledynowy nawóź ponownie.


dziekuje za pomoc i wskazowki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies