Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

ajka 14:20, 19 cze 2015


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4001


Witam, czy trawnik urośnie na takiej zbitej ziemi? Rozkruszenie tych grud na 1500m2 nie byłoby prostym zadaniem, zaczęliśmy grabic, ale pełno tych grud, powinniśmy to wywieźć czy siać na takiej ziemi jak jest? Ewentualnie co możemy z tym jeszcze zrobić?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
LaurittaS 18:14, 19 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
Witam, w tamtym roku zostala wysiana nowa trawa, w tym roku zostala przeprowadzona wertykulacja, od maja trawnik jest regularnie podlewany i nawozony. Ostatnio pojawily sie plamy, jakby trawnik zostal wypalony lub zgnil. Zastanawiam sie czy nie dalam w tych miejscach za duzo nawozu. Dodam, ze trawan na poczatki wygladala pieknie. Prosze o porade
waldek727 03:15, 20 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
LaurittaS Jaką wartość pH ma odczyn gleby na której wysiałaś nową trawę?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
marcin544 12:44, 20 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Witam
Minoł tydzień jak zasięgnołem Waszych porad i podniosłem nóż kosiarki i nawiozłem trawe.Wkleje zdjęcie tydzień przed i tydzień po
Zdjęcia tego nie pokazuja ale na żywo widać różnice - tak mi sie wydaje
Wysokość trawy 5cm
Niżej zdjęcie trawy z bliska w bardziej zielonym miejscu - jeszcze zwiększyć wysokość ?
Nastepne nawożenie za 2 tygodnie i mam nadzieje że miejsca blade równieź się zazielenią
Pozdrawiam
LaurittaS 16:04, 20 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
waldek727 napisał(a)
LaurittaS Jaką wartość pH ma odczyn gleby na której wysiałaś nową trawę?


Wartosc pH gleby jak dobrze pamietam byla chyba ok 9pH, w kazdym badz razie byla w normie, a to moze miec jakies znaczenie?
marbrz 17:00, 20 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Jeżeli ph było w normie to nie mogło być 9. Jeśli zaś jest 9 to tragedia dla trawnika.
LaurittaS 17:10, 20 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
marbrz napisał(a)
Jeżeli ph było w normie to nie mogło być 9. Jeśli zaś jest 9 to tragedia dla trawnika.


Sprawdze jeszcze raz w takim razie, ale naprawde tragedia?pod jakim wzgledem? A ile powinno byc? Dziekuje za odpowiedz
Franek 18:18, 20 cze 2015

Dołączył: 28 cze 2014
Posty: 29
Zdecydowanie nie 9. PH prawidłowe dla trawy to wartość między 5,5 do 6,5( niektóre trawy to wartość między 6 a 7). Inaczej trawa nie pobiera w sposób prawidłowy np. azotu itd. Mierzyć trzeba na wysokości korzenia trawy więc około 10 cm- często popełnić można błąd i mierzyć wtykając cały szpikulec w trawę a on może mieć nawet 25 cm.
Jeśli trawa ma mniej należy w tym czasie rozsiać mączkę kredową, jeśli jest za wysokie jak w Twoim przypadku- podajesz że jest 9 to trzeba bezwzględnie zbić w dół saletrą amonową, siarczanem amonu lub mocznikiem.
LaurittaS 22:31, 21 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
witam, Sprawdziłam pH gleby. Niestety nie mam profesjonalnego sprzętu, by precyzyjnie zrobić pomiar, natomiast do zmierzenia wartości pH użyłam papierków lakmusowych. Wyszło mi, że faktycznie gleba ma wartość 9 pH.A jeśli trawnik posypie wapnem?
marbrz 06:44, 22 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Jeśli posypiesz wapnem to uzyskasz wartość ph koło 10, a Ty masz zejść do 6-6,5. Patrząc po zdjęciach to on jest totalnie nie dokarmiony w jasnych miejscach i przenawożony w pozostałych. Zacznij najpierw od od nauki równego wysiewania nawozu. Potem w miejscach pustych dosiej trawę, bo tam gdzie nie wyrosła już nie wyrośnie a posieją się chwasty. A zanim to wszystko zrobisz zrób profesjonalne badanie gleby.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies