Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

LaurittaS 10:39, 22 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
Witam, dzieki serdeczne za odpowiedz. Na zdjeciu, gdzie widac ziemie, byla w tym miejscu jeszcze nie tak dawno piekna trawa. Roznica kolorow moe jest az taka spora w rzeczywistosci niz jak pokazuje zdjecie. Czyli rozumiem, ze poki co nie sypac juz nawozu, tylko dosiac trawe i poczekac? I sprawdzic profesjonalnie glebe, zeby wiedziec co moze byc przyczyna.
marbrz 10:49, 22 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Jeśli od ostatniego nawożenia minął miesiąc to robić badanie gleby. Zakupić siewnik do nawozu ręczny.
waldek727 15:02, 22 cze 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
LaurittaS
Zadałem Ci jedno podstawowe pytanie i już wiesz dlaczego Twój trawnik wygląda tak, jak wygląda. Te przebarwienia są wynikiem źle przygotowanej gleby przed założeniem trawnika.
Wysoki odczyn pH uniemożliwia trawie pobieranie składników pokarmowych. Dalsze jego nawożenie może tylko dodatkowo spotęgować problem. Pobierz w prawidłowy sposób próbki gleby z trawnika i przekaż je do analizy. Poproś w Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej aby ustalili Ci zalecane dawki nawozów dla trawy.

____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
LaurittaS 15:13, 22 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
Bardzo dziękuje za porady,już się głowie z tym trawnikiem,zwłaszcza, że ogódek ma tylko 120m2 i chciałabym mieć naprawdę ładny, zadbany trawnik..
Matyldowo 10:21, 23 cze 2015


Dołączył: 07 paź 2014
Posty: 201
Witam serdecznie,
nie wiem czy tutaj mogę zadać to pytanie choć w sumie dotyczy kłopotów z trawnikiem mam 4 urocze suczki i mimo regularnych spacerów zdarza im się zrobić siku na trawnik co w konsekwencji powoduje wypalanie trawy. Do tej pory kupowałam rolkę trawy i uzupełniałam braki a teraz przypadkiem znalazłam produkt ( nie wiem czy mogę podać nazwę i producenta na forum ), który w opisie ma informacje ze jest naturalny ( zestaw bakterii i grzybów ) starcza na 2 miesiące i dzięki zawartości pożytecznych mikroorganizmów, likwiduje plamy na trawie wypalone moczem psów oraz zabezpiecza trawę przed powstaniem nowych plam. Podobno tworzy barierę, która blokuje wchłanianie azotu. Stąd moje pytanie co z nawożeniem trawy skoro blokuje dopływ azotu i czy ktoś stosował taki preparat
____________________
Matyldowo
mrobert77 14:30, 23 cze 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
Witam.
Jest to mój pierwszy post (chć forum śledzę od dłuższego czasu), proszę o wyrozumiałość. Dzisiaj otrzymałem wyniki prób gleby. Jeżeli była by taka możliwość proszę o podpowiedź jakich nawozó używać. Chyba z ilościami sobie poradzę. Z góry diękuję.
marbrz 15:24, 23 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
A gdzie wynik Azotu??
mrobert77 15:29, 23 cze 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
Tylko takie wyniki otrzymałem.
marbrz 17:45, 23 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Ważna informacja dla Wszystkich. Zlecając badania gleby, prosić by były one wykonywane metodą ogrodniczą czyli uniwersalną. Wtedy określane są inne ważne dla trawników pierwiastki jak azot i wapń oraz zasolenie. Powyższa metoda mroberta jest stosowana głównie dla rolnictwa.
Jeśli ktoś wysyła próbki do OSCHR to proponuję jednak Kielce, gdzie każdy otrzyma w szczegółach opisany schemat nawożenia.

Jeszcze mrobert pytanie. W jakim czasie od nawożenia wysyłałeś próbkę do analizy. Bo z tego co widzę to albo masz prawie super glebę poza PH, albo próbka wysłana po zasileniu nawozowym.
Napisz też coś o trawniku. Jest ok, czy jakieś problemy są?
mrobert77 22:03, 23 cze 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
Dzięki za zainteresowanie moim tematem. Zlecając badanie poinformowałem, że to próba ziemi z trawnika i takie badanie mi wykonano.
Ziemia piaszczysta, nawożenie ostatnie przed pobraniem ziemi było jakieś 16 dni (po rozmowie z pracownikiem OSCHR po takim czasie można pobierać ziemię do analizy). Nawóz wysiany to hydrocomplex w ilości ok 8-10 kg na 400 mkw, solidnie podlewany. Na trawniku problem to chwastnica, koniczyna i innym dziadostwo. Z dwuliściennymi właśnie sobie zaczynam radzić, ale z chwastnicami i jakim innym zielskiem "podobnym" do trawy jest trochę gorzej. Jak jest napisane kilka postów wyżej pojawiły się jakieś środki chemiczne na walkę z tym zielskiem, ale obawiam się, że jak bym teraz to popryskał to zostanę praktycznie bez trawnika na sezon, a jednak małe dzieci ciągle się na nim bawią. Trawnikowi poświęcam dużo czasu, ale i tak miejscami trawa potrafiła podsychać. Zauważyłem, że ma bardzo mały system korzeniowy i nie mam pojęcia dlaczego. Jak mi się uda to jutro wstawię zdjęcia.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies