Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

marbrz 22:44, 23 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Muszisz obniżyć PH i zakwasić glebę. Zastosuj mocznik. Dla Ciebie dawka roczna na 400 m to 22 kg. Podziel ją na 15 części i dawaj co 2 tygodnie. Zobacz u mnie w podpisie harmonigram. Stosujesz tylko to, od tego miesiąca do końca okresu nawożenia. reszta zostanie na rok przyszły. Nie syp complexu gdyż zawiera pierwiastki, które u ciebie są w nadmiarze. Jak potas i fosfor.
mrobert77 23:19, 23 cze 2015

Dołączył: 23 cze 2015
Posty: 12
ok. dzięki. Jeżeli jest możliwość o wstawienie bardziej czytelnej tej tabeli bo nie bardzo mogę się rozczytać. Z góry dzięki. Pozdrawiam.
MarcinCz 20:54, 24 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
Witam chciałbym pokazać wam trawnik który ma 6 tygodni. Dziś po raz kolejny (chyba piąty)skoszony na wysokość ok. 6 cm. Dwa tygodnie temu posiany nawóz yara mila viking NPK 14-14-21 ręcznie około 3kg/100m2 następnie koszenie i znów nawóz (po około tygodniu)viking 2kg/100m2 + 1kg/100m2 tarnogran PK 12-23 ale tym razem posiałem siewnikiem kołowym (wolf garten) starałem się żeby było dokładnie (pasy)wydaje mi się że wmiarę równo rozsiewa nawóz. Nawadnianie automatyczne - teraz wyłączone bo są opady. W trawie widać miejscami chwasty z którymi cały czas walczymy (ręcznie) ale mamy 1000 m2 korci mnie ażeby prysnąć jakimś herbicydem ale nie wiem czy ryzykować? Czy mam kosić o jeden stopień niżej na około 5 cm?
Pozdrawiam!

____________________
LaurittaS 00:18, 25 cze 2015

Dołączył: 19 cze 2015
Posty: 10
Jaki piekny trawnik! Tylko pozazdroscic
marbrz 08:10, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
MarcinCZ- trawa siana czy z rolki kładziona?. Popatrz na zdjęcia z góry i plamy jaśniejszych i ciemniejszych miejsc. To świadczy o nierównym rozsianiu nawozu. Na 5 i 6 fotce widać jak jechałeś siewnikiem w poprzek linii koszenia i masz jaśniejsze paski. Musisz trochę poćwiczyć i obserwować swoją pracę by nie popsuć jakby nie patrzeć ładnego efektu. Co do koszenia to czym wyżej = mniej chwastów, ale większe odparowanie wody poprzez rośliny i większe zapotrzebowanie na nią. Nawożenie musi być uzależnione od rodzaju gleby, ale na razie jest w miarę prawidłowe, choć jak dla mnie w drugiej dawce zabrakło trochę N. Nawozy PK w głównej mierze powinno stosować się praktycznie od sierpnia, przygotowując zieleń do zimy.
MarcinCz 09:34, 25 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
marbrz trawa siana siewnikiem.Było dużo pracy ale efekt myślę że niezły.Każdy kto przejeżda drogą to wykręca głowę żeby popatrzeć na moją trawkę.Zostawie koszenie jeszcze przez jakiś czas na tej wysokości.Z sianiem nawozu to myślę że dojdę do wprawy.A co myślisz o oprysku na chwasty ?
____________________
marbrz 09:58, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Są różne szkoły z tego co czytam. Ja bym próbował wyrywać ręcznie ile się da po to by dać trawie trochę czasu na wzrost szczelnie korzeni. Na jesieni bym prysnął kawałek na próbę bardziej rozcieńczonym herbicydem.
MarcinCz 11:43, 25 cze 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 28
OK dzięki marbrz.Tez trochę czytałem i jedni piszą żeby nie pryskać wogóle a inni że można ale tak jak radzisz - rozcieńczyć.Wiesz miejscami mam trochę rzadszą trawę pewnie na etapie siewu wywiało.Nie jest to bardzo widoczne ale jeśli się dobrze przyjrzy z bliska to widać.Dosiewać czy czekać do jesieni może się bardziej rozrośnie i będzie ok.
____________________
marbrz 11:45, 25 cze 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Dosiewaj. Jest dobra pora i sprzyjające warunki. Uważaj tylko byś tego co posiejesz nie wciągnął do kosiarki. Przysyp leciutko ziemią nasiona.
marcin544 21:24, 25 cze 2015

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Co z tym zrobić
Nawoziłem juz dwa razy i jest pare plam na trawniku które sa jasne i jakieś dziwne
Od nawozu ani nie ciemnieja ,nie rozrastają się tylko stoją w miejscu
Dosiać ,przeorać albo czekac ????

poniżej zdjecie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies