Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

majdzik 11:57, 06 cze 2016

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 8
Witam, mam kłopot z koszeniem trawnika.
Trawnik zakładany we wrześniu 2015 (mieszanka Wembley Graminex'u).
Mój problem polega na tym, że podczas ścinania przez nóż kosiarki źdźbła nie są ucinane prosto tylko poszarpane co widać doskonale na zdjęciach. Efekt straszny.
Nóż na początku sezonu był ostrzony przeze mnie ale bez poprawy.
Oddałem do nóż do warsztatu na ponowne ostrzenie (pomyślałem, że pod złym kątem naostrzyłem)- efekt bez zmian.

Kosiłem na początku na 4, od jakiegoś czasu na 5.
Posiadam kosiarkę z silnikiem B&S 156cc. Dodatkowo sprawdziłem koszenie trawnika na kosiarce z silnikiem B&S 190cc - również źdźbła są szarpane.

Czy ktoś pomoże z moim problemem?


PS.Ktoś mi powiedział, że również miał mieszankę sportową (innej firmy) i pierwszego roku również trawa była poszarpana. W następnym sezonie gdy źdźbła zrobiły się już szerokie problem zniknął. Jest w tym jakaś racja?

Za wszelkie sugestie i porady bardzo dziękuję. Dodam, że trawnik nawoziłem nawozem Yara procomplex.


Gardenarium 12:11, 06 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może masz nóż założony na odwrót? hmmm. tak też bywa. Czyli nóż miażdży?

Albo skoś o jeden stopień wyżej i zobacz co będzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majdzik 13:22, 06 cze 2016

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 8
Nóż założony poprawnie, jeden stopień wyżej to 6,5 - nic się nie zmieniło.

Czy to może być wina noża? może kupić nowy?
Przyznam, że miałem już nowy w ręce ale serwisant powiedział, że stary jak najbardziej jest ok, tylko go podostrzyć i wyważyć trzeba.

Nie mam już pomysłów przyznam szczerze. Trawa koszona oczywiście jest sucha.
pawel_zietara 20:51, 06 cze 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15

Witam serdecznie mam nadzieje ze poratuje ktos, co z tym zrobic,prawie caly trawnik tak wyglada ,dodam zakladany z rolki przez firme( ten bialy nalot). Ostatnie zdjecie przedstawia trawnik po skoszeniu co byscie polecili zeby zrobic?
Gardenarium 08:09, 07 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wezwać firmę i niech robią to w ramach gwarancji, niech wyprowadzą ten trawnik. Poza tym za krótko kosisz, nie ma "piórek" a samo rżysko. Być może sam się przyczyniłeś do takiego stanu. Firma może odmówić, bo w jeden tydzień klient może załatwic trawnik a potem domaga się gwarancji.. Jeśli to tuż po założeniu, to oni niech się zajmą, a jak to twoja robota to wypuść trawnik wyżej.

Łaty wynikają z nierównomiernego nawożenia, a nawet być może przenawożenia...hmmm lub nierównomiernej żyzności gleby pod spodem. Nie wiem czy nawoziłeś, co robiłeś z tym trawnikiem i ile to jest tygodni po założeniu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_zietara 09:36, 07 cze 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
"Trawnik" zalozony na wiosne zeszlego rokui bylo z nim wszystko ok, nawozony co 4 tyg florovitem na mech ,i na jesien jesienny florovit koszone od zeszlego roku kosiarką gardeny na wysokosc 45 mm ,( to moze byc za nisko??) ten nalot bialy na zdzblach to co to moze byc czy to efekt koszenia?? Firmy ta juz chyba nie istnieje poniewaz juz do nich dzwonilem kilku krotnie i nikt nie odbiera wiec zostaje mi tylko samemu cos z tym zrobic.
Pozdrawiam
Gardenarium 09:43, 07 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak nawoziłeś w tym roku, kiedy i co ile czasu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pawel_zietara 10:36, 07 cze 2016

Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 15
W tym roku niestety jeszcze nie nawozilem ,poniewaz na koncu kwietnia musialem dosiac trawe bo wygladala jesCze gorzej niz teraz, bardziej martwia mnie to biale cos na zdzblach, nawoz zastosuje w tym tygodniu
xdracox 08:03, 08 cze 2016

Dołączył: 08 cze 2016
Posty: 3


Witam serdecznie, jestem kompletnym laikiem stąd poproszę o poradę - co to właściwie jest (jakieś zboże?), z tym zrobić, czym spryskać? koszenie mam zaplanowane na piątek, a niedawno był użyty chwastox trio (mleczy nie ma faktycznie dziękuję za pomoc!
kamikaze111 08:11, 08 cze 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
xdracox napisał(a)
Witam serdecznie, jestem kompletnym laikiem stąd poproszę o poradę - co to właściwie jest (jakieś zboże?), z tym zrobić, czym spryskać? koszenie mam zaplanowane na piątek, a niedawno był użyty chwastox trio (mleczy nie ma faktycznie dziękuję za pomoc!


To ewidentnie jest łąka. Ja bym ją zgłosił do dopłat w ARiMR.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies