Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Inek 14:54, 29 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2016
Posty: 6
Proszę Pani Danusiu o pomoc . Po skoszeniu trawa wygląda tak jak na załączonym zdjęciu kosze ja i tak chyba w miarę wysoko co widać na kolejnym zdjęciu a mimo to trawa wygląda nie estetycznie. daje regularnie nawóz, po samej zimie była piękna zielona i soczysta , kosiłem ja na tej samej wysokości i było ok teraz zaczyna podupadać im większe upały się robią. Proszę bardzo o pomoc , co muszę zrobić aby trawa cieła się równo i była soczyście zielona. dziękuje i pozdrawiam









Gardenarium 16:37, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda jakby noże kosiarki były tępe i szarpią źdźbła, zamiast je ścinać.
Nie przesadzaj z nawozem, teraz odpuść nawożenie a podlewaj, no i naostrz noże albo sprawdź czy nie są jakoś źle założone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:39, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawa jest tak ciemna, jakbyś stosował nawóz o zwiększonej zawartości żelaza. Odpuść nawożenie póki co i obserwuj, co się będzie działo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Inek 17:17, 29 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2016
Posty: 6
od ostatniego nawozu minęło 4 tyg. wczesniej trawa wyglądała ładniej ;p, Jeśli chodzi o nóż to faktycznie za ostry nie był , problem moze jednak być z kosiarka ponieważ mam elektryczna ktora ma tylko 1200W mocy i moze być za słaba na gęstą trawę .

Zrobię tak jak doradzasz, odpuszcze na jakis czas nawóz i bede tylko podlewał.

Mam jeszcze kilka niewygodnych pytan odnośnie moje trawy :

Czy możliwe że trawa przerosła przed pierwszym skoszeniem i potem caly czas była koszona za wysoko i dlatego wygląda ładniej przed skoszeniem niż po ?

Jeśli źdźbło trawy od ziemi do miejsca gdzie sie rozkrzewia ma np. 4-5cm to czy to nie jest za wysoko ?

Dlaczego nie rozkrzewia się ona od samej ziemi ? - pytam poniewaz jak bym skosił ją niżej to z ziemi wystaja same grube źdźbła i wygląda to tragicznie...potem nie moze dojsc do siebie trawa dłuższy okres czasu.

Czy jeśli zetne trawe poniżej miejsca gdzie sie rozkrzewia to źdźbło padnie ? czy rozkrzewi sie poniżej cięcia ?

Czy możliwe ze przez zwartą ziemie trawa nie rozkrzewia sie tak bardzo od ziemi? czy pomoże jesli bede ja dziurawil tymi bucikami z kolcami do aeracji ?

u wielu ososb trawa jest koszona wiele niżej i wygląda łądniej i zdrowiej - czy jeśli skosze ją teraz bardzo nisko przed kilkudniowymi deszczami będzie dobrze?

I najważniejsze....dlaczego jak kosze trawe to w niektorych miejscach jest skoszona równo (zazwyczaj w tych miejscach jest soczysta ciemnozielona trawa) a w pozostałych miejscach poszarpana i odstają włókna trawy w miejscu scięcia..(w miejscach tych trawa jest jasniejsza i wydaje sie byc taka suucha.. od czego to zalezy? czy brakuje jej jakiś składnikow pokarmowych czy moze ziemia w tych miejsach jest gorsza ?


Zaraz po zimie na początku kwietnia był dany nawóz florovit potem pod na początku maja VILA do trawnikow trawa znacznie sie zazieleniła zagęsciła i ściemniała a teraz zamierzałem dać kolejna dawke nawozu VILA. - ale wstrzymam się i będę obserwował.

Przepraszam ze az tak sie rozpisałem i ze zadaje byc moze dla kogos banalne i głupie pytania ;p ale chcialem mieć piękną trawę i walcze z tym już drugi sezon i zaczynam podupadać z wiara i siła .

Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam


Gardenarium 22:49, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Czy możliwe że trawa przerosła przed pierwszym skoszeniem i potem caly czas była koszona za wysoko i dlatego wygląda ładniej przed skoszeniem niż po ?

Jeśli źdźbło trawy od ziemi do miejsca gdzie sie rozkrzewia ma np. 4-5cm to czy to nie jest za wysoko ?

Dlaczego nie rozkrzewia się ona od samej ziemi ? - pytam poniewaz jak bym skosił ją niżej to z ziemi wystaja same grube źdźbła i wygląda to tragicznie...potem nie moze dojsc do siebie trawa dłuższy okres czasu.

Bo trawa nie rozkrzewia się przy samej ziemi
Koś żeby nie powstało rżysko, może własnie za nisko kosisz?

Czy jeśli zetne trawe poniżej miejsca gdzie sie rozkrzewia to źdźbło padnie ? czy rozkrzewi sie poniżej cięcia ?

Skosisz to czym trawa asymiluje, więc zniszczysz ją.

Czy możliwe ze przez zwartą ziemie trawa nie rozkrzewia sie tak bardzo od ziemi? czy pomoże jesli bede ja dziurawil tymi bucikami z kolcami do aeracji ?

Na gliniastej zbitej ziemi trawnik źle rośnie. Chociaz są tutaj zwolennicy że wręcz rośnie świetnie.

u wielu ososb trawa jest koszona wiele niżej i wygląda łądniej i zdrowiej - czy jeśli skosze ją teraz bardzo nisko przed kilkudniowymi deszczami będzie dobrze?

Nie, będzie źle. widocznie mają inne gatunki traw w mieszance, które można niżej kosić.

I najważniejsze....dlaczego jak kosze trawe to w niektorych miejscach jest skoszona równo (zazwyczaj w tych miejscach jest soczysta ciemnozielona trawa) a w pozostałych miejscach poszarpana i odstają włókna trawy w miejscu scięcia..(w miejscach tych trawa jest jasniejsza i wydaje sie byc taka suucha.. od czego to zalezy? czy brakuje jej jakiś składnikow pokarmowych czy moze ziemia w tych miejsach jest gorsza ?

Nie wiem tego na pewno, ale może tak byc.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Inek 21:32, 30 maj 2016

Dołączył: 25 maj 2016
Posty: 6
Dziekuje za odpowiedz.

Pewnie to wina mieszanki trawy - mam kalnasa sahara być może ona włąsnie rozkrzewia sie tak wysoko.

No nic ida deszcze, bede obserował i postaram sie kosic wyzej .

pozdrawiam
Aneta_1107 07:55, 01 cze 2016


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
Witam, Pani Danusiu proszę o radę co robić z tymi chwastami, jest ich taka masa, że nie nadążam pielić (trawnik założony 3,5 tygodnia temu, ok. 500 m2) zielsko zaczyna zagłuszać trawę która nie daje rady się przebić.
____________________
kamikaze111 15:04, 01 cze 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Aneta_1107 napisał(a)
Witam, Pani Danusiu proszę o radę co robić z tymi chwastami, jest ich taka masa, że nie nadążam pielić (trawnik założony 3,5 tygodnia temu, ok. 500 m2) zielsko zaczyna zagłuszać trawę która nie daje rady się przebić.


Ja potraktowałem te paskudztwa chemią, ale w troszkę mniejszej dawce niż do starszej trawy. Nic nie spaliło a chwastów sporo uschło.
Nie każdy poleca chemię, zwłaszcza na młodą trawkę, ale czasami to chyba jedyne rozwiązanie.
Aneta_1107 08:20, 02 cze 2016


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
kamikaze111 a co użyć i w jakiej dawce, bo chyba nie mam wyjścia.
____________________
kamikaze111 20:56, 02 cze 2016

Dołączył: 09 maj 2016
Posty: 52
Aneta_1107 napisał(a)
kamikaze111 a co użyć i w jakiej dawce, bo chyba nie mam wyjścia.


Kupiłem Chwastox Trio 1 litr. Mój opryskiwacz jest średniej wielkości , na 8 litrów wody dałem 30 ml środka. Zalecana dawka na starszą trawę to 40 ml na 8 litrów (powierzchnia do 200 m2).Zaskakująco dobrze sobie poradziła ta chemia.
Jeśli chwasty będą jednak wychodzić nadal to kupię również Starane 250 i będę mieszał z Chwastoxem po połowie czyli 20 ml + 20 ml na 8 l wody


Teraz koszę i ręcznie wyrywam chwastnicę, której mam sporo... ale mając za płotem dzicz sąsiada nic na to nie poradzę.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies