Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Aneta_1107 08:08, 03 cze 2016


Dołączył: 31 lip 2015
Posty: 15
kamikaze111 napisał(a)


Kupiłem Chwastox Trio 1 litr. Mój opryskiwacz jest średniej wielkości , na 8 litrów wody dałem 30 ml środka. Zalecana dawka na starszą trawę to 40 ml na 8 litrów (powierzchnia do 200 m2).Zaskakująco dobrze sobie poradziła ta chemia.
Jeśli chwasty będą jednak wychodzić nadal to kupię również Starane 250 i będę mieszał z Chwastoxem po połowie czyli 20 ml + 20 ml na 8 l wody


Teraz koszę i ręcznie wyrywam chwastnicę, której mam sporo... ale mając za płotem dzicz sąsiada nic na to nie poradzę.




U mnie jest taki sam problem, za płotem mam sad. Dziękuję za info.
____________________
Lawnda 00:27, 04 cze 2016

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 15
Witam.Proszę o poradę.W skrócie trawnik 3 letni. W kwietniu (dokładnie w czasie kwitnienia forsycji) przeprowadziliśmy wertykulację - zostało wyczesne sporo siana.Następnie nawożenie (Yara Mila) podlewanie oraz co tydzień koszenie.Obecnie na trawniku ponownie widać suche źdźbła w bardzo duzej ilości.Pytanie co dalej?kolejna wertykulacja?
____________________
Lawnda 00:31, 04 cze 2016

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 15
Jeszcze zdjęcia


Dziękuje
____________________
EwaT 14:02, 04 cze 2016

Dołączył: 24 cze 2014
Posty: 30
Proszę o pomoc i opinię zwłaszcza Danusi. Zleciłam wykonanie trawnika. Z góry zaznaczyłam, że nie życzę sobie randupów i innych tego typu wynalazków. Firma mimo to podjęła się wykonania trawnika i nawodnienia. Obecnie w trawniku wychodzi mi bardzo dużo perzu i pojedyncze inne chwasty. Najgorszy fragment jest widoczny na zdjęciu poniżej. Pani z firmy która nam wykonała ten trawnik, twierdzi, że perz nie przeszkadza i z czasem zniknie. Jestem innego zdania - pojedyncze sztuki, pewnie nie miałby dużego znaczenia, ale całe łany zagłuszają przecież trawnik... Nie ma tego problemu z przodu domu, gdzie samodzielnie oczyściłam ziemię z perzu. Danusiu co robić? Kto ma rację? W jaki sposób pozbyć się tego perzu?

____________________
monya 15:35, 04 cze 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Podpinam się pod pytanie powyżej.
U mnie trawnik założony ok 4 tygodnie temu. Po wiosennym potraktowaniu roundupem naszej ziemi (gliny) oczekiwaniu na wyginięcie chwastów , przyjechała glebogryzarka, równanie, grabienie, wybranie "śmieci i kamieni" , zasiano trawę WIMBLED firmy kalnas , przykryto czarną ziemią, wałowanie , potem nawóz i mam po 4 tygodniach to...
Proszę Fachowców i Specjalistów o zdanie o zrobiliśmy źle ? I czy uda się pozbyć i jak tych chwastów ??? Niestety trawa jakby stała w miejscu a rośnie to co niepotrzebne !

Gardenarium 15:37, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lawnda napisał(a)
Jeszcze zdjęcia


Dziękuje


Moim zdaniem za krótko kosicie. Ponowna wertykulacja i nawóz i dłuższe koszenie, lac wodę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:39, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
monya napisał(a)
Podpinam się pod pytanie powyżej.
U mnie trawnik założony ok 4 tygodnie temu. Po wiosennym potraktowaniu roundupem naszej ziemi (gliny) oczekiwaniu na wyginięcie chwastów , przyjechała glebogryzarka, równanie, grabienie, wybranie "śmieci i kamieni" , zasiano trawę WIMBLED firmy kalnas , przykryto czarną ziemią, wałowanie , potem nawóz i mam po 4 tygodniach to...
Proszę Fachowców i Specjalistów o zdanie o zrobiliśmy źle ? I czy uda się pozbyć i jak tych chwastów ??? Niestety trawa jakby stała w miejscu a rośnie to co niepotrzebne !



Prawdopowobnie ta "czarna ziemia" była pełna nasion chwastów. I daletgo masz to.
Podlewać żeby trawę podpędzić i skosić. Jednoroczne (widzę komosę) wyginą w 80% pod czas dwóch pierwszych koszeń, więc się nie martw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:40, 04 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
EwaT napisał(a)
Proszę o pomoc i opinię zwłaszcza Danusi. Zleciłam wykonanie trawnika. Z góry zaznaczyłam, że nie życzę sobie randupów i innych tego typu wynalazków. Firma mimo to podjęła się wykonania trawnika i nawodnienia. Obecnie w trawniku wychodzi mi bardzo dużo perzu i pojedyncze inne chwasty. Najgorszy fragment jest widoczny na zdjęciu poniżej. Pani z firmy która nam wykonała ten trawnik, twierdzi, że perz nie przeszkadza i z czasem zniknie. Jestem innego zdania - pojedyncze sztuki, pewnie nie miałby dużego znaczenia, ale całe łany zagłuszają przecież trawnik... Nie ma tego problemu z przodu domu, gdzie samodzielnie oczyściłam ziemię z perzu. Danusiu co robić? Kto ma rację? W jaki sposób pozbyć się tego perzu?



Często kosić i perz zginie z czasem. Nie znosi koszenia. Ale można wcześniej było przekopać widłami i wybrać ten rzep z perzu, a nie w to siać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monya 16:42, 04 cze 2016

Dołączył: 04 cze 2016
Posty: 7
Dziękuję za odpowiedź. Mi się wydawało że podczas "zruszania" ziemi mimo roundapowania , chwasty wyszły. Czarna ziemia była kupowana w "dobrym sklepie ogrodniczym" więc już sama nie wiem..
Z tą komosą nie jest jeszcze tak tragicznie, bo udaje się ją ręcznie wybrać, gorzej z chwastnicą która rośnie całymi połaciami. Czy z nią coś uda się zadziałać ?? Bo mocno siedzi w ziemi i ciężko wyrywać.Prosze o odpowiedź.
Lawnda 23:08, 05 cze 2016

Dołączył: 04 cze 2014
Posty: 15
Dziękuje bardzo.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies