Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 23:12, 25 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tu gdzie pozostałości po bramie - jest drenaż, woda odpływa i trawnik ma mniej wody. stąd gorszy wygląd. Rozkopać, usunąć, nasypać ziemi i założyć trawnik od nowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anus9 23:38, 25 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
Witam i proszę o pomoc w sprawie mojego rocznego trawnika, który opanowała kwitnące trawa jak na zdjęciach poniżej. Czy mogę coś z tym zrobić bo nie wygląda to zbyt dobrze. Sialam mieszankę Barenbrug solide na dwie tury i w pierwszym przypadku nie mam tej kwitnącej trawy

____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
Anus9 23:41, 25 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
Tak wygląda trawa z pierwszej tury siania
____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
Gardenarium 10:26, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ta kwitnąca trawa raczej go nie opanowała a raczej została wysiana w tej mieszance. Poczytaj jakie gatunki traw tam były i o nich poczytaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukasz 10:39, 26 maj 2016

Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 8
udało się dodać zdjęcia (patrz poprzednia strona) czy ktoś mógłby udzielić jakiś informacji. Będę bardzo wdzięczny.

Ps. Pani Danusiu mogłaby Pani zerknąć ?
Gardenarium 10:44, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lukasz napisał(a)
mam pytanie do was ponieważ wczoraj skosiłem trawnik i zauważyłem, że w niektórych miejscach trawa zaczyna usychać (poniżej zamieszcza zdjęcia). Ostatni raz trawnik był zasilany 27 kwietnia (Yara mila hydrocomplex) i po zasileniu był równy i zielony. Zawsze staram się zasilać co 30 dni i w sumie wychodzi na to, że powinien ponownie zasilić ale mam pewne obawy. Stad moje pytanie

1 czy te suche miejsca są wynikiem zbyt dużej ilości nawozu ? lub jego brak ?

2. czy też może trawnik jest zbyt obficie polewany. Mam ustawione nawadnianie codziennie o 4:30 każda sekcja po 15 minut




bardzo dziękuje z góry za wszelkie porady.


Zdecydowanie za krótko kosisz trawnik i za każdym razem ścianasz to, co powinno zostać. Podnieś noże kosiarki o dwa stopnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anus9 15:06, 26 maj 2016


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 32
Gardenarium napisał(a)
Ta kwitnąca trawa raczej go nie opanowała a raczej została wysiana w tej mieszance. Poczytaj jakie gatunki traw tam były i o nich poczytaj.


W składzie jest około 15-20% wiechliny łąkowej ale druga strona trawnika tak nie kwitnie stąd moje zdziwienie. Jedyną różnica to czas siania: wiosną i koniec lata. Czy warunki pogodowe mogły spowodować że jest taka różnica? Miejscami wygląda jakby był tylko ten gatunek trawy. Czy jest szansa że to się wyrówna?
____________________
Pusto-ale-kiedyś-będzie-pięknie
Gardenarium 15:10, 26 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma szansy na wyrównanie, tak będzie.
Co tam było w tej mieszance nikt nie wie, a co napisane - wiadomo. Skąd się wzięły takie nasiona? nie wiem. Warunki pogodowe mają się tutaj nijak do problemu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
layer16 11:08, 27 maj 2016

Dołączył: 13 lip 2015
Posty: 6
Witam Serdecznie

Mam pytanie ok. 3 tyg temu wysialiśmy trawę z Graminexu Wembley. Trawa wschodzi trochę nie równo a wydaje mi się, że jak na panujące warunki wschodzi troszkę wolno. Ziemia pod trawę humus dosyć przepuszczalny , dwa razy dziennie leje mocno system nawadniania. Jak myślicie poczekać czy coś z tym robić proszę o porady.

Aha przed wysiewem sypnęliśmy nawóz yara hydrocompleks w dosyć małej dawce. Tak ok. 3 dni przed wysiewem ....
Gardenarium 14:30, 27 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za dużo lejesz. trawnik który wschodzi potrzebuje jedynie lekkiego, powierzchniowego zraszania, aby kiełkujące siewki dalej rosły. Być może wypłukałeś nasiona.

Poza tym niektóre nasiona wschodzą dłużej więc bym jeszcze nie panikowała, dosiewać będziesz później.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies