Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

fox211 10:31, 13 wrz 2016


Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 9
Minął tydzień od koszenia i efektu rżyska, i dzięki poradom wiem już żeby kosić wyżej... Trawa wygląda lepiej, ale czy kosić już dzisiaj, (zdjęcie zrobione dzisiaj o 7:00)czy jeszcze odczekać kilka dni, żeby się wzmocniła?

____________________
Andrzej
Gardenarium 14:25, 13 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym skosiła za dwa dni, oczywiście wyżej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zeki 16:40, 13 wrz 2016


Dołączył: 12 wrz 2016
Posty: 6
Mógłbym prosić o poradę w sprawie mojego maleństwa? Moje wypociny są na poprzedniej stronie i zostały przykryte, a trawka cierpi
____________________
Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić - król Julian
Gardenarium 18:21, 13 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zeki, za mokro, za gęsto posiane, trawa gnije i zapewne ma grzyba. Nie wiem co poradzić, gęstości wszak nie zmniejszysz. możesz jedynie skosić, podlać Topsinem. Zmniejsz nawadnianie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
fox211 09:48, 14 wrz 2016


Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 9
do p.Danusi...

Jednak skosiłem wczoraj, ale na najwyższym stopniu kosiarki i efekt może jeszcze nie idealny, ale w porównaniu do zdjęć z poprzedniego koszenia zdecydowanie lepszy (trawa jest miła w dotyku i sprężysta, a nie jak poprzednio twarda, kłująca i słomiana):


Pojawiły się jednak dość gęsto chwasty, ale w zasadzie 2 gatunki: babka lancetowata i coś co przypomina natkę pietruszki:



..chyba niezbyt rozsądnie po raz trzeci w pierwszym sezonie użyć Mniszka więc zamierzam już teraz tylko kosić (często i wysoko).(Proszę o pomoc w identyfikacji tej "pietruchy" i poradę czy to duże zagrożenie).

Wcześniej całkowicie udało mi się wyplenić: komosę, rumianek, mlecz, koniczynę, oset, chwastnicę, pokrzywę..
Zastanawia mnie tylko jeszcze takie cudo (które występuje dość obficie ale zazwyczaj na obrzeżach trawnika i jest dość mocno zakorzenione (wygląda w sumie jak trawa, ale ma nieco szersze piórka i tworzy małe gniazda, zdecydowanie jednak różni się od chwastnicy, która miała b. szerokie pióra rosła w poziome gniazda i posiadała kłoski):



Wyrywać czy zostawić? Nie ukrywam, że wyrywanie tego mocno dziurawi trawnik..., a dość głupio byłoby zafundować sobie dziury wyrywając po prostu gatunek jakiejś trawy...
____________________
Andrzej
Gardenarium 13:46, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To zapewne jaskier, - rozłazi się rozłogami, wyrywaj dokładnie, z rozłogami.
A te szerokie źdżbła obok jaskra to dzikie turzyce- też wyrywaj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ReKo 13:49, 14 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Proszę o pomoc.
Od jakiegoś czasu na trawniku pojawiły się małe kopczyki myślałam, że to dzieło dżdżownic, bo u mnie ich jest dużo. Ale po przeczytaniu i obejrzeniu zdjęć w internecie stwierdziłam, że "moje" kopczyki nie znikają po deszczu. Wczoraj rozgarnęłam parę kopczyków i są tam dziury w które wchodzi mały palec. Co za szkodnik niszczy mi trawnik i co robić??? Dzisiaj przygotowuję ziemię pod borówki i na około 2 metrach kwadratowych znalazłam 3 pędraki. Czy te kopczyki związane są z pędrakami?
Bardzo proszę o pomoc
Pozdrawiam
Gardenarium 14:09, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mogą to być pędraki, czy trawnik odchodzi od ziemi? Pociągnij.

Popatrz i poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3700-jakie-zwierze-niszczy-moj-trawnik

oraz tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 14:10, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapytaj Bogusława jak się pozbył, teraz ma ładny ogród i trawnik

http://www.ogrodowisko.pl/watek/734-pedraki-w-trawie?page=2
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ReKo 14:19, 14 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Wokół tych kopczyków jest ładna zielona trawa i trawnik nie odchodzi od ziemi. Biegnę czytać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies