Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 14:21, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No to pokaż zdjęcia bo bawimy się w zgaduj-zgadulę. Dla rozpoznania problemu jednak należałoby coś wkleić, aby pomóc radzącym osobom.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ReKo 14:24, 14 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Biegnę fotografować
ReKo 15:04, 14 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Już mam zdjęcia


Cienki patyczek z bambusa wszedł na głębokość 6 cm
Gardenarium 16:48, 14 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To raczej jakiś gryzoń, nie pędraki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zeki 16:56, 14 wrz 2016


Dołączył: 12 wrz 2016
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Zeki, za mokro, za gęsto posiane, trawa gnije i zapewne ma grzyba. Nie wiem co poradzić, gęstości wszak nie zmniejszysz. możesz jedynie skosić, podlać Topsinem. Zmniejsz nawadnianie.


Jako żywo tak zrobiłem. Dzięki za poradę Przestałem lać w ogóle, tu gdzie najbardziej zaatakowało jest niby nasłonecznione cały dzień i sucho, za to pod drzewami mokro, a trawka pięknie rośnie. Czekam na efekt. Można jej jeszcze jakoś pomóc? Podrzucić jakiego nawozu żeby się wzmocniła czy czego innego?
____________________
Mam wielką łatwość w mówieniu innym co mają robić - król Julian
ReKo 17:06, 14 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Gardenarium napisał(a)
To raczej jakiś gryzoń, nie pędraki.


A jak z tym walczyć, około 500 metrów trawnika mam w takie kopczyki. Na wiosnę robiłam wertykulację, ale to nie poprawiło trawnika. Jak chodzę to czuję pod nogami te pagórki.
Cwieku 18:48, 15 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
W sobotę mam zamiar sypać florovit jesienny. Jakoś wolno trawa rośnie. I chyba jest niedożywiona. Jakaś jasna jest, no i bardzo wolno rośnie. Poza tym zauważyłem, ze znajdują sie pojedyncze suche mkode siewki. Niektóre końcówki są podsuszone. Brak minerałów?
Jakies sugestie ?











Tu trawnik z drugiej strony domu. Bardziej gęsty ale chyba tez blady.

Gardenarium 19:24, 15 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żadnych sugestii, przygotuj się, że od tego czasu trawnik nie będzie już zielony aż do ziemi. To naturalny wygląd trawnika, więc nie rozdziawiaj źdźbeł, aby o to pytać.

Posiej jesienny i czekaj do wiosny z krytyką. Trawnik wygląda dobrze i nie ma się o co czepiać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 19:48, 15 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Chyba za bardzo kombinuję. Ok zatem sypie jesienny w dawce monimalnej zalecanej przez producenta.
fox211 09:15, 16 wrz 2016


Dołączył: 08 wrz 2016
Posty: 9
Wczoraj wyrywałem chwasty i zauważyłem przy wyrwaniu dość dużego ogniska turzycy - pędraka... (?). Jak to z nimi jest? W ogóle nie powinno ich być i powinienem działać (jeśli tak to jak, bo trawnik ma dopiero 4 miesiące), czy też one zawsze występują tylko grunt żeby ich nie było zbyt dużo?
Nie widzę żadnych ptaków, jeży i gryzoni kręcących się po działce, więc zakładam, że zbyt dużo ich nie ma.
Trawnik wygląda jak na zdjęciach (str. 168-169)...
Żona twierdzi, że jestem przewrażliwony, a ja z kolei nie chcę czegoś przegapić i na wiosnę wymieniać trawnika...
____________________
Andrzej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies