Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Lukasz 15:49, 16 wrz 2016

Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 8
czy biomass sugar na pędraki można jeszcze stosować ? czy lepiej odpuścić i zrobić to w przyszłym roku ? ostatni raz stosowałem w sierpniu coś pomogło ale efekt jeszcze nie jest zadowalający.
Gardenarium 16:20, 16 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapytaj producenta albo jeśli masz ulotkę - przeczytaj o terminach stosowania.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marcin544 08:24, 17 wrz 2016

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
ReKo napisał(a)
Już mam zdjęcia


Cienki patyczek z bambusa wszedł na głębokość 6 cm


Reko
U mnie to samo
Gdy odkopałem delikatnie pare kopczyków to w ostatnim po odgarnięciu ziemi znalazłem dżdżownice tyle że malutka na 1,5 cm
MarcinK79 16:56, 17 wrz 2016

Dołączył: 17 wrz 2016
Posty: 3
mam dziwną sytuację na trawniku. Tam gdzie przebiegają rury drenażowe trawa jest piękna, dookoła marna. co może być przyczyną?

kaliszfornij... 17:20, 17 wrz 2016


Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 2
Tam gdzie masz rury ziemia jest wilgotna i trawa lepiej rośnie a tam gdzie nie ma rur jest sucho.
Zapewnij równomierne podlewanie trawnikowi a roznica zniknie. Podlewanie to połowa sukcesu pięknego trawnika. A z ciekawości zapytam jak gleboko masz te rury ?
Gardenarium 17:54, 17 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tam gdzie masz rury ziemia od kopania jest też wzruszona, a nie zbita i to też jest przyczyną lepszego wyglądu. Miejsca gorsze podsyp nawozem jesiennym teraz i dobrze podlej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinK79 18:50, 17 wrz 2016

Dołączył: 17 wrz 2016
Posty: 3
Tak podejrzewałem ale nie jestem specem więc wolałem zapytać mądrzejszych od siebie. Bardzo dziękuję za poradę. Dam znać co wyszło pozdrawiam Marcin
ReKo 09:54, 19 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
marcin544 napisał(a)


Reko
U mnie to samo
Gdy odkopałem delikatnie pare kopczyków to w ostatnim po odgarnięciu ziemi znalazłem dżdżownice tyle że malutka na 1,5 cm


To niemożliwe, żeby dżdżownice zrobiły takie kopczyki. Pod kopczykiem mam dziury o średnicy małego palca . Tych kopczyków u mnie robi się coraz więcej. Nie wyobrażam sobie zakładania nowego trawnika, tym bardziej, że nie może wejść glebogryzarka, bo w ziemi są rury do nawodnienia . Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś przypuszczenia co za stworzenie niszczy mi trawnik.
pawiotr 13:20, 19 wrz 2016

Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 3
Witam serdecznie
Proszę o rady w sprawie mojego trawnika.
Ma około 2 miesięcy 2 razy koszony.
Wygląda jakby posiany był z dwóch typów nasion. Trawnik nie był nawożony.
mamtu 13:54, 19 wrz 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Pawiotr, masz na myśli te ciemnozielone kępki? W tych miejscach trawnik jest na oko lepiej odżywiony, a w pozostałych - zagłodzony. Dlatego słabiej rośnie. Nie masz czasem pieska, który na trawniku załatwia swoje potrzeby?
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies