Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

pawiotr 14:05, 19 wrz 2016

Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 3
Tak chodzi mi o te intensywne kępki i na 3 zdjęciu może słabo widać są całe połacie tej zielonej trawy. Pieska nie mam ale są koty.
Nowy trawnik (krótko po zakończeniu budowy) zakładałem w lipcu i nie dawałem żadnego nawozu. Nadmieniam że ziemia od 5 lat nienawożona. Wcześniej było to pole uprawne. Czy można jeszcze czymś zasilić?
mamtu 14:15, 19 wrz 2016


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Teraz już tylko nawozem jesiennym.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
pawiotr 14:18, 19 wrz 2016

Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 3
ok
dzięki
marcin544 19:58, 19 wrz 2016

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
ReKo napisał(a)


To niemożliwe, żeby dżdżownice zrobiły takie kopczyki. Pod kopczykiem mam dziury o średnicy małego palca . Tych kopczyków u mnie robi się coraz więcej. Nie wyobrażam sobie zakładania nowego trawnika, tym bardziej, że nie może wejść glebogryzarka, bo w ziemi są rury do nawodnienia . Może ktoś z Was ma jeszcze jakieś przypuszczenia co za stworzenie niszczy mi trawnik.

Wkleje ci pare zdjęć

Pręt ma z 6 mm grubości a dżdżownica była młoda i miała 2 cm długości
Albo ona to robi albo jej matka
Może co inne ale łapłem dżdżownice na miejscu zdarzenia



pawlinka555 13:41, 21 wrz 2016

Dołączył: 21 wrz 2016
Posty: 2
Witam wszystkich.

Od dawna śledzę forum i ten wątek. Mam problem z moim młodym trawnikiem. Zasiany był 1,5 miesiąca temu,wszystko było przygotowane pod siew - odchwaszczenie terenu, grabienie,wałowanie itp. trawnik koszony co tydzień. Trawnik został nawieziony nawozem Substal magiczna siła do trawnika bo zaczoł żółknąć w niektórych miejscach.. nie przyniosło to super efektów i po 3 tygodniach sypnełam obornikiem granulowanym bydlęcym i całkowicie się rozpuścił. Trawa była dzisiaj koszona na przed ostatnim poziomie kosiarki ale wygląda tragicznie, ma żółtne plamy... dodam,że w upały trawnik był podlewany ręcznie z węża. Proszę o radę co może być przyczyną takiego wyglądu.

Pozdrawiam
pawlinka555 13:43, 21 wrz 2016

Dołączył: 21 wrz 2016
Posty: 2
ReKo 19:43, 21 wrz 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
marcin544 napisał(a)

Wkleje ci pare zdjęć

Pręt ma z 6 mm grubości a dżdżownica była młoda i miała 2 cm długości
Albo ona to robi albo jej matka
Może co inne ale łapłem dżdżownice na miejscu zdarzenia





U mnie wygląda dokładnie tak samo
Gardenarium 09:04, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
pawlinka555 napisał(a)
Witam wszystkich.

Od dawna śledzę forum i ten wątek. Mam problem z moim młodym trawnikiem. Zasiany był 1,5 miesiąca temu,wszystko było przygotowane pod siew - odchwaszczenie terenu, grabienie,wałowanie itp. trawnik koszony co tydzień. Trawnik został nawieziony nawozem Substal magiczna siła do trawnika bo zaczoł żółknąć w niektórych miejscach.. nie przyniosło to super efektów i po 3 tygodniach sypnełam obornikiem granulowanym bydlęcym i całkowicie się rozpuścił. Trawa była dzisiaj koszona na przed ostatnim poziomie kosiarki ale wygląda tragicznie, ma żółtne plamy... dodam,że w upały trawnik był podlewany ręcznie z węża. Proszę o radę co może być przyczyną takiego wyglądu.

Pozdrawiam


Nierównomierne rozsypanie nawozu i za mała ilość nawozu zapewne jest przyczyną tego problemu. Teraz nawóz jesienny wyłącznie można stosować. Od wiosny się poprawisz w sypaniu nawozów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 11:02, 22 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Mój trawnik ma 5 tygodni. Sypnąłem trawnik jesiennym nawozem. Zostało mi jeszcze może drugie tyle nawozu. Trawnik przedstawia się jak na zdjęciach. Widzę, że chyba trawa nie jest równomiernie dożywiona, bo nie jest soczyście zielona. Są dwa/trzy miejsca widoczne na zdjęciu, gdzie jest soczyście zielono i trawa rośnie szybko, jest gesta i bujna. Pozostala część trawnika jest jakby niedozywiona. Tak też było przed nawiezieniem. Podlewam automatycznie po 15 minut na sekcję. Na pozostałej części trawa jest rzadsza i wolniej rośnie. Sypać resztką jesiennego? Czy odpuścić do wiosny? Wówczas wertykulacja i saletra amonową.








Najgorsze miejsca z bliska
Gardenarium 19:11, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są dwa wyjścia: sypać albo nie sypać. Nic innego nie umiem powiedzieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies