Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Cwieku 19:17, 22 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Ta odpowiedź nic mi nie dała, co do tego co robić z tym tematem.
Gardenarium 19:49, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja nie będę decydować co masz robić Masz dwa wyjścia.
Możesz zarówno dosypywać w żółtych miejscach jak i pozostawić to do wiosny. Nie ma to znaczenia, nikt nie zginie z tego powodu. Trawnik wyrówna się na wiosnę.

Najważniejsze to nie być niewolnikiem trawnika i ogrodu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Cwieku 20:41, 22 wrz 2016

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
Gardenarium napisał(a)
Ja nie będę decydować co masz robić. Masz dwa wyjścia.

Na to wpadłem zanim napisałem post

Gardenarium napisał(a)

Możesz zarówno dosypywać w żółtych miejscach jak i pozostawić to do wiosny. Nie ma to znaczenia, nikt nie zginie z tego powodu. Trawnik wyrówna się na wiosnę.

Najważniejsze to nie być niewolnikiem trawnika i ogrodu.

Powoli staję się zakładnikiem tego trawnika i zaczynam mieć obsesje na punkcie jego wyglądu....

Chyba rzuce resztę nawozu na początku października. Zobaczę. Najbardziej zależy mi, żeby te drobne siewki przetrwały zimę, to wiosną się z nią rozprawie inaczej.
Gardenarium 23:38, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Myślę, że powinieneś przestać mieć obsesję na punkcie trawnika.
Jeśli chcesz się z trawnikiem rozprawiać, to nie wyjdzie dobrze dla nikogo. Stań się przyjacielem swojego trawnika

Ja w każdym razie zaczynam się bać tego wątku.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Vinz 18:45, 23 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 62
A tutaj co może się dziać? Zajmuję się trawnikiem co rok na takiej samej zasadzie, stosowałem Hydrokomplex, ostatni raz w lipcu w ilość 3kg/100 m2, wcześniej na wiosnę, chyba w kwietniu. Czytałem, że może być to czerwona nitkowatość nitkowatość. Jak mu pomóc?
____________________
"Chcesz być szczęśliwy przez chwilę ? - upij się. Chcesz być szczęśliwy przez dłuższy czas ? - ożeń się. Chcesz byc szczęśliwy przez całe życie ? - zostań ogrodnikiem." :)
Gardenarium 10:56, 25 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik może byc niedożywiony sądząc po opisie, co z nim robiłeś. Ale może też być zasuszony, przenawożony itd...

Tylko badanie gleby może ustalić czy niedożywiony.
A czy czerwona nitkowatość to z tego zdjęcia nie można ustalić.

Teraz to tylko nawóz jesienny ewentualnie i opryskać Topsinem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ReKo 07:59, 03 paź 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Witam
Pokazywałam już kopczyki, których mam bardzo dużo na trawniku. Około tydzień temu gdy przeszłam się z rana po trawniku zauważyłam dużo ślimaków. W ciągu tygodnia "zlikwidowałam" ich około 200 sztuk (trawnik około 1000 metrów) Czy to możliwe, że to właśnie te ślimaki niszczą mi trawnik (robią kopczyki). Grubość ślimaków odpowiada dziurze pod kopczykiem. W tym roku po raz pierwszy zauważyłam te ślimaki na trawniku.


Może ktoś z Was spotkał się z takimi ślimakami i coś doradzi.
Gardenarium 23:09, 04 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zbieraj i wynoś na pole daleko.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ReKo 21:40, 05 paź 2016

Dołączył: 21 paź 2014
Posty: 34
Wczoraj zrobiło się zimno i znalazłam tylko jednego delikwenta, dzisiaj żadnego, czy to możliwe, że to ślimaki robią kopczyki w trawie?
Gardenarium 08:45, 06 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, ślimaki co najwyżej jaja w zakamarkach składają, ale pod ziemią nie żyją.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies