Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

golden2912 22:44, 08 cze 2017


Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 3
witam wszystkich

mam problem z moim swiezo wysianym trawnikiem, co do przygotowań to inspirowałem się opisem na Ogrodowisku,
Generalnie podłoże zostało przekopane, wyrównane, zwałowane i na wierzchnią warstwę wysypane "podłoże do trawników" na to wysiałem nasiona ręcznie mieszanka - Barenbrug sport a było to dokładnie 22 kwietnia tego roku. Ziemia ogólnie jest gliniasta, rozluźniałem ją piaskiem gruboziarnistym na tyle ile go miałem.
Trawa wzeszła, kosiłem wysoko już drugi raz. Po 3 dniach od ostatniego koszenia ładnie poodrastał ale w paru miejscach zaczął żółknąc i nie odbił. Co można poradzić ? czy może jakiś nawóz?


Gardenarium 23:20, 08 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
meksy napisał(a)


Pani Danusiu dziękuję za odpowiedź,

mam jeszcze pytanie co robić w 1 przypadku? tam trawa jest na słońcu a mimo podlewania zanika


Podlewać, dlaczego zanika skoro podlewasz? Masz piach.?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mariusz_chel... 08:32, 09 cze 2017

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 1
dzień dobry,

serdecznie proszę o wskazówkę,
na moim trawniku pojawiły się takie plamy/ubytki.
Po wertykulacji liczyłem na odbudowę trawy niestety po 3 tygodniach nadal są plamy.
Czy to może być jakas choroba ?
Niestety dosiewka nie przyjęła sie w tych miejscach.
Czy warto ponownie dosiewać czy najpierw leczyć?

Edmar 13:02, 09 cze 2017

Dołączył: 24 maj 2017
Posty: 3



Mam problem z trawnikiem, w tamtym roku posadziłem trawnik, nasiona Trawa gazonowa Barenbrug Exclusor/Gazon Elite. Trawnik wygląda że posiada jakieś grube i twarde kłosy, które się pokładają. Sąsiad korzystał z tych samych nasion i trawę ma jak dywanik. Wiem że ziemię mam gliniastą, z racji .jpgtów nawiozłem najtańszej ziemi jaka się trafiła. Domyślam się też, że część trawy, która wyrosła to nie ta co kupiłem tylko ta z nawiezionej ziemi.

Jak myślicie co zrobić by uzyskać ładny i przyjemny trawnik.
mamtu 13:58, 09 cze 2017


Dołączył: 22 lut 2016
Posty: 226
Na jaką wysokość kosisz? Jakim sposobem udało Ci się wyhodować takie długie źdźbła?
Po pierwsze nie dopuść do wysiania się tego, co zdążyło zakwitnąć, bo będzie gorzej.
____________________
Zajrzyj, poradź, podpowiedz, skrytykuj. :)
Rafaelito 15:12, 09 cze 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
Ja mam to samo, mam trawę barenbrug green uniwersal i w tym roku tez mam takie źdźbła jak ty. Kładą się nisko przy ziemi i nie wszystko da się skosić. Z tego co znalazłem w necie to chyba jest wiechlina łąkowa którą mam w składzie swojej trawy i chyba w tym roku trochę zdominowała trawnik.
Cwieku 09:26, 10 cze 2017

Dołączył: 19 cze 2016
Posty: 137
To jest wiechlina roczna. Lubi gliniaste tereny o obojetnym ph. Nie do usunięcia. Nic na to nie działa. Tez to mam :/
jason 18:52, 11 cze 2017

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
Na zdjeciu jest kwiatostan zycicy trwalej.
czapav 10:14, 12 cze 2017

Dołączył: 12 cze 2017
Posty: 4
Edmar napisał(a)



Mam problem z trawnikiem, w tamtym roku posadziłem trawnik, nasiona Trawa gazonowa Barenbrug Exclusor/Gazon Elite. Trawnik wygląda że posiada jakieś grube i twarde kłosy, które się pokładają. Sąsiad korzystał z tych samych nasion i trawę ma jak dywanik. Wiem że ziemię mam gliniastą, z racji .jpgtów nawiozłem najtańszej ziemi jaka się trafiła. Domyślam się też, że część trawy, która wyrosła to nie ta co kupiłem tylko ta z nawiezionej ziemi.

Jak myślicie co zrobić by uzyskać ładny i przyjemny trawnik.


Witam, na zdjęciach jest to Życica trwała i jest to 30% twojej mieszanki Barenbrug Exclusor. Odpowiadam na twój post dlatego, że mam a raczej miałem taką przypadłość Jest to gatunek trawy, który staje się dominantem wśród innych gatunków traw. Problem ten powstał z tego, że inne gatunki traw zostały zaniedbane (złe nawożenia, przesuszanie, oraz koszenie), brak dosiewek, pozostawienie wolnych przestrzeni i dlatego masz teraz co pokazujesz. Pierwsze co należy zrobić, to : koszenie niskie, wyczesywanie trawy, dosiewka w celu zagęszczenia wolnych przestrzeni, nawożenie i koszenie, koszenie...

Zielony 15:38, 12 cze 2017

Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 38
Po obejrzeniu i przeczytaniu powyższych postów i ja przyłączam się do klubu właścicieli trawników zdominowanych przez życicę trwałą. Na początku myślałem, że to perz mnie zaatakował, ale skala mi nie pasowała.

Po koszeniu mam całą masę nieestetycznych, sztywnych i sterczących łodyżek (niektóre kładą się, przez co schowane są w murawie, a długość ich wówczas jest dosyć spora). Wyrywać tego się nie da, bo strasznie gęsto siedzi (są miejsca, że co ~ 2 cm łodyżka). Załamka ...




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies