Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Astusia86 11:11, 27 maj 2017

Dołączył: 28 wrz 2015
Posty: 15
Witam. Ktoś zadał pytanie, czy da się jakoś ,,pozbyć" rżyska. Równiez dołączam do tego pytania. Wiem, że nie można zbyt nisko kosić, ale czy jest jakiś sposób, by trawnik,,przyzwyczaić" do niskiego koszenia? Ja, żeby mój trawnik wyglądał na zielony, muszę kosić na ,,4" co daje ok 5,5cm. Przy skoszeniu o cm niżej pojawia się rżysko. Czy ma to związek z gatunkiem trawy? Czy mozna coś zrobić, żeby trawa była zielona, gęsta, ładna i przede wszystkim bez rżyska przy niższym koszeniu? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Daria.
lamerczak 10:38, 28 maj 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Witam. Spryskałem trawnik Preparatem Starane Trawniki na chwasty dwulistne i wygląda na to że mi się trawa spaliła bo wystcha, jak ją uratować ?. Ppisało że nie zaszkodzi , dawkę zastosowałem prawdopodobnie za dużą. Przepaliło mi też jedną malinę świeżo posadzoną. Proszę o ponoc , tyle razy dosiewałem i twraz wszystko się spali ?. ;( młody niedoświadczony człowiek.
lamerczak 11:05, 28 maj 2017

Dołączył: 22 kwi 2017
Posty: 21
Gardenarium 07:22, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcinek03 napisał(a)


Prosze p porade. Przeoczylem koszenie i przerosla mi trawa. Mam ladny trawnik i gesty, ale w glebi widac taki efekt jak na zdjeciu. Lisc zamienil sie w takie źdźbła (nie przesadnie). Mysle, ze trzeba nisko skosic, ale u mnie gesty trawnik nie pozwala na niskie koszenie, bo rwie trawe mimo, ze kosiarka i nóż ostry. Czekam na pomoc.


Twój problem polega na tym, że uważasz: Mysle, ze trzeba nisko skosic, ale u mnie gesty trawnik nie pozwala na niskie koszenie

Jest to błędne myślenie, gdyż nie można trawnika za nisko kosić, bo kosisz mu "zielone piórka" własnie to, co jest w trawniku ozdobne i co mu służy do asymilacji. Niskim koszeniem zniszczyłeś swój trawnik i pozostało rżysko Zmień podejście i koś wyżej. Przerośnięty trawnik kosimy na dwa razy. 1 koszenie najwyżej jak masz w kosiarce. Następne koszenie, prawidłowe, ale nie za niskie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:26, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
lamerczak napisał(a)
Witam. Spryskałem trawnik Preparatem Starane Trawniki na chwasty dwulistne i wygląda na to że mi się trawa spaliła bo wystcha, jak ją uratować ?. Ppisało że nie zaszkodzi , dawkę zastosowałem prawdopodobnie za dużą. Przepaliło mi też jedną malinę świeżo posadzoną. Proszę o ponoc , tyle razy dosiewałem i twraz wszystko się spali ?. ;( młody niedoświadczony człowiek.


Jeśli tak zrobiłeś jak napisałeś, to efekty są nieodwracalne. I ja na to nic nie poradzę. Trzeba przełknąć gorzką pigułę i poczekać co dalej będzie, podlewać trawnik.

Przy pryskaniu trawnika trzeba osłaniać inne rośliny rosnące w pobliżu, bo je może popalić także. Jeśli dawka za duża, albo trawnik za młody, spaliło również trawnik.

A może chwastów była tak dużo, że spaliło chwasty i jest puste miejsce bo chwastów już nie ma, a trawy brak??? Pokaż z bliska miejsce, że spaliło także trawnik.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:27, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Astusia86 napisał(a)
Witam. Ktoś zadał pytanie, czy da się jakoś ,,pozbyć" rżyska. Równiez dołączam do tego pytania. Wiem, że nie można zbyt nisko kosić, ale czy jest jakiś sposób, by trawnik,,przyzwyczaić" do niskiego koszenia? Ja, żeby mój trawnik wyglądał na zielony, muszę kosić na ,,4" co daje ok 5,5cm. Przy skoszeniu o cm niżej pojawia się rżysko. Czy ma to związek z gatunkiem trawy? Czy mozna coś zrobić, żeby trawa była zielona, gęsta, ładna i przede wszystkim bez rżyska przy niższym koszeniu? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam Daria.


Żeby trawnik dało się nisko kosić, trzeba założyć pole golfowe i takie mieszanki traw, które można nisko kosić. Trawnik w słońcu kosimy niżej od trawnika w cieniu (wyżej pozostawiamy). Innej opcji "przyzwyczajenia" trawnika nie ma i nie będzie, bo trawnika zbyt nisko kosić się nie da.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:30, 29 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
cacy napisał(a)
Problem jest tego typu ze troche sie oczytałem juz i jest kilka koncepcji /przyczyn możliwych takiego stanu tylko jak odkryć ta właściwa ...zeby podjąć jakies działania -tylko jakie zeby czegos bardziej nie spierniczyć...


Cacy, zapewne spaliłeś trawnik w tych miejscach zbyt dużą dawką nawozu, albo brakiem podlewania tuz po nawożeniu, lub po prostu za mało podlałeś, granulki się nie rozpuściły i spaliły trawnik. Teraz to tylko podlewaj mocno. Tylko to możesz zrobić, żeby poprawić stan trawnika.

Przyjrzyj się, czy nie leżą jeszcze w trawniku nierozpuszczone granulki nawozu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Astusia86 20:49, 29 maj 2017

Dołączył: 28 wrz 2015
Posty: 15
Dziękuję za odpowiedź. A odnośnie nawozu mam pytanie. Czy Yara Mila hydrokomplex po nawiezieniu i podlaniu powinien odrazu ,zniknąć" czy może być tak, że te niebieskie granulki są widoczne na następny dzień.
Gardenarium 23:24, 30 maj 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Powinien zniknąć. Ale przy podlewaniu automatycznym często jeszcze pozostaje. Następne podlanie rozpuści nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Manalena 18:21, 31 maj 2017


Dołączył: 22 kwi 2013
Posty: 162
Witam

Pani Danusiu-jaka jest prawidłowa wysokość trawy po skoszeniu-żeby nie była za nisko skoszona?
____________________
Ogród dla zapracowanych
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies