Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

michal1993 01:03, 01 cze 2017

Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 2
Witam, mam prośbę o poradę:
- mam około 500m2 trawnika, na którym rosną chwasty, jest dość zapuszczony, zdarzają się puste place. Mam taki plan działania:
Dzień pierwszy:
1. Kupić kilka worków torfu, porozrzucać na trawniku i zrobić dosiewki (walec, siew, grabie i walec).
2. Nawieźć całość hydrocomplexem za pomocą siewniczka.
3. Podlać obficie.
Mam wertykulator, ale na wertykulację teraz raczej za późno? W trawie jest dość sporo starego filcu, czy przed dosiewką go wygrabiać?

Dzień drugi:
1. kupić chwastox/staranne i spryskać na dwuliścienne.

Czy to coś pomoże?
Gardenarium 23:16, 02 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Źle planujesz.

Najpierw oprysk p. chwastom, jak znikną dopiero pokaż zdjęcia a powiem co dalej.

Torfu to nie kupuj, torf uleci z wiatrem, poza tym nie ma żadnych wartości odżywczych dla trawnika.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aga02 07:46, 04 cze 2017

Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Powinien zniknąć. Ale przy podlewaniu automatycznym często jeszcze pozostaje. Następne podlanie rozpuści nawóz.
Witam wszystkich,jestem tu nowa,czytuje forum bardzo długo,często korzystam z Waszego doświadczenia.Mam pytanie odnośnie nawozu hydrocomplex,użyłam wczoraj na trawnik pierwszy raz,naprawdę obficie podlewałam,granulki gdzie nie gdzie zostały.Uprawiam ogród ponad 10 lat,z różnym skutkiem,ale tak źle rozpuszczającego się nawozu nie spotkałam.Ten nawóz taki jest,czy mi się trafił taki egzemplarz?kupiłam w dobrym sklepie przez internet.Pozdrawiam.
Gardenarium 20:04, 04 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jutro podlejesz drugi raz i się rozpuści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zylasty 21:52, 04 cze 2017

Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 6
Witam, mam (chyba) mały problem z nowym trawnikiem. Trawę zasiałem 3 tygodnie temu, wcześniej nawieziona została ziemia skrywkowa z pola + ziemia torfowa. Wszystko zostało wymieszane, zglebogryzowane i potraktowane broną aktywną. Później zasialiśmy 15 kg trawy Barenbrug uniwersal (ok 600m2) i codzienne wieczorne podlewanie. Trawa wzeszła książkowo ale tylko na zachodniej części trawnika. Południowa część - najdłużej nasłoneczniona w ciągu dnia - wygląda bardziej "ubogo". Po wschodniej stronie są placki bujnej już trawy, ale i miejsca, w których trawa dopiero wschodzi. Najbardziej martwi mnie jednak pole przed tarasem, gdzie na ziemi widoczne są ziarna trawy, i nic nie wschodzi - wiem, że znaczna część ziaren jest pod ziemią. Trawnik wysiany siewnikiem, na krzyż, gdzie przejść w jednym miejscu było kilka. Czy nasz trawnik jeszcze się rozwija i trzeba dać mu czasu, czy już zacząć dosiewkę w miejscach najgorszych. No i na koniec co z chwaściorami? Niestety nie było "randapowania"
Przed tarasem

Strona zachodnia

Chwasty
Gardenarium 19:56, 05 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podlewać a chwasty to są i dopiero się zacznie walka. Teraz walcz aby wszystkie gatunki traw w mieszance wzeszły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
psurdyk 20:41, 05 cze 2017

Dołączył: 05 cze 2017
Posty: 8
witam wszystkich,

piszę z prośbą o pomoc - zakładaałem trawnik miesiąc temu - planowanie, wałowanie, siew z siewnika, grabienie, wałowanie. Podlewam regularnie.
Oto marne efekty.

Przód domu:


Przód domu z bliska:


Tył:


Tył:


Tył chwasty:


Bardzo proszę o pomoc co zrobić w celu polepszenia trawnika. Przód jeszcze wygląda, z tyłu nie jest dobrze - co widać na fotkach.
Trawy jeszcze nie kosiłem - chce to zrobić na dniach najpierw wałując.

Bardzo prosze o pomoc!
Zylasty 23:07, 05 cze 2017

Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)
Podlewać a chwasty to są i dopiero się zacznie walka. Teraz walcz aby wszystkie gatunki traw w mieszance wzeszły.

Pani Danusiu proszę o rozwinięcie. Powinienem coś zrobić jeszcze oprócz podlewania? Gdzieś czytałem, że badylsko po kilku koszeniach samo zginie. Chyba, że w moim przypadku trafiłem na coś wyjątkowo paskudnego. No i jeszcze jak z tą dosiewką? Teraz czy po koszeniu? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Gardenarium 05:45, 06 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
psurdyk

1. Skoszenie
2. Nawóz wieloskładnikowy do trawnika
3. Podlanie + rozpuszczenie nawozu
4. Ziemia ogrodowa w puste placki plus dosiewka

i po kłopocie. Nie zapomniej o podlewaniu. Po 2 tygodniach nie nadążysz kosić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 05:47, 06 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zylasty napisał(a)

Pani Danusiu proszę o rozwinięcie. Powinienem coś zrobić jeszcze oprócz podlewania? Gdzieś czytałem, że badylsko po kilku koszeniach samo zginie. Chyba, że w moim przypadku trafiłem na coś wyjątkowo paskudnego. No i jeszcze jak z tą dosiewką? Teraz czy po koszeniu? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.


Na razie podlewanie i koszenie. Napisałeś że nie wzeszły wszystkie nasiona więc niech wzejdą, dopiero wtedy zrobisz w zależności od sytuacji inne zabiegi.

Druga sprawa odchwaszczanie, zginie tylko to, co jest jednoroczne, pozostałe chwasty będą wielkim problemem.
Weź wiaderko, nozyk czy widelec i wyrywaj chwasty wieloletnie z korzeniami. Chwastnicę też wyrywaj z korzeniami.

Jej zdjęcie jest poniżej.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3513-chwasty-w-trawniku?page=82
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies