Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

psurdyk 06:18, 06 cze 2017

Dołączył: 05 cze 2017
Posty: 8
Gardenarium

Rozumiem, że trawa nadaje się już do skoszenia? Łamać ją walcem przed koszeniem?
Jaki nawóz wieloskładnikowy jest najlepszy?
Co z chwadtami że zdjęcia - to coś jednorocznego?

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
meksy 16:14, 06 cze 2017

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 3
Witam, mam problem z "znikającą trawą" w 2 przypadkach:

Miejsce 1 (pod czereśnią) - trawa wysiana ok 6 tyg. temu, codziennie podlewana, ładnie i równo wzeszła,
ostatnio (od około 10 dni) obserwuję jej zanikanie (po bokach nadal ładnie rośnie ale w środku tworzy się plac gdzie trawa nie rośnie i zaczyna znikać.

Dodam, że w tym miejscu na jesieni była wycięta czereśnia (część korzeni została usunięta) i w tym upatruję problemów, czy dobrze myślę, że trawa nie ma jak się ukorzenić? co w tej sytuacji zrobić?




Miejsce 2 (pod ławeczką) - trawa wysiana ok. 4 tygodnie temu, w miejscu zacienionym (siałem trawę do miejsc zacienionych), na początku ładnie wzeszła ale również zaczyna zanikać a ta co jest, jest bardzo delikatna (kładzie się, słabo rośnie), miejsce jest wilgotne więc sucho nie ma.



Czy uratuję trawę nawozem?
(mam nawóz o składzie: NPK (Mg, S) 7-5-8 (4,5-20) z żelazem (Fe) (na trawniku pojawia się mech), czy może powinienem użyć nawozu z większą ilością azotu?

Czy raczej powinienem zrobić dosiewkę?


Siekierkowski 13:25, 07 cze 2017

Dołączył: 07 cze 2017
Posty: 1
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem więc z góry przepraszam jeśli piszę post nie w tym miejscu.

Chciałbym poprosić o rade dot. pielęgnacji trawnika. Trawnik założony w ubiegłym roku z systemem podlewania. Do marca b.r prezentował się świetnie (gęsty, jednolity kolor). Od kwietnia zaczęły się problemy (jakaś choroba?) i trawnik wygląda jak na zdjęciach (zdjęcia przed koszeniem) w kilku miejscach jest nadal gęsty i ciemnozielony lecz jest dużo miejsc rzadkich o żółtym kolorze często uschniętych(trawa podlewana codziennie). Trawnik nawoziłem w kwietniu nawozem azotowym.

Od lutego mam psa. Wiem, ze jego odchody nie służą pozytywnie trawnikowi lecz chyba nie aż tak ?

Proszę o pomoc co mogę zrobić. Wertykulowac roczny trawnik ? To chyba tez nie o to chodzi.

Trawik 13:47, 07 cze 2017

Dołączył: 05 cze 2017
Posty: 8
Wg mnie po nawiezieniu za mało/nierówno podlany.
malgol 13:49, 07 cze 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
albo nierówno nawieziony...?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Rafaelito 14:40, 07 cze 2017

Dołączył: 03 mar 2017
Posty: 21
I do tego kępy ładnej trawy po psim moczu.
Gardenarium 08:04, 08 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
meksy napisał(a)
Witam, mam problem z "znikającą trawą" w 2 przypadkach:

Miejsce 1 (pod czereśnią) - trawa wysiana ok 6 tyg. temu, codziennie podlewana, ładnie i równo wzeszła,
ostatnio (od około 10 dni) obserwuję jej zanikanie (po bokach nadal ładnie rośnie ale w środku tworzy się plac gdzie trawa nie rośnie i zaczyna znikać.

Dodam, że w tym miejscu na jesieni była wycięta czereśnia (część korzeni została usunięta) i w tym upatruję problemów, czy dobrze myślę, że trawa nie ma jak się ukorzenić? co w tej sytuacji zrobić?




Miejsce 2 (pod ławeczką) - trawa wysiana ok. 4 tygodnie temu, w miejscu zacienionym (siałem trawę do miejsc zacienionych), na początku ładnie wzeszła ale również zaczyna zanikać a ta co jest, jest bardzo delikatna (kładzie się, słabo rośnie), miejsce jest wilgotne więc sucho nie ma.




Czy uratuję trawę nawozem?
(mam nawóz o składzie: NPK (Mg, S) 7-5-8 (4,5-20) z żelazem (Fe) (na trawniku pojawia się mech), czy może powinienem użyć nawozu z większą ilością azotu?

Czy raczej powinienem zrobić dosiewkę?




Robić dosiewki,w cieniu żadna trawa nie rośnie. Nawet ta do cienia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:05, 08 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Siekierkowski napisał(a)
Witam,

Jestem nowym użytkownikiem więc z góry przepraszam jeśli piszę post nie w tym miejscu.

Chciałbym poprosić o rade dot. pielęgnacji trawnika. Trawnik założony w ubiegłym roku z systemem podlewania. Do marca b.r prezentował się świetnie (gęsty, jednolity kolor). Od kwietnia zaczęły się problemy (jakaś choroba?) i trawnik wygląda jak na zdjęciach (zdjęcia przed koszeniem) w kilku miejscach jest nadal gęsty i ciemnozielony lecz jest dużo miejsc rzadkich o żółtym kolorze często uschniętych(trawa podlewana codziennie). Trawnik nawoziłem w kwietniu nawozem azotowym.

Od lutego mam psa. Wiem, ze jego odchody nie służą pozytywnie trawnikowi lecz chyba nie aż tak ?

Proszę o pomoc co mogę zrobić. Wertykulowac roczny trawnik ? To chyba tez nie o to chodzi.



Wyprowadzać psa na pacer, trawnik nie może być WC dla psa. Słuzy zupełnie do innych celów.

Nastepnie równo nawieźć trawnik i podlać obficie celem rozpuszczenia nawozu. Kosić co 4 dni nie za nisko, w połowie możliwości kosiarki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
meksy 14:53, 08 cze 2017

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Robić dosiewki,w cieniu żadna trawa nie rośnie. Nawet ta do cienia.


Pani Danusiu dziękuję za odpowiedź,

mam jeszcze pytanie co robić w 1 przypadku? tam trawa jest na słońcu a mimo podlewania zanika
aga02 21:03, 08 cze 2017

Dołączył: 04 cze 2017
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)
Jutro podlejesz drugi raz i się rozpuści.
Tak zrobiłam i rzeczywiście bardzo szybko się rozpuścił.Dziękuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies