Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygrab dobrze trawnik i posyp dobrą ziemią, przegrab i posiej nasiona. Powtórnie przegrab, daj saletrę wapniową, podlej dobrze żeby nawóz się rozpuścił. Podlewaj aż się zazieleni i dbaj o trawnik zgodnie z kalendarzem pielęgnacji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Poczytaj te artykuły - skarbnica wiedzy

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=trawnik
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Piotrullo141 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witajcie ! Jeszcze jest jedna rzecz , która mi przyszła do głowy. Tak sobie zdałem sprawę z tego, że te miejsca przy których mam taką wyschniętą trawę, to są miejsca , które w zeszłym roku dosiewałem, a raczej siałem od nowa. Tata popryskał chwasty w kostce , która okala krzewy i finał był taki, że nie wypłukał dobrze opryskiwacza i chyba były resztki roundoupie i teraz taki mój wniosek, że może jakoś te korzenie były słabe (bo młode) i może jakoś zmarzły. Mojej mamie sporo rzeczy zmarzło po tej zimie. Róża, jakieś kwiatki więc może podobnie jest też z trawą. Co o tym myślicie? Ja wolę poczekać jeszcze z tym dosiewaniem. Najgorsze jest właśnie to , że tam się powoli zieleni i co raz więcej zielonych źdźbeł trawki, więc może po prostu za dużo wymagamy od tego trawnika i musimy dać mu czas. Pozdrawiam.
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z tym opryskiwaczem to ciężka sprawa, musisz mieć dwa, jeden do herbicydu a reszta na śr.ochr. roślin.

Jesli opryskiwał chwasty w nawierzchni i wdepnął w te mokre plamy, a potem wszedł na trawnik - to murowane spalenie trawnika w kształcie stóp. Także resztki herbicydu mogły byc w dyszy.

Teraz daj mu czas, posyp kompostem i przegrab te plamy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natalinda 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 01 maj 2012
Posty: 4
Witam Wszystkich!
Dziękuję za wszelkie rady! Zakupiliśmy już nasiona trawy Reno-1 do renowacji trawników oraz ziemie- podkład do trawników. Jutro odpalamy wertykulator i zaczniemy od oczyszczenia trawnika z martwej trawy.
Wkleimy fotki z naszych prac i będziemy relacjonować efekty.
Po Waszym wsparciu z większą nadzieją patrzymy na nasz trawnik , a już zwątpiliśmy...
Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Trzymam kciuki
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
natalinda 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 01 maj 2012
Posty: 4
Tak wyglądał trawnik po wertykulacji




a tak już po dosianiu. Czekamy na efekty


[/img] size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/14/140310/original.JPG[/img]

Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Od razu lepiej - za tydzień będzie już w ogóle super Jakbyś miała wieeeeelki kawałek białej włókniny to możesz nakryć, szybciej trawnik skiełkuje.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Noooo Duże buziole, robotę odwaliliście straszną, pewnie kilkadziesiąt worów filcu?

Zrobione na medal, teraz nawóz i lanie, żeby nasiona wzeszły. Wzorowo na "6" tkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Wygląda obiecująco!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies