Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż Natalinda jak teraz ma się trawnik po odnowie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
natalinda 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 01 maj 2012
Posty: 4
Przepraszam, że z takim opóźnieniem się odzywam. Czekaliśmy na efekty równo tydzień ale się udało
Trochę nas martwi, że trawka nie wzeszła równomiernie mimo tego, że jak nam się wydawało nasionka były równo zasiane. Poczekamy jeszcze trochę a jak zostaną puste "placki" to zrobimy precyzyjną dosiewkę do dosiewki
A teraz fotki
Piotrullo141 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Witaj ! Wertykulator mamy taki sam więc musi być dobrze. Jeśli z góry tak to wygląda , to z perspektywy już jest pewnie ślicznie. Trawnik to taka dziwna roślina , która wymaga od ogrodnika dużo cierpliwości. Każdy z NAS wie, że jego trawnik się poprawi , ale nie może się tego momentu doczekać i np. go usuwa i sieje nowy. Ogólnie rzecz biorąc bardzo staranna robota, więc na pewno będzie cudownie.

P.S Co raz bardziej zaczynam się przekonywać do takiej ścieżki z kamieni, bo co roku jest taki problem po zimie , że mam taką jedną ścieżkę, ponieważ zimą rodzice wynoszą na drugą działkę na kompost odpadki organiczne i potem na wiosnę efekt jest ... ;/ Sami wiecie jaki . Pozdrawiam

P.S Wydaję mi się , że zbyt wcześnie na sugerowanie się tym czy jest za rzadka czy nie. Skosicie parę razy i będzie ślicznie. Ja u siebie w tym roku też zasiałem spory kawałek trawy pod drzewami owocowymi. Dzisiaj trzecie koszenie w tym roku i naprawdę widziałem różnicę w napełnianiu kosza. Dodam, że tam i tak jest rzadka trawa , bo jak to pod dużymi drzewami- jest mocno zacienione więc cudów wymagać nie można .
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Piotrullo141 napisał(a)


P.S Co raz bardziej zaczynam się przekonywać do takiej ścieżki z kamieni, bo co roku jest taki problem po zimie , że mam taką jedną ścieżkę, ponieważ zimą rodzice wynoszą na drugą działkę na kompost odpadki organiczne i potem na wiosnę efekt jest ... ;/ Sami wiecie jaki . Pozdrawiam




Niestety ścieżka daje efekt latem, bo się widzi kamienie, zimą nie da się iść po kamieniach, będzie ogromna pokrywa lodowa na wiosnę, a trawnik mooocno zniszczony.... Wiem z autopsji
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Piotrullo141 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 25 mar 2012
Posty: 67
Czyli nie warto?
____________________
Amatorskie małe co nieco ...Czyli jak chcesz się pośmiać to zapraszam
Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Konieczne to nie jest - wertykulacji między takimi kamieniami na pewno nigdy nie zrobisz, za to trawnik zgrabisz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
witam.Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co się dzieje z moim trawnikiem.od kilku dni trawa w niektórych miejscach zaczęła żółknąć i usychać.Trawnik jest systematycznie podlewany,koszony i nawożony,nie mam pojęcia co jest tego przyczyną.Założony został rok temu na wiosne,do tej pory trawa ładnie wyglądała.....
a teraz wygląda to tak




czy może to być przyczyną złego nawożenia?? nawóz sypie raz w miesiącu a potem podlewam trawnik codziennie.Czy powinnam raczej innaczej to robić?
proszę o pomoc
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Raczej nawożenie nie jest tego przyczyną. Raz w m-cu i podlany nawóz powinno być dobrze.

Musisz zobaczyć czy nie ma w glebie szkodników, (rolnice, pędraki) - nie wiem czy to o tej porze, ale podkop trawnik i zobacz, albo najpierw pociągnij za źdźbła, czy wyłażą lekko.

A może niechcący komuś coś się wylało? benzyna od kosiarki z dolewania spłynęła z nawierzchni?


Przeniesiemy ten wątek bo już jest o takim samym tytule.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
to raczej nie benzyna bo kosiarkę mamy na prąd.Narazie wygrabiłam tą trawę ,usunęłam wyschniętą i podlałam,nie mam pojęcia co dalej robić.Pędraków żadnych nie zauważyłam.Czy dobrze by było teraz wysypać saletrę,czy może jedynym rozwiązaniem będzie załozyć w tym miejscu trawnik od nowa???
no i jak z tą saletrą,bo mam amonową,jak często ją stosować na trawnik bo przyznam ,że jeszcze jej nie używałam,wcześniej miałam jakiś inny nawóz
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
i jeszcze jeden problem,od razu może napiszę w tym temacie.Trawnik założony miesiąc temu ,przed weekendem majowym bardzo wolno rośnie,wszystko robiłam jak w instrukcjach.Gleba jest piaszczysta i cały dzień od rana do wieczora jest tam słońce.Podlewam codziennie obficie wieczorem gdy robi się tam już cień a pomimo tego trawa rośnie nierównomiernie,bardzo dużo pustych placków i rozsiało się dużo chwastów,które rosną dużo szybciej niż moja trawa.oto zdj trawnika,nie był koszony



...co moze być przyczyną tak wolnego i nierównomiernego rosnięcia trawy??? co należy zrobić? częściej podlewać czy dosiać trawę.??oglądając trawniki po 2-3 tyg po posianiu tu na forum wpadam w panikę,gdyż wyglądają pięknie,są gęste i wysokie,nie wiem jak wy to robicie ;///

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies