Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

Sebek 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
U mnie trawnik w tym roku też źle kiełkuje, nie wiem co się dzieje.... Musimy czekać.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
Straszne jest to czekanie.Cały czas nie mogę się nadziwić jak w 2-3 tyg po posianiu można kosić trawę,mojej to jeszcze duzo brakuje do koszenia
chwasty staram się wyrywać ręcznie ,bo gdybym tego nie robiła było by jeszcze gorzej;///
a co myślicie o wysypaniu w tym momencie jakiegoś granulatu?? czy moze lepiej poczekać i po pierwszym koszeniu?
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pędraki są w glebie, z ziemi trzeba je wykopać, one podgryzają korzenie i trawa schnie i wyłazi
Wg mnie coś się wylało na ten trawnik, jakaś chemia, a może nawóz się wysypał, potem spłynął.

Trudno mi dociec co się wydarzyło, trawa nie pada ot tak sobie, coś jej zaszkodziło.

Odkop stara trawę , zobacz co w glebie i połóż trawnik z rolki. Popytaj wszystkich domowników co mogło się wydarzyć. Może jakaś woda ze zmywania tarasu ze środkiem chem?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
hmm juz sama nie wiem...podpytałam w domu i ponoć nikt nic nie wylewał...a czy podlanie trawy na słońcu moze tak ją wypalić??? bo zastanawiam się może ktoś tak zrobił i to jest przyczyną?
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, podlanie w słońcu nie może tak wypalić trawnika.
My kiedyś zastanawialiśmy się, dlaczego w jednym z ogrodów zróżowiała sosna i uschła
Okazało się, że sprzątaczka wylewała ta wodę z domestosem od mycia tarasu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A może tutaj jest piach pod spodem i woda ucieka, a trawa schnie po prostu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
to nie mam pojęcia co mogło się stac,może faktycznie ktos cos wylał a nie pamieta lub nie chce się przyznac.najwazniejsze ,żebym teraz mogła doprowadzić tą trawę do takiego stanu jaki był przed.
a co byś poradziła na tą słabo rosnącą nową trawę?? o której pisałam wcześniej,Coś zadziałać czy poczekać?
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem trawa wymaga trochę czasu i paru zabiegów. Posypałabym ją dobrą czarną ziemią z worków np. do trawników, i przegrabiła jak wiosną po regeneracji.

Potem może dobry nawóz wieloskładnikowy do trawników i woda aby go rozpuścić. Nie wiem czy go nawoziłaś już?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:44, 19 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ona po nawozie powinna aż "buchać" a tutaj słabiutko, co to za nawóz, albo go może za mało?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
selene 18:44, 19 lut 2013

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
nawóz został wysypany po przekopaniu ogrodu i przed posianiem trawy.Teraz nie nawoziłam.Nie pamietam już nazwy ale to był jakiś wieloskładnikowy.a czy mogę sypnąc saletrą amonową ??bo teraz tylko ją mam.No i co z chwastami? czytałam ,że nie powinno się młodej trawy pryskać ,to jak mam z nimi sobie radzić?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies