Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

goniak 10:13, 20 lut 2013


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Trzeba również zwracać uwagę na skład kupowanej mieszanki nasion.
Zawartość w niej nasion traw pastewnych charakteryzujących się krótką żywotnością i nietorelancją na częste koszenie doprowadza w dalszej perspektywie do zaniku trawy.



____________________
Małgosia mój zielony świat
Gardenarium 17:23, 20 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie kupujcie na targu żadnym, a szczególnie mieszanek z koniczyną też, bo spotkałam się z takim czymś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
argo 10:54, 15 mar 2013

Dołączył: 20 lut 2013
Posty: 8
a jak pozbyć się suchych placów trawy? U mnie ciągle powstają w tych samych miejscach. nie wiem o co chodzi.
Gardenarium 15:06, 15 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo łatwo. Trzeba dobrze placek wygrabić, wzruszyć placki, posypać dobrą ziemią, nasionami, przegrabić, podlać i czekać na wschody.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
niezapominajka 08:48, 05 maj 2013

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
Witajcie, mam właśnie taki problem z trawą-żółte placki. Trawa założona rok temu, w tym roku 3 tyg. temu wygrabiona mocno grabiami, nawieziona saletrą wapniową (ilość nawozu nawet trochę mniejsza niż na opakowaniu) i po 9 dniach od na nawozu wygląda tak :'( poradźcie co robić i jaka przyczyna? Pewnie muszę wygrabić i posiać nową? Dodam że to nie brak wody bo mam nawadnianie.
niezapominajka 09:29, 05 maj 2013

Dołączył: 16 kwi 2013
Posty: 47
psulek 17:04, 05 maj 2013

Dołączył: 03 lip 2012
Posty: 29
Nawożenie ręką czy siewnikiem?
Gardenarium 18:20, 05 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
niezapominajka napisał(a)
Witajcie, mam właśnie taki problem z trawą-żółte placki. Trawa założona rok temu, w tym roku 3 tyg. temu wygrabiona mocno grabiami, nawieziona saletrą wapniową (ilość nawozu nawet trochę mniejsza niż na opakowaniu) i po 9 dniach od na nawozu wygląda tak :'( poradźcie co robić i jaka przyczyna? Pewnie muszę wygrabić i posiać nową? Dodam że to nie brak wody bo mam nawadnianie.


Nawóz jest chyba nierównomiernie posiany i lej kobieto wodę, dużo wody, żeby nawóz równomiernie zasilił trawę. Twój trawnik nie kwalifikuje się do wymiany. Skoś go teraz, daj jeszcze raz nawozu, tym razem dobrą dawkę jak na opakowaniu i lej wodę, Musi się zazielenić.

Tutaj widać, że źle rozsiałaś nawóz.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:21, 05 maj 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
psulek napisał(a)
Nawożenie ręką czy siewnikiem?


A to zależy jak kto ma ochotę i jak umie. Zależy też od powierzchni trawnika. Gdy jest duży siej siewnikiem. Szybko i równo się sieje.
Ja mam malutko trawnika to sobie sieję ręcznie, Nauczyłam się siać równo.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zakol13 19:59, 05 maj 2013

Dołączył: 10 wrz 2012
Posty: 94
hehe czasem nawet mimo siewnika wychodzą cuda. W tym przypadku, winą był niesprawny siewnik zdjęcie z przed 2 albo 3 sezonów:
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies