Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

kozitomek 14:30, 10 cze 2014

Dołączył: 10 cze 2014
Posty: 15
Pszczelarnia 14:30, 10 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Albo ma za sucho albo za dużo nawozu.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Selly 14:30, 10 cze 2014


Dołączył: 11 lut 2013
Posty: 1220
Rozsypywałeś nawóz z ręki a nie siewnikiem ? Wygląda na to, że w tych ciemniejszych miejscach jest więcej azotu.

Do tego wygląda , jak koszona w upalny dzień i dlatego ma przypalone końcówki. Lepiej jest kosić, jak słońce tak nie praży.
____________________
Jeśli chcesz być człowiekiem szczęśliwym, zostań ogrodnikiem !
kozitomek 14:30, 10 cze 2014

Dołączył: 10 cze 2014
Posty: 15
Nawóz sypałem z ręki i po tym zrobiły mi się takie ładne zielone placki - uznałem, że rozsypałem bardzo nierówno i dokupiłem nawóz i sypnąłem już w miarę skrupulatnie w miejsca plackowate" jak się później okazało ( gamoń ze mnie) - że był to inny nawóz niż ten początkowy...

Radzicie czekać sypnąć innym nawozem ?
Nie chciałbym przesadzić z nawozami bo może się jeszcze pogorszyć

Ostatnio nawóz sypałem 24 maja.
kozitomek 14:31, 10 cze 2014

Dołączył: 10 cze 2014
Posty: 15
Selly koszone zawsze jest wieczorową porą
Gardenarium 14:34, 10 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kozitomek napisał(a)


A więc tak:

Nastaw się na nawożenie i mocne lanie wody.

Nawóz do trawników może być nawet Azofoska, Yara Mila, inny do trawników. Równe rozsypanie, w miejscach gdzie jest trawnik blady, naucz się patrzeć gdzie nawóz spada, najlepiej zastosuj Yara Mila, jest niebieski i widać gdzie spada.

Potem lej wodę i rozpuść go dobrze. Podlewaj.

Trawnikowi jest potrzebne "żarcie" i dużo wody i będzie dobrze.

Rzadkie miejsca można posypać ziemią do trawników i podsiewać. Lać wodę, żeby nasiona wzeszły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kozitomek 14:48, 10 cze 2014

Dołączył: 10 cze 2014
Posty: 15
Dziękuję,
Zastosuję się do Waszych porad i po czasie pokażę efekty

Pozdrawiam Was
gemciu83 15:33, 10 cze 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Jak masz więcej trawnika odwiedź hurtownię rolniczą jakiś punkt z nawozami rolniczymi i kup sobie np. Unifoskę I lub II albo polifoskę. Z salmagiem też mógłbyś wskoczyć ale za dużo azotu może być jednak po 5 dniach trawa będzie jak dywan zielona.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Beata123 23:43, 10 cze 2014

Dołączył: 05 cze 2014
Posty: 2
Witam,
Jestem załamana, jakością naszego trawnika. Może ktoś mi poradzi, co robimy nie tak? Trawnik jest młody – jednoroczny, podlewany a mimo to po zimie trawa zaczęła rosnąć kiepsko czego nie można powiedzieć o chwastach, miejscami zaczęła się przerzedzać i do tego po koszeniu zamiast rosnącej trawy stwierdziliśmy z mężem, że mamy ściernisko. Kosimy trawę dość regularnie na wysokość 4,5 cm- może zbyt krótko? Trawnik nie był nawożony a może to błąd? Proszę poradźcie mi, co mam zrobić, aby mój trawnik zaczął mnie cieszyć a nie frustrować? I jak pozbyć się ścierniska? Jakich środków powinnam użyć, aby przywrócić mu ładny wygląd?
Beata
recha_84 00:26, 11 cze 2014

Dołączył: 09 paź 2013
Posty: 14
Witajcie
Mój trawnik wyglądał rok temu tak:




Długo zastanawiałem się co jest nie tak lub co nie tak robię. Ten rok nauczył mnie wiele pod względem pielęgnacji trawnika i nauczył mnie obserwacji moich poczynań i tego jak trawnik zachowuje się po moich zabiegach. Dzisiaj trawnik wygląda tak:





Jaka jest moja rada z punktu doświadczenia w pielęgnacji mojego trawnika:
1. Na wiosnę wygrabienie wszelkiego syfu ile się da
2. Wałowanie
3. Niskie ś koszenie
4. Wiosenna wertykulacja - jak ją zrobiłem to się przerzegnałem bo trawnik wyglądał żałośnie ale po 4 tyg jak się zagęścił to kosiarka nie nadążyła zbierać
5. Uzupełnienie świeżej cienkiej warstwy ziemi dosłownie po całości plus dosiewka tam gdzie trzeba
6. Saletra amonowa w kwietniu
7. Woda woda woda
8. Po 3-4 tyg Hydrocomplex siewnikiem ręcznym
9. Woda woda woda
10. Hydrocomplex co 4 tyg chyba że widać wcześniej ze żarcia trzeba
11. Woda woda woda
12. Regularne koszenie co 5 dni jak chłodniej to tak na 5-6 cm jak upał to wyżej tak na 8 cm
13. Najważniejsze CIERPLIWOŚĆ - nie ma nic gorszego jak pośpiech.

Życzę powodzenia i dużo cierpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies