Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Kłopoty - problemy z trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Kłopoty - problemy z trawnikiem

kosanka 01:28, 26 maj 2014

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 5
Witam serdecznie. Wróciłam z działki i płakać mi się chce .... Mieliśmy wysoką trawę, ścięliśmy ją od razu bardzo krótko ( niestety, teraz już wiem, że zrobiliśmy źle ) i trawnik wygląda jak ściernisko .... A był piękny i zadbany... Czy uda się go uratować? Proszę o słowa otuchy.
Gardenarium 07:21, 26 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba podnawozić i lać wodę. Można posypać ziemią (pod trawniki) lub przesianym kompostem i przegrabić plastikowymi grabkami.


Przypominam - trawnika nie da się kosić na zapas, czyli co miesiąc nisko i nie zostawiając "piórek".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
poczatkujaca 11:15, 27 maj 2014

Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 23
tak wygląda moj trawnik po wczorajszej odnowi czyli zkoszony wygrabiony dosypana ziemia i posypane nasiona oczywiscie podlany. i czekam na efekty bo juz mi ręce opadają
marcin1302 15:21, 30 maj 2014

Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 3
Witam, w zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy wertykulacje trawnika, to był w sumie jedyny zabieg po zimie, brak czasu. Chciałbym kilka porad co zrobić żeby doprowadzić ten kawałek trawy do ładu i składu, jest sporo dzikiej, grubej trawy plozacej po powierzchni, była ona w zeszlym roku, dwa lata temu.. trawnik jak i cały ogródek założony 5 lat temu. Załączam kilka zdjęć, pozdrawiam: )

Ps. dziękuję za podpowiedź jak wstawić zdjęcie!

Mar85 20:21, 30 maj 2014

Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 1
Witam, po małej przerwie, kupiłem i dałem nawóz Yara Mila-po około 1,5 miesiąca zaczynają się dziwne rzeczy dziać u mnie z trawą. Nawoziłem przed solidnymi opadami, zaraz po nawiezieniu była burza i padało całą noc. Na zdjęciu trawa jak widać bieleje (czerwone przeswity), wychodzi mnóstwo koniczyny i babki. Dzis kupiłem Substral Mniszek bede pryskał. Zastanawia mnie fakt czy trawa zgniła czy co, bo nie sądze aby nawóż ją spalił po tak długim okresie? Może mi ktoś poradzić co zrobić aby znów była zielona bo wygląda wyblakło?, aha może za czesto kosze-raz na 6-7 dni, a moze za nisko-trawa ma ponad rok.
Pozdrawiam

Gardenarium 20:26, 30 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin1302 napisał(a)
Witam, w zeszłym tygodniu przeprowadziliśmy wertykulacje trawnika, to był w sumie jedyny zabieg po zimie, brak czasu. Chciałbym kilka porad co zrobić żeby doprowadzić ten kawałek trawy do ładu i składu, jest sporo dzikiej, grubej trawy plozacej po powierzchni, była ona w zeszlym roku, dwa lata temu.. trawnik jak i cały ogródek założony 5 lat temu. Załączam kilka zdjęć, pozdrawiam: )


Nie ma zdjęć, kliknij na miniaturki jak się ukażą po prawej stronie, poćwicz wklejanie zdjęć w dziale testowe dodawanie zdjęć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:32, 30 maj 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mar85 napisał(a)
Witam, po małej przerwie, kupiłem i dałem nawóz Yara Mila-po około 1,5 miesiąca zaczynają się dziwne rzeczy dziać u mnie z trawą. Nawoziłem przed solidnymi opadami, zaraz po nawiezieniu była burza i padało całą noc. Na zdjęciu trawa jak widać bieleje (czerwone przeswity), wychodzi mnóstwo koniczyny i babki. Dzis kupiłem Substral Mniszek bede pryskał. Zastanawia mnie fakt czy trawa zgniła czy co, bo nie sądze aby nawóż ją spalił po tak długim okresie? Może mi ktoś poradzić co zrobić aby znów była zielona bo wygląda wyblakło?, aha może za czesto kosze-raz na 6-7 dni, a moze za nisko-trawa ma ponad rok.
Pozdrawiam



Pierwsza możliwość - spaliłeś trawnik, sama burza i opady mogły nie rozpuścić dość dużych granulek.
Druga możliwość - może czerwona nitkowatość traw? ale to w sumie trochę inaczej powinno wyglądać

Tutaj zdjęcia czerwonej nitkowatości

Teraz w sumie nie masz trawnika tylko chwastowisko, najpierw opryskaj Bofixem, tylko zrób wg przepisu roztwór, aby nie za mocny był, bo znowu zaszkodzisz. Dopiero jak padną chwasty, możesz brać się za regenerację trawnika. Wtedy pokaż zdjęcia jak wygląda trawnik.

Jeśli czerwona nitkowatość, trzeba trawnik w sumie podlać jakimkolwiek fungicydem np. Topsin. Nie koś nisko, nie koś mokrej trawy, nie podlewaj wieczorem i późnym popołudniem. Trawa na noc nie może być mokra przy tej chorobie. Sprzyja jej też niedobór azotu, ale u Ciebie akurat chyba nie, bo nawoziłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gemciu83 20:40, 30 maj 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Inny preparat to Starane.
Nie wiem czy trawnik spalony ale obstawiam, że skoro po rozsianiu nawozu poszła burza to wraz z nią popłynął nawóz.
Były później dni suche i ta trawa jest raczej podsuszona po koszeniu niskim.

Unifoska II bezpiecznie moze być podana na ożywienie barwy Grassofosca lub Salmag.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
marcin1302 14:10, 02 cze 2014

Dołączył: 30 maj 2014
Posty: 3
Gardenarium napisał(a)


Nie ma zdjęć, kliknij na miniaturki jak się ukażą po prawej stronie, poćwicz wklejanie zdjęć w dziale testowe dodawanie zdjęć.


Już udało mi się wstawić, musiałem skorzystać z komputera bo telefon zaniemógl: )
Gardenarium 21:09, 02 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcin1302 napisał(a)




Jeśli chodzi o ten trawnik to brakuje mu dobrej pielęgnacji a mianowicie głównie wody i nawozu.

Tu gdzie chodnik, jest zagłębienie, brak ziemi - trawnika nie ma. Trzeba podsypać ziemi i wyrównać, dosiać trawy.

Pozostałe łyse miejsca też dosiewka - ziemia plus nasiona i lanie wody, lanie wody i jeszcze raz lanie wody.

Hydrocomplex i lanie wody. Po dwóch tygodniach powinno być widać różnicę w wyglądzie, ale bez lania wody się nie obejdzie. Sam deszcz nie wystarczy.

Jeszcze zapytam, czy aby nie był trawnik przenawożony?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies