Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Buk pospolity - Fagus sylvatica

Pokaż wątki Pokaż posty

Buk pospolity - Fagus sylvatica

Wiolka5_7 23:04, 14 maj 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Chciałabym się zapytać na jaką wysokość urośnie buk Tricolor szczepiony na pniu?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mycha 08:54, 19 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2017
Posty: 29
Kochani, zamieszczam zdjęcia szkodnika, który siedzi na bukach. Czy to mszyca bukowa, przędziorek, wełnowiec, czy jeszcze coś innego? Czym to zwalczać?

____________________
Paulina
ZbigniewG 19:45, 27 maj 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Paulina przeczytaj- http://www.ogrodowisko.pl/watek/845-buk-fagus-choroby-i-szkodniki

Wiolka buk Tricolor teoretycznie to potężne drzewo (o ile nie przemarznie) szczepiony na podkładce (jakiej ???) może zachowywać się inaczej a jak będzie odpowiednio przycinane to można go opanować

buk Purpurea Pendula po korekcie "garba"
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kami 10:28, 16 cze 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Co się stało mojemu bukowi tricolor jeśli on ściemniał, nie ma w tym roku różowych przebarwień tylko liście zrobiły się jednolite ciemne, pozostała jednen kolor?
benia9185 13:46, 21 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
Bardzo proszę ,doradźcie,jak mam się pozbyć tej pętelki na przewodniku? Kupiłam taki w szkółce i wydawało mi się ,ze tak musi być ,dopiero tu czytam ,ze jeśli chce wysokie drzewo to musze prowadzić przewodnik ku górze do zamierzonej wysokości.czubka nie da rady wygiąć ku górze ,bo złamię Czy jeśli odetnę do miejsca za pętania to wypuści nowy przewodnik?

____________________
Póki życie trwa...
ZbigniewG 18:17, 21 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
Kami poczekaj do wiosny będzie kolorowy, a przy okazji możesz mu jeszcze teraz jakiegoś nawozu dosypać byle nie za dużo azotu

Benia zobacz którą gałązkę najbliżej czubka możesz podnieść do góry, podwiąż ją do przewodnika i stopniowo prostuj dociągając co jakiś czas, mocuj ją do przewodnika (lub długiego cienkiego palika)
na wiosnę odetnij na gładko stary przewodnik bo buczek będzie garbaty
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
benia9185 10:13, 22 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
ZbigniewG napisał(a)
Kami poczekaj do wiosny będzie kolorowy, a przy okazji możesz mu jeszcze teraz jakiegoś nawozu dosypać byle nie za dużo azotu

Benia zobacz którą gałązkę najbliżej czubka możesz podnieść do góry, podwiąż ją do przewodnika i stopniowo prostuj dociągając co jakiś czas, mocuj ją do przewodnika (lub długiego cienkiego palika)
na wiosnę odetnij na gładko stary przewodnik bo buczek będzie garbaty


OOO dziękuję Ci Zbyszku za szybką poradę Spróbuję coś kombinować z tym przewodnikiem,póki co to trudno znaleźć jakąś konkretną gałązke ,bo wszystko ciągle w fazie rozwoju ,wiosenny mróz umroził mu wszystkie liscie ale dzięki Bogu ma wolę walki i odradza się na nowo Moje marzenie miec taki okaz jak Twój pozdrawiam i dziękuję
____________________
Póki życie trwa...
ZbigniewG 10:56, 22 cze 2017


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
ta pierwsza(długa) po prawej wydaje się sensowna, jeżeli będzie nawet mały zakrątas to i tak za dwa lata zwisające gałązki to przysłonią
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
benia9185 11:49, 22 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
ZbigniewG napisał(a)
ta pierwsza(długa) po prawej wydaje się sensowna, jeżeli będzie nawet mały zakrątas to i tak za dwa lata zwisające gałązki to przysłonią

chyba o tej samej myślimy to ta pierwsza na wierzchołku łuku ,tylko kurcze zastanawia mnie jak z galązki mozna wytworzyć przewodnik ,skoro gałązki rosna do pewnej długości i raczej nie puszczaja nowych na boki? no nic,to ty sie znasz będę próbować ,mam tylko nadzieję ,ze przetrwają zime,by odciąć tego wywijasa
____________________
Póki życie trwa...
benia9185 12:09, 22 cze 2017


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 314
a nie Ty mówisz o tej juz wykształconej gałązce co wisi do dołu? ja myślałam o tej młodziutkiej na wierzchołku wygięcia,co myślisz ?
____________________
Póki życie trwa...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies