Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Hippeastrum - Amarylis

Pokaż wątki Pokaż posty

Hippeastrum - Amarylis

bogumila 20:35, 17 mar 2013


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Haniu,Marysiu...trochę go dokarmiam ...cebula jest bardzo duża -średnica 12,5 cm.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
sysa2 22:25, 17 mar 2013

Dołączył: 30 paź 2012
Posty: 5
hej powiedzcie zasuszylam amarylisy , ale nic tam w srodku nie widac zreszta jakis miesiac temu jednemu wyrwalam juz liscie bo po prawie 2 miechach bez podlewania nie chcialy wyschnac , 2 lezy juz od grudnia bez podlewania

zasadzic je juz do doniczki i zaczac podlewac , czy jeszcze poczekac
maria_kalino... 10:06, 18 mar 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Sysa 2, ja swoje przestaję podlewać już w połowie września. Jeżeli liście nie zasychają, to pod koniec pażdziernika liście obcinam . W pażdzierniku wyciągam cebule z doniczek i układam w tekturowym pudełku. Trzymam w ciemnym miejscu / u mnie na ganku pod niskim stolikiem / oczywiście pudełko przykryte .Zwykle w styczniu, lutym zaczynają się pokazywać pąki kwiatowe, a czasem pierwsze wychodzą liście.Jak widzę, że zaczynają żyć sadzę do doniczek ze świeżą ziemią i podlewam.po 2 tygodniach zaczynam cebule nawozić / nawozem "magiczna siła "./ Po przekwitnięciu obrywam zaschnięte kwiaty pozostawiając łodygę kwiatową do zaschnięcia. Przez całe lato trzymam cebule na powietrzu i podlewam, raz na tydzień dodaję nawóz aby cebule rosły.
Ja bym tym cebulom, którym nie dawno oberwałaś liście pozwoliła jeszcze odpocząć bez podlewania jeszcze z miesiąc. Te cebule, które odpoczywają juz ponad 4 m - ce wsadziłabym do nowej ziemi i zaczęła podlewać. Zyczę kwitnących cebul..
____________________
Maria - Moje krzewy
sysa2 10:14, 18 mar 2013

Dołączył: 30 paź 2012
Posty: 5
dziekuje za odpowiedz , to dam im odpoczac jeszcze

ja mieszkam w angli , wiec szczeze powiem ze nie mam pojecia jakie oni tutaj maja dobre odzywki do kwiatow , a nic we wakacje jak odwiedze polske to sobie porobie zapasow
maria_kalino... 16:44, 26 mar 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Teraz zakwitł biały. W ubiegłym roku miał 4 kwiaty, widocznie słabo go teraz karmiłam. Jeszcze jeden zakwitnie na swięta, nie wiem jaki kolor.





____________________
Maria - Moje krzewy
margi 07:36, 28 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Mój biedronkowy ma 4 kwiaty zastanawiam się jak długo będzie w pełnym rozkwicie mam Amarylisa po raz pierwszy w domu
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
margi 10:33, 28 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Mam pytanie do znawców Amarylisa,córka w ubiegłym roku miała Amarylisa kwitł pięknie w tym roku przywiozła do mamusi cebulkę,bo nie kwitnie.
Okazało się że miał mokro troche go oczyściłam
Co Wy na to?będzie coś z niego?jeśli tak to co z nią robić
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Gardenarium 16:07, 28 mar 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie wyrzucić. Nic już nie będzie, zgnije.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
maria_kalino... 17:16, 28 mar 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Ja również uważam, że nic z tej cebuli nie wyrośnie. Brak jej korzeni, które zgniły i cebula jest też zaatakowana jakąś chorobą grzybową.
____________________
Maria - Moje krzewy
margi 08:44, 30 mar 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Posłuchałam znawców i cebula wylądowała w koszu
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies