Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Gosiek33 15:12, 28 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
pierwsze dwa zdjęcie zdecydowanie hortensje bukietowe, dwa ostatnie zdjęcia to mogą być hortensje ogrodowe
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
bea40 11:38, 06 wrz 2016

Dołączył: 06 wrz 2016
Posty: 3
Witam serdecznie,
Zamierzam kupić hortensje o bardzo dużych stożkowatych kwiatach...zastanawiam się między Polar Bear a hortensją Kolmagimo Magical Monolit, która z tych hortensji nie wybarwia się na różowo? Z tego co czytałam to Polar Bear chyba tak...ale czy jest to jasny róż czy ciemny ?
Hortensje będą sadzone bardziej w słonecznym miejscu...juz kupiłam do posadzenia w innej części ogrodu Strong Anabelle, ogrodnik zapewniał mnie ,ze jak sama nazwa wskazuje "strong" ma mocne łodygi i nie trzeba jej podpory ...teraz czytam i ogladam filmy i okazuje się,ze jednak podpory wymaga...
Czy Polar Bear lub Magical Monolit też wymagają podpory?
Z góry dziękuję za porady
KasiaBawaria 13:36, 06 wrz 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja hortensja incrediball rosnie bez podpory i swietnie daja sobie rade
____________________
Zapraszam na kawe
iwonkap 14:22, 06 wrz 2016

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Mam pytanko Posadziłam hortensje limelihgt niedawno ale sa to takie zosie bidulki Ładnie rozrośnięte ale straciły duzo listków i ogólnie takie marniutkie Czy teraz jesienią czymś je wzmocnić, wiem ze nie zasila sie takich świeżynek zbytnio ale może coś powinnam zrobić teraz lub zaraz wiosną po ścięciu zeby je wzmocnić ?
ZbigniewG 20:10, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
bea40 napisał(a)
..Czy Polar Bear lub Magical Monolit też wymagają podpory?

Polar Bear i Magical Moonlight nie wymagają podpór , Polar ciut różowieje (teraz)
Magical na pełnym słońcu może przypalać, nie różowieje i odrobinę bardziej wiotka ale to zależy od stanowiska i cięcia
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 20:15, 06 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
iwonkap napisał(a)
... może coś powinnam zrobić teraz lub zaraz wiosną po ścięciu zeby je wzmocnić ?

teraz możesz skrócić pędy zostawiając trochę liści, na wiosnę przytnij normalnie lekko podsyp nawozu a jak zaczną pojawiać sie pierwsze pąki kwiatowe to daj dodatkową dawkę
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 20:55, 08 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Big Ben w ubiegłym roku był bardziej Big


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 18:19, 09 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Hayes Starburst



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ZbigniewG 21:40, 10 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Fantasia wypuściła cichacza

____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Mlena 11:28, 14 wrz 2016

Dołączył: 11 maj 2016
Posty: 9
Moje pierwsze w życiu hosty - tak wyglądały pod koniec lipca - posadzone z końcem czerwca.
Dziękuję wszystkim za rady - mam nadzieję, że w przyszłym roku będą kwitnąć tak samo pięknie.

Pytanie mam: co prawda kwiaty jeszcze są w dobrym stanie, co niektóre powoli usychają czy coś z nimi mam zrobić na jesień? czy dopiero przyciąć na wiosnę a teraz zostawiam tak jak jest?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies