Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

ZbigniewG 09:51, 20 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903


____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Sonka 19:54, 20 wrz 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Moje
Vanilki maja ponad 2 metry,nie wiem dlaczego tak wysokie rosną

Pinki

Limka
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 08:42, 25 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiadam na pytanie Czytelnika Ogrodowiska:

Mam pytanie.Kiedy można przesadzać hortensje ogrodową?

Hortensję ogrodową zapewne w najlepszym terminie dla przesadzania można to zrobić wiosną, zanim zacznie rosnąć. Wtedy nie ma liści, ziemia jest wilgotna i są wszelkie udogodnienia aby ten proces zakończył się pełnym sukcesem. MOżna przy okazji obciąć suche patyki i wyczyścić krzew.


Przesadzamy w ziemię żyzną, próchniczną, z dodatkiem spróchniałego obornika i kompostu.

Możliwe są inne terminy przesadzania, pod warunkiem zachowania wilgotności gleby (wcześniej hortensja musi byc obficie podlewana). Po przesadzeniu także podlana i zacieniowana jakąś siatką, cokolwiek, aby słońce nie paliło.

Pomocne porady są tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/199-hortensje-sadzenie-i-pielegnacja

oraz tutaj http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/174-hortensje-najpiekniejsze-gatunki-odmiany-i-kompozycje
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lawenda001 21:52, 27 wrz 2016

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
Szukam wątku na którym mogłabym za pytać o hortensje limelight, może tutaj ....
W sobotę posadziłam trzy krzaczki, teraz nad ranem jest ok. 4 C, czy powinnam je osłonić? Czy nie zmarzną? Jeśli tak, to jak? Kora?
Gardenarium 08:19, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, nie przemarzną, przecież wszędzie w ogrodach kwitną w pełnej krasie. Nie bój się, to rośliny które wytrzymują całkiem spore mrozy w zimie, a teraz nic im nie zaszkodzi. Jak przyjdzie przymrozek to liście zmarzną, taka kolej rzeczy... a kwiatostany zbrązowieją. I tak ma być.

O jednym nie zapomnij, żyzna gleba lekko kwaśna i podlewanie...bo uschną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
lawenda001 12:25, 28 wrz 2016

Dołączył: 16 lis 2012
Posty: 180
Dziękuję Podlewam i dbam o nie
Ale na zimę je osłonić? (tak radzono mi w szkółce, żeby pierwszej zimy ochronić je)
Sonka 16:16, 28 wrz 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
lawenda001 napisał(a)
Dziękuję Podlewam i dbam o nie
Ale na zimę je osłonić? (tak radzono mi w szkółce, żeby pierwszej zimy ochronić je)


Nie
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ZbigniewG 12:40, 29 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
takie to tylko nad morzem






a te już moje




____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Borbetka 07:51, 30 wrz 2016


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Nad morzem hortensje bukietowe chyba nie przemarzają. Widziałam takie okazy, że nadziwić się nie mogłam. Łagodniejsza zima czy co?
____________________
borówcowy wizytowka
Sonka 08:54, 30 wrz 2016


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2250
Ogrodowiczanie pokażcie proszę ogrodowe hortensje, kupiłam 5 sztuk z nadzieją, że będą cieszyć pięknymi kwiatami .
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies