Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

ZbigniewG 10:39, 09 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
i też miałem takie skojarzenie

porównanie bo na foto nie bardzo widać skali
po lewej przeciętna 20cm Limelight po prawej NN, w tle Fantasia



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
RadekZ 19:51, 11 sie 2016

Dołączył: 23 lip 2016
Posty: 17
Moi Drodzy ponawiam prośbę o pomoc i rozwiązanie zagadki "umierania" hortensji drzewiastej. Zapewne jako wieloletni "uprawiacze" tej rośliny jesteście w stanie pomóc żółtodziobowi...
Pozdrawiam
KasiaBawaria 22:36, 11 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Nie powiedzialabym ze umiera nawiez wiosna kompostem, zetnij w marcu pedy na ok 20-30 cm i juz powinno byc w przyszlym roku ok. Moja miala tak w pierwszym roku.
____________________
Zapraszam na kawe
ZbigniewG 15:44, 12 sie 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8910
Bombshell łapie u mnie coraz więcej plusów, jeszcze jeden i zabiorę ją z przechowalni na eksponowane miejsce ale chwilowo niech się stara





____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gosiek33 17:30, 12 sie 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Urocza barwa, tylko on taki mocno rozstrzelony, on tak ma?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
babopielka 21:13, 12 sie 2016


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Zbyszek, znowu się czepiam, ale Twoja 'Bombshell', według mnie to 'Diamant Rouge'
Piękna nieznajoma, wygląda jak dobrze wypasiona 'Phantom'
Znasz drogę do mnie, czy zapomniałeś? "Hortensjomaniacy", są zawsze u mnie mile widziani. Zapraszam.


Mam zastrzeżenia do hortensji 'Dark Angel', którą pokazała Kasia Bawaria. Według mnie to 'Baroque Angel' BLACK DIAMONDS. 'Dark Angel' BLACK DIAMONDS ma płaskie, talerzowe kwiatostany.

Moja 'Baroque Angel' BLACK DIAMONDS.




I hortensjowy busz.




____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
KasiaBawaria 09:16, 13 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
babopielka- tak, masz racje, to barouque. To black diamonds seria, w skrocie pisalam.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 09:22, 13 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
W tym roku to jakas porazka z hortensjami. Od kwietnia mielismy tylko pare ladnych dni a tak to zimno i deszcz. Wczroaj bylo 4 stopnie w nocy. 2 Hortensje maja maczniaka od tej pogody. Jeszcze nigdy nie widzialam, zeby hortensje chorowaly, ale nawet dla nich jest juz za duzo deszczow.
____________________
Zapraszam na kawe
babopielka 10:45, 13 sie 2016


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
U mnie susza w ogrodzie, opadów jak na receptę. Nie mam problemów z mączniakiem, ale za to mam przędziorka, na większości hortensji bukietowych.
Kasia - masz może słynną 'Dark Angel'? Ja swoją kupiłam jako 'Dark Angel', a jest 'Baroque Angel'. Też ładna, ale ja wolę te o koronkowych kwiatostanach. Piękna jest Twoja 'Rensun' SUNDAE FRAISE. Ja mam w cieniu i zdecydowanie takie stanowisko jej nie służy. Wytworzyła kilka mizernych kwiatostanów. Muszę ja przesadzić.

'Ruby' ANGEL'S BLUSH
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
KasiaBawaria 15:23, 13 sie 2016


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja to na pewno baroque bo jeszcze jest etykietka.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies