Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

KasiaBawaria 22:07, 31 maj 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Bodensee najlepiej wyglada!Super!Nawoziles je czyms? Ja swoje kilka razy przykrywalam.Po czym przyszedl niezapowiedziany mroz, bo przymrrozkiem tego nazwac sie nie da (-7 stopni). Wiele horrtensji ucierpialo. Mam nadzieje, ze za rrok bedzie lepiej.

Jak dlugo masz Bodensee?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 07:24, 01 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A powiedz mi jeszcze, albo moze pokaz na fotce, jak daleko od drzew je posadziles?Nie zabieraja im wody?Musisz duzo podlewac?
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 10:22, 01 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Dobry wybór. Na pewno nie zawiedziesz się na Bodensee. Ja hortensje nawożę nawozem w płynie o podwyższonej zawartości azotu, nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie, tyle, że nie jak radzi większość do końca czerwca, ale do końca lipca.

Ta Bodensee ma 3 lata (to jest ta sama, co na przypomnianym zdjęciu z zeszłego roku). Mam łącznie 5 szt. Bodensee w tym samym wieku.

Nie zauważyłem, aby drzewa miały jakiś wpływ na moje hortensje. Podlewam tak samo, jak pozostałe czyli wiosną wcale, a latem przy dłuższych upałach zazwyczaj dwa razy w tygodniu, czasem częściej. "Sprawdzone" drzewa to dąb, olcha, orzech. Poniżej dwa zdjęcia:

1) na dąb wspina się h. anomala ssp. petiolaris, a obok niej rośnie h. serrata



2) pod orzechem po lewej h. macrophylla, na pień wspina się h. anomala ssp. petiolaris, a na krawędzi zdjęcia widać liść h. quercifolia
KasiaBawaria 12:31, 01 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale tu nie kwitna?
Moje po 4 latach nie podlewam narazie wogole. Przez 2 lata latalam codziennie z konewka. W tamtym roku bylo juz o wiele lepiej. A w tym jeszcze ani razu nie podlewalam, pomimo upalow 28 stopni. Jedne maja slonce rano o wieczorem. A drugie palace slonce od 14 do 18. Ale ziemie mam gliniasta. Wzbogacona kompostem, torfem, prochnica korowa.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 13:32, 01 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tu bodajze blaubeery cheesecake.Mloda roslina.
Najlepiej przezimowala endless summer the bride na polnocnej stronie domu.Na wschodniej, choc rosnie tam o 4 lata dluzej porzadnie przemarzla.

____________________
Zapraszam na kawe
MirellaB 14:02, 01 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Moje hortensje ogrodowe wszystkie obsypane pąkami

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MarcinKRK 14:25, 01 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
KasiaBawaria napisał(a)
Ale tu nie kwitna?


Kwitną całkiem nieźle. Powiększyłem oba zdjęcia i zaznaczyłem w kółkach widoczne pąki :




Dla serraty las to naturalne środowisko. Dla macrophylli nie zawsze (w naturze spotyka się ją zazwyczaj na skraju lasu), ale część odmian bardzo lubi takie leśne warunki.

MarcinKRK 14:27, 01 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
KasiaBawaria napisał(a)
Na wschodniej, choc rosnie tam o 4 lata dluzej porzadnie przemarzla.


To potwierdza też moje obserwacje. Niby wschodnia strona, ze względu na oświetlenie w sezonie, jest lepsza, ale zimne wschodnie wiatry dla dużej części hortensji ogrodowych są nie do przejścia.
MarcinKRK 14:29, 01 cze 2017


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
MirellaB napisał(a)
Moje hortensje ogrodowe wszystkie obsypane pąkami


Cudowny obrazek
KasiaBawaria 16:01, 01 cze 2017


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Mirrella- super, jaka odmiana?

marcin-mam nadzieje, ze za dwa lata bedzie nawet ta wschodnia strona super.Bo zywoplot z tui rosnie a on oslabi wiatry.Z drugiej strony jest sciana domu.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies