Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wichrowe wzgórze

Pokaż wątki Pokaż posty

Wichrowe wzgórze

Lena 07:49, 08 cze 2014


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
[






Monia kompletnie zdębiałam....powala mnie twój ogród....te niebieskości...formalny styl a ostróżki wspaniałe.
Gratuluję Piękny i zadbany ogród
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Kondzio 09:26, 08 cze 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Moniś super ci wyszły zmiany ja wlasnie bede zmienial rabaty za sadem ciekawy jestem co z tego wyjdzie myslalem o prostej lini ale to chyba bedzie za duzo
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Dasia 17:21, 08 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 1004
Monic napisał(a)



Sama brukowałaś ten placyk? Podziwiam. Zegar słoneczny ładnie by tu pasował.
Ogród powoli dojrzewa, kosekwencja w kolorach niesamowita.

Jako ekspert od róż podpowiedz, co może być powodem żółknięcia liści róży? Mam nowo posadzone (jesienią) sadzonki rózy kanadyjskiej John Cabot. Najpierw coś mi podgryzło listki, teraz już całe są i krzaczki zaczynają kwitnąć. Ale liście są jasne, zółtawe jakby. Rosną w pełnym słońcu, ale to chyba nie może im szkodzić?
Myślałam, że taka ich uroda, ale jedną sadzonkę sprezentowałam mamie, u niej rośnie w półcieniu i liście są ładniejsze, całkiem zielone i też już kwitnie.
____________________
Biały domek pod lasem
Aneczka 23:55, 10 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Yyyyy przepraszam czy to NIEBO ?????

Ja dopiero zaczynam z różami a tu taki raj Nacieszyć oczu nie mogę Masz wspaniały ogród!
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
A_gawa 10:29, 11 cze 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Dołączam do grona uśmiechniętych podglądaczy
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Aneczka 10:30, 11 cze 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Moniko bardzo ci dziękuję za pomoc, dopiero zaczynam z różami i nie znam się na nich za bardzo, a takie rady są dla mnie bardzo cenne, bo nie stać mnie na chwilowe kupowanie róż. Kupiłam kilkanaście szt- po jednej z najbardziej pożądanych przeze mnie róż, tylko bonicy wzięłam 5 szt, żeby pod oknami już jakoś wyglądało, a resztę będę próbowała rozmnożyć. Podobno np seria fairy dobrze się ukorzenia, więc przygiełam już parę gałązek do ziemi i zobaczymy czy się uda. A w jakiej odległości radziłabyś sadzić white fairy od siebie i od krawężnika, żeby nie wdzierały się potem na drogę, ale żeby ładnie doszły do krawężnika? Droga będzie miała 3,2m z krawężnikami, więc nie będzie wiele miejsca między samochodem a krawężnikiem gdy wysiądę z samochodu, żeby zamknąć bramę.
Uetersens Rosenprinzessin to nie wiem czy uda mi się tak łatwo rozmnożyć, ale może spróbuję. Może miałabyś jakieś jej zdjęcia i przybliżyła mi troszkę, czy ona kwitnie praktycznie cały czas od czerwca do końca października, czy raczej ma długie przerwy w kwitnieniu? Przepraszam że tyle pytań, ale mi zależy
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Donia72 14:31, 11 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Jejku, ale cudnie u Ciebie Będę tu zaglądać
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Pszczelarnia 16:08, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monico, rabaty bylinowe w Twoim ogrodzie są wzorcowe. To ikona rabat angielskich. Wszystko takie lekkie i zwiewne mimo pokaźnych ostróżek i puszystych przywrotników. Może właśnie dlatego?

Ja też się zastanawiam, czy przy koszeniu te donice na trawniku nie są utrudnieniem? U nas (ponieważ nie ja koszę) muszę przestrzegać reguł stawiania czegoś na trawniku (M. wystarczy te 12 krzeseł i ławka do przestawiania). Ale to marginalne pytanie. Natomiast idea i wizja, jaką masz jest godna podziwu i naśladowania.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:57, 11 cze 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Monico, zajrzyj proszę do mnie w sprawie NN. Dziękuję. http://www.ogrodowisko.pl/watek/1027-pszczelarnia?page=757#post_0
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
renatamama3 21:04, 11 cze 2014


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Cudnie u Ciebie ,ostróżki ,piwonie ,kocimiętka urocze.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies