Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

hanka_andrus 14:24, 04 gru 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Gabi,Twoja rabata o każdej porze miodzio!To jest ulubiona moja rabata!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gabriela 14:31, 04 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Werbena po przesadzeniu z pola miesiąc temu była taka:


A teraz urosła, ma dużo małych odrostów, ciekawe czy na wiosnę dadzą się usadzonkować?


Kumkwaty i reszta buszu, gardenia już nie ma pąków, bugenwille straciły liście, jakieś kwiaty jeszcze u jednej na końcach pędów zostały:


Tu jeszcze imponujący grudnik, ale u mojej mamy, rośnie od kilkunastu lat, od malutkiego pipitka w doniczuszce:



I jeszcze wieniec adwentowy, dzisiaj palimy drugą świecę:
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Elfik 17:43, 04 gru 2011


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Gabriela napisał(a)
Werbena po przesadzeniu z pola miesiąc temu była taka:



Gabrysiu, śliczna! No i już się martwię, bo moja zszarzała, zrobiła się brzydka. Łudzę się, że od korzenia wiosną odbije? W pokoiku, w którym przechowuję roślinki mam tylko małe okno, ale teperaturę utrzymuję ok. 10 st. Może ona potrzebuje cieplej?
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Gardenarium 17:51, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie Elu, raczej potrzebuje niskiej ale na plusie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:27, 04 gru 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
badara napisał(a)
No co Ty Danusiu,wystarczy jeden kielonek i humorek sie poprawia


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
an_tre 19:31, 04 gru 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22388
Gabriela napisał(a)

Dzisiejsze "okno firmowe" i rabata pod tarasem.

Gabrysiu to okno jest moim ulubionym w Twoim ogrodzie, o każdej porze roku
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
monteverde 20:08, 04 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
u góry te kumkwaty to już do jedzenia czy na naleweczkę?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Gabriela 20:49, 04 gru 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Do jedzenia, szkoda by ich było na nalewkę.
A werbenę trzymam nie w jakimś wielkim chłodzie, tylko tak jak resztę - w dzień cieplej, w nocy chłodniej i ona zaczęła natychmiast rosnąć. Będę ją musiała przyciąć, bo już widzę że zaczyna się wyciągać. Spróbuję ukorzeniać sadzonki, ale najwcześniej w lutym, zobaczymy może będę miała mnóstwo werbeny, nie tylko z nasion.
Właśnie skończyłam sprawę na jutro, ale jak to mówią "niedzielna praca w g.... się obraca", bo drukarka mi się zacięła, właśnie mąż z nią walczy, a ja to muszę dzisiaj mieć. Ech, chyba zacznę oglądać zdjęcia z lata...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
monteverde 20:51, 04 gru 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
czemu jest smaczna pooglądaj dla poprawy humoru
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Joku 21:28, 04 gru 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12245


Lubię taki ogród jesienno - zimowy, bez śniegu. Warunek: zadbany trawnik, przycięte brzegi, idealny porządek. Widać u ciebie że rabata nadal jest kolorowa. Chociaż kolory zszarzały i złagodniały.

Z werbeną zrobiłam podobnie. Wykopałam jeden z krzaczków i posadziłam do doniczki. Stoi w chłodnej piwnicy. Zaczęła też wypuszczać pędy. Mam nadzieję że przetrwa do wiosny. A kupiłam ją na jednym z wiosennych kiermaszy. Pani, która ją sprzedawała powiedziała mi że rozmnożyła ją właśnie z takich uciętych sadzonek. Mam nadzieję że tobie Gabrysiu też się uda, czego z całego serca życzę..
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies