Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w budowie - nieustającej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w budowie - nieustającej

Gabriela 08:30, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
margaretka3 napisał(a)
Gabrysiu, bardzo doceniamy, zwłaszcza żeś w ferworze przedwyjazdowym
Goździk to ten od Sarah Raven? Ja swoje wczoraj posadziłam na rabacie.


Godzinka z Ogrodowiskiem dobiega końca.

Goździk jest od Jasi, tzn. nasiona, które wysiałam w zeszłym roku, liście też ma czarne.

Może truskawki na śniadanie? . Nieduże, ale własne i pachnące.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Kasya 08:32, 17 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41943
Dziękuje za piękne zdjęcia do porannej kawki
Codziennie tak poproszę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 08:34, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
tulucy napisał(a)


powtórzę, bo to dla mnie mistrzostwo świata... przepięknie kontrastują liście i kwiaty


To jest róża na jabłoni Royality, stąd to przenikanie.
Miała to być odmiana róży pnącej Paul's Himalayan Musk, ale jak widać - nie jest. Nie szkodzi, bo zaczęła się wspinać.



____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 08:35, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
Dziękuje za piękne zdjęcia do porannej kawki
Codziennie tak poproszę


Ależ proszę bardzo, ale bez codziennie. Łan piwonii dla Ciebie.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
margaretka3 08:36, 17 cze 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
Gabriela napisał(a)

Temu mojemu goździkowi też ciemnieją liście i ma być ciemnoczerwony. Porównamy je, jak mój zakwitnie. Nie rozpoznaję tych dwóch, bo na drugim zdjeciu to chyba nie kosmos już taki duży?
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
hanka_andrus 08:36, 17 cze 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Zauroczenie moje Twoim ogrodem nie ustaje! Dziękuję za piękną sesję poranną.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasya 08:37, 17 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41943
Dziękuje, kocham piwonie
Bardzo mnie kusi żeby puścić róże na tulipanowca, myślisz ze to bardzo zły pomysł ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gabriela 09:18, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
margaretka3 napisał(a)

Temu mojemu goździkowi też ciemnieją liście i ma być ciemnoczerwony. Porównamy je, jak mój zakwitnie. Nie rozpoznaję tych dwóch, bo na drugim zdjeciu to chyba nie kosmos już taki duży?


Na pierwszym zdjęciu jest powojnik prosty, clematis recta. Dostałam go od Bogdzi na pierwszym u niej spotkaniu i mam z niego wielką pociechę. Rośnie w nogach powojnika Błękitny Anioł.

Na drugim zdjęciu te białe kwiaty to ślazówka turyngska, krótkowieczna bylina, ale dobrze się rozsiewa, więc jest cały czas na rabatach. Widać jeszcze dwie plamy z tyłu, na zdjęciu. Właśnie zaczęła kwitnienie.
Kosmos już u mnie kwitnie, ten który sam się wysiał w zeszłym roku.

Wiciokrzew masz? Pięknie pachnie wieczorami.

____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 09:21, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
hanka_andrus napisał(a)
Zauroczenie moje Twoim ogrodem nie ustaje! Dziękuję za piękną sesję poranną.


Namówiłyście mnie, dzięki temu będę miała zdjęcia z czerwca. Teraz żałuję, że się nie zdecydowałam pobiegać z aparatem parę dni temu, jak wszystkie róże jeszcze były świeże.
Dla Ciebie róża Colette, nowy nabytek, więc kwiaty nie osiągnęły jeszcze swych rozmiarów, ale już są obiecujące.




____________________
Ogród w budowie nieustającej
Gabriela 09:27, 17 cze 2016


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Kasya napisał(a)
Dziękuje, kocham piwonie
Bardzo mnie kusi żeby puścić róże na tulipanowca, myślisz ze to bardzo zły pomysł ?


Nie mam pojęcia, ale jak nie posadzisz, to się nie dowiesz.
Pomysł z sadzeniem róży pod drzewem jest dość popularny, wiele tego widziałam w Anglii i we Francji, ale zawsze to są jakieś jabłonie, które mają dość luźny pokrój i nieduże liście. Kwiaty róż są drobne, w kiściach typu Lykkefund, Bobby James, itp.
Moja róża pod drzewem jest pomyłką, o tyle że tylko kolor się zgadza, ale pomyślałam sobie, że spróbuję, najwyżej wykopię. Na razie nie widzę jednak powodu.

O jakiej odmianie myślisz? Bo Claire Austin raczej nie będzie się nadawała, za niska.





____________________
Ogród w budowie nieustającej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies